• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    LEXXA: Jo a nechal jsem OSMC vytvořit si složku na NASu a stahuju to do ní a v pohodě. Do tý co jsme se snažili původně to prostě nejde. Je tam fakt nějakej vakl s právama, nejde mi ani smazat:-/
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    LEXXA: IP.OF.NAS:/path/to/share /client/mount/path nfs x-systemd.automount,_netdev,nfsvers=3,rw,intr,noatime,rsize=32768,wsize=32768,nolock,async 0 0
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    LEXXA: už to chodí, jen něco doladím a hned sem dám řešení
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    REDSNAKE: podivej se jak jsi to nastavoval na tom raspbianu. jednou to fungovalo tak ne i duvod aby to nefungovalo podruhe
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    REDSNAKE: pokud použiju pro fstab administrační heslo do NASu tak to nefunguje. To jsem právě vyzkoušel.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Z obrázku usuzuju, že uživatel je NAS\backup
    Na dalším obrázku je ukázka možnosti jak nastavit jednotlivé uživatele. Nemůžu tam nikde najít možnost nastavení hesel..

    Pokud tam dám uživatele backup bez hesla, tak se nic nenamountuje a příkaz dir ve složce mnt/media nic nevypíše.




    MARTIN_KOHOUT
    MARTIN_KOHOUT --- ---
    neni tu nekdo, idealne z brna, kdo by mi mohl naprogramovat prehravac videa, ktery by nasledoval rozpis 'promitacich casu', a k tomu zvladnul rozsvitit a zhasnout serii zarovek v pauze mezi promitanim? budu v brne cely pristi tyden a zakladni hw mam jiz porizeny (pi3, a hifi berry dac+). presny typ svetla atp bychom vybrali dle toho, co je nejjednodussi (ale idelani by bylo mit nejaky dimmer, do ktereho se da pak zapojit libovolne mnozstvi zarovek)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    MARASAN: jde o to ze se to mountuje jako root:root a nejak jsem nemel chut vymyslet co a jak tak jsem tam dal 0777. divny je ze to v ssh slapalo jak se sudo tak i bez. neni mi jasne proc to to transmission nelibi. ale to uz byl cas jit spat :)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    LEXXA: nemusis delat vsechno pod rootem, pridej si do options user.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    LEXXA: tak můžu zkusit, no.. Ale podle mě admin z nasu nemá s právama nic společného, protože admin slouží jen k přístupu do webového rozhraní...Ale je to jen moje doměnka a vyzkouším.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    REDSNAKE: dej do fstabu admina z nasu a s tema file/dir mode by to melo fungovat asi
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    LEXXA: No právě, já znám admina NASu, ale v administraci NASu není žádná možnost upravovat uživatele, nebo nevím jak to přesně funguje...

    ALE! Nevím jestli to není úplná blbost. Můžu na NASu vytvořit složku přes widle a nastavit full control pro všechny. Což jde, včera jsem to zkoušel.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    REDSNAKE: tak a ted se nekam dostavame. ja mel za to ze jsi zapomnel admin heslo na nasu a proto mi ho nemuzes dat.
    pokud mas moznost udelej uzivatele na nasu s plyma pravama, ten dopis do toho zakomentovaneho radku v /etc/fstab misto osmc, smaz gid a uid ... a MELO by to fungovat.
    je blbost aby tvuj osmc se choval jinak nez muj identicky osmc. tudiz bych hledal zakopaneho psa nekde na nasu
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    LEXXA: jsem včera zkoušel umask 2 a pořád stejný..

    Ale už nevidím ani ty složky jak jsem předtím viděl jestli víš co myslím. Prostě v jednu chvíli to fungovalo tak, že to bylo namountované ale nešlo zapisovat do složky.

    Což může být právama na složku. Budu se dnes odpoledne snažit dostat do tohodle stavu, tak aby aspoň fungoval výpis složky mnt\media\ pomocí dir a pak zkusím vytvořit na NASu novou složku, kam budou práva zápisu pro Everyone. Prasárna, ale na zkoušku aspoň
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    REDSNAKE: teoreticky muzem zmenit umask v tom /mnt/media a uvidime co se stane. tak ci tak si ale nejsem uplne jistej jak se chova ten readynas kdyz mu nezadas aspon nejaky username.
    MARASAN: manualne to slape libove protoze manualne vsechno delas pod rootem a transmission mu pod rootem nebezi.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    MARASAN: nevím, včera jsem to v jednu zapíchl a dostanu se k tomu až navečír. Jsem zvědavej..
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    REDSNAKE: manualne svazek primountujes? nuly na konci tomu nechybi?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    ještě řeším problém s mountnutím NASu.
    Nefunguje ani jedna z variant, když přes putty proklikám do složky media příkaz dir mi nic nevypíše a transmission tam nemůže zapisovat.

    Nevěděl byste někdo prosím v čem ještě může být zakopaný pes?

    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    tak za vydatné pomoci LEXXA se povedlo rozchodit OSMC a seriál to přehrálo jak z praku.

    Bohužel nedokážu říct jestli jsem měl raspbian špatně nainstalovaný, vadnou kartu nebo kýho šlaka, ale OSMC se zdá být lepším řešením. Alespoň prozatím.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    udělám to ještě 10-15 a sleze mi ten zbytek vlasů co mám a navíc budou šedivý...:)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    KAERO: jen at si to osaha. udela to 10-15krat a pak to pujde raz dva :)
    KAERO
    KAERO --- ---
    me to prijde jako chyba karty.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    REDSNAKE: kdybys tapal tak do posty. :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam