• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    SPM
    SPM --- ---
    RAINBOF: neni na tom nic, řikal jsem si, že octoprint neni tak náročná aplikace... ale možná se pletu. Jenom jsem to vybalil, přehodil SD (kde jsem předtím poupgradoval systém) a dal do vytištěný krabičky s dírama.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SPM: a chladic cpu mas ?
    SPM
    SPM --- ---
    Jak že se projevují ty chladící problémy u RPi3? Jenom podtaktování nebo něco? Dá se to nějak dohledat v logu?

    Vyměnil jsem u 3D tiskárny malinu za trojku. Zatím to jelo ok, ale teď jsem tam dával něco většího, takže kolem tiskárny jsem hodil kartony, aby na ni nefoukalo. A relativně po chvilce se mi ten tisk sekne, jakoby tam malina přestala posílat data. Nějak nevím co s tim, furt mi nepřijde, že by u té maliny bylo nějaké extra teplo, ale je to jediné, co mě napadá, že ji vadí...
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Tak Rock64 je téměř hotový =) Raději jsem to překreslil ve Fusion360 ... snad vám to pomůže s výrobou krabiček ;)

    Jinak exporty jsou na https://github.com/TeaPackCZ/Rock64_drawings
    a Autodesčí repozitáře jsou tady -> Model: http://a360.co/2wa9KPm Výkresy: http://a360.co/2vDLhP

    Enjoy ;)



    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    jdu na to rocka uz mam v baglu..
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Dnešní chvilka v CADu s Rock64 ^.^

    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    A máme tu novou hru: Kdo pozná svůj balíček? ^.^
    Nadílky pro pražáky budou probíhat v pátek, víc pošta ;)

    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    PISKVOR: (Pokud chceš lépe zabezpečit i to samotné spojení, tak o něco delší článek tady: https://stribika.github.io/2015/01/04/secure-secure-shell.html )
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    REDSNAKE: Úplně zakázat přihlašování heslem a silný klíč, hotovo. Změna portu je jen kosmetická, aby se neplnily logy.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Používáte SSH připojení na raspi z venku internetu domů? Stačí jen změnit port na kterým SSH běží, aby to nebylo tak okaté a samozřejmě přihlašovací údaje? Nebo to nedoporučujete vůbec?

    Mě se líbilo, že dřív jsem měl RDP na raspbian a tak jsem se kdykoliv mohl připojit domů a třeba si přenastavit porty na routeru a vůbec si s tím hrát jako se vzdálenkou...

    OSMC by mělo běžet na Debianu, ne? Existuje třeba způsob jak se připojit do toho Debianu co běží pod OSMC přes RDP?
    KAERO
    KAERO --- ---
    REDSNAKE: slowtv (pozorovani nadrazi kluky bavilo celych 20 minut) a pohadkar
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    REDSNAKE: Aha, tak to asi mám, netušil jsem, zda není něco jiného.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    PISKVOR: klasika kodi cz&sk repository tusim se to jmenuje. Nenapadlo me, ze je jich vic:-)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    REDSNAKE: A link, Eriku Rudý? ;)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    jsem objevil českej repozitář s doplňkama, takže to pro mě je jak objevit ameriku:)

    Nechcete se pochlubit co za doplňky používáte?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    LEXXA: od půlky dál myšleno ve smyslu cca po změně toho advancedsettings.xml
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    REDSNAKE: od pulky dal? to trosku smrdi smerem od nasky. mas tam nejaky iperf nebo tak neco? nebo vlastne muzes pustit iftop a wgetem simulovat zatez
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    KAERO: To nevím, ale i předchozí film to po změně nastavení přehrálo cca od půlky filmu dál v pořádku.
    KAERO
    KAERO --- ---
    REDSNAKE: nojo, jenze ted nevis kde ten problem vlastne byl a jestli jsi ho vyresil nebo potlacil... navic pri tom nahodnem chovani co jsi tu popisoval ... :)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    KAERO: no, včera jsem přehrál film ve full HD a naprosto v pohodě. Tak asi pomohlo advancedsettings.xml
    KAERO
    KAERO --- ---
    REDSNAKE: no a uz jsi zkusil ten film prehrat z usb flashky nebo z karty primo na rpi abys vedel jestli nestiha rpi, nebo nas, nebo sit?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam