• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RAINBOF: tak to jsem rád, že ty 4 z 5 můžu v klidu rozdat a pátý mi zůstane... už se těším, jak to vyzkouším na 40" 4K zahnuté televizi ^.^ jen musím pořídit HDMI pro 4K... O:)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    TEAPACK: to nemuzes preci tady me pravidelne vnadis...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    TEAPACK: ale notak :)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RAINBOF: vím co kupuju B-) a pokud jsi taky chtěl nějaký Rock, tak se bojím, že jich budu mít málo =D
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    TEAPACK: jsi tvrdej hoch. :)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TEAPACK: upgrade "domácího kina" má čas, sotva jsem to pořídil :D
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    REDSNAKE: tak rovnou koukni sem ;)
    ROCK64 Resources – PINE64
    https://www.pine64.org/?page_id=7175#
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    MUXX: Trhá se obraz prostě. Pak to třeba zrychleně přehraje úsek, tohle se prodlužuje až ten obraz zamrzne úplně. Kodi je přitom stále ovladatelné, lze vypnout a tak.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TEAPACK: Já nečekám nic, do teď jsem ani netušil, že nějakej Rock64 existuje. Jen vycházím z toho co píšou v nějakým článku:)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    REDSNAKE: ty čekáš, že Rock64 bude mít měsíc po vydání kolem sebe stejnou podporu jako Raspi3 po 10 letech fungování? ;)
    Rock64 má vlastní wiki, fórum i IRC kanál, kde se dá splašit cokoli rovnou od lidí, co tu desku navrhovali... takže v něčem je to ještě rychlejší než Rpi3, ale je o to takový zájem, že je na to měsíční čekačka =(
    MUXX
    MUXX --- ---
    REDSNAKE: Co znamena "nejsem schopen prehrat"?
    KAERO
    KAERO --- ---
    MARASAN: to vis, dvojka prece jen mela nejaky vykon navic. jednicka zvlada i vyssi rozliseni, ale jak kdy a prece jen film je vetsi a trva nez se nakopiruje na harddisk u maliny.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TEAPACK: to vypadá hezky, ale Rpi se mi líbí, že i taková lamka si dokáže něco málo provozovat s podporou komunity a návodů.

    Ten Rock64 asi takovou podporu mít nebude, co píšou
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    docela prekvapene koukam, mam RPi2 s OSMC a FullHD x264 jede naprosto bez problemu, zadny omezovani na 720p nepotrebuju. Dokonce i jeden serec v x265 sem v pohode sjel, sam sem byl prekvapenej.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    REDSNAKE: tak si pořiď Rock64 ;) budeš mít HW podporu H265, 4K výstup přes HDMI, (true)GLAN i USB3.0 přes které to ze Samsungu 850Evo 250GB vytáhne rychlost čtení/zápis 350/330 MBps B-)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    KAERO: snad už to teď bude taky lepší, když jsem se vinou slabého napájení okrádal o půlku výkonu, dá-li se to tak říct..
    KAERO
    KAERO --- ---
    REDSNAKE: tak ja takhle funguju uz roky. nestahuju teda superultrahyperhd, 720p mi staci, televize stejne vic nema, a az na ten jeden serial co jsem psal jsem nemel problem.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    KAERO: kéž bych se jednou dočkal toho, že to odladím tak, že stáhnu film (ok vyhnu se h265, což dokážu přežít) a bude to fungovat. Na druhou stranu co bych chtěl za ty prachy, žejo:)
    KAERO
    KAERO --- ---
    REDSNAKE: taky zalezi na software. mam malinu 1, uz dlouho, mel jsem par dilu jednoho serialu, a po upgradu na novejsi verzi kodi mi to neprehrava. ocividne to neni problem hardware, driv to hralo, ale software.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Tak se omlouvám všem se kterými jsem zřejmě z jejich pohledu neplodně diskutoval, po napojení napájení na GPIO jede malina při spuštění filmu 1200Mhz.

    Veřejné poděkování patří převážně RAINBOF: za výrobu kabelu :)

    Jeden seriál ale stále nejsem schopen přehrát, je to MKVčko, x264, to by mělo být snad v poho. Nevím čím to je...
    KAERO
    KAERO --- ---
    TEAPACK: pozor, jeste ctvrty zpusob. maximalni takt procesoru muze byt omezeny v tom configuraku maliny co se nacita pri startu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam