• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    REDSNAKE: Zruš ty řádky, pak Server Configuration -> Website Options a tam si zvol jak se PHP bude pouštět
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    REDSNAKE: Hlavne ti tam nekdo fakt poradi.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    MARASAN: asi mas recht, sorry.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    REDSNAKE: Nechces jit resit apache a php a wordpress do prislusnych klubu?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    REDSNAKE: po smazání řádků kde se vyskytuje SetHandler pak je web rozbitý a dostávám nezpracované phpko:
    <?php
    /**
    * Front to the WordPress application. This file doesn't do anything, but loads
    * wp-blog-header.php which does and tells WordPress to load the theme.
    *
    * @package WordPress
    */

    /**
    * Tells WordPress to load the WordPress theme and output it.
    *
    * @var bool
    */
    define('WP_USE_THEMES', true);

    /** Loads the WordPress Environment and Template */
    require( dirname( __FILE__ ) . '/wp-blog-header.php' );
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    hraju si s webminem a virtualminem.
    Aktuálně dostávám chybovou hlášku:

    Apache configuration file /etc/apache2/mods-enabled/php5.conf contains SetHandler lines that prevent PHP from running with domain owner permissions. These lines must be removed.

    Tak si to přes ssh odnaviguju do zmíněného adresáře a přes sudo nano php5.conf zkouším řádky s Setem Handlerem zakomentovat nebo smazat.
    Ať dělám jak dělám, tak vždycky když to udělám se mi rozbije web, jako by přestalo fungovat php.

    Obsah php5.conf je:

    <FilesMatch ".+\.ph(p[345]?|t|tml)$">
    SetHandler application/x-httpd-php
    </FilesMatch>
    <FilesMatch ".+\.phps$">
    SetHandler application/x-httpd-php-source
    # Deny access to raw php sources by default
    # To re-enable it's recommended to enable access to the files
    # only in specific virtual host or directory
    Require all denied
    </FilesMatch>
    # Deny access to files without filename (e.g. '.php')
    <FilesMatch "^\.ph(p[345]?|t|tml|ps)$">
    Require all denied
    </FilesMatch>

    # Running PHP scripts in user directories is disabled by default
    #
    # To re-enable PHP in user directories comment the following lines
    # (from <IfModule ...> to </IfModule>.) Do NOT set it to On as it
    # prevents .htaccess files from disabling it.
    <IfModule mod_userdir.c>
    <Directory /home/*/public_html>
    php_admin_flag engine Off
    </Directory>
    </IfModule>

    Může mi prosím někdo říct, jak to má být správně zakomentováno, případně co vše smazat jestli striktně jen řádky které obsahují SetHandler nebo i <filesmatch></filesmatch>?

    Předem díky!
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    REDSNAKE: Snad to bude vykonove stacit i na PSX emulator v RetroPie/Recallboxu
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TOOMIX: ja vim. Zatim mi to vykonove staci. Nas z toho nestavim a4k telrevizi nemam. Tak mi na hrani staci zatim raspi
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    REDSNAKE: lepsi ethernet ma treba Odroid C2, ale ten nema wifi a skladem bude az nekdy v lednu
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TOOMIX: staci lepsi mobilni nabijecka strelena na gpio.

    taky by se mi libilo vic kdybyto melojack na napajeni,vypinac a rychlejsi ethernet. Co nadelame
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    REDSNAKE: Kdyby to mělo aspoň power jack jako Arduino. Nakonec, na napájení budu mít stejně 5V/5A zdroj, tak to vezmu rovnou přes GPIO a bude vymalováno

    Hot Sale AC85-265V 110V 220V to DC5V 12V 24V 36V 48V 1A 2A 3A 5A 10A 15A 20A 30A 40A 80A CCTV / LED Strip Power Supply Adapter
    http://s.aliexpress.com/6RjARR3U
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TOOMIX: co vim, tak to proste pres usb rozumne napajet nejde pri vetsi spotrebe. Taky jsem to resil a musel jsem jit cestou napajeni pres piny, od ty doby pokoj...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Poslal jsem z toho laboratorního zdroje 5.4V, vzalo si to 0.8A a přestalo to ten blesk zobrazovat. To ale s normální 5V/3A nabíječkou neudělám. A přitom přes tu nabíječku a stejný kabel si mobil vezme klidně 1.4A
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    SUK: to na tomhle zdroji můžu, ale na normálním do zásuvky tuhle možnost nemám
    SUK
    SUK --- ---
    TOOMIX: Jasne, zvys trosku (o setinky az desetinky voltu, ne vic) napeti. Pro procesor tam je myslim linearni stabilizator na 3.3V a pri vetsich odberech procesoru vznika prilis velkej ubytek. Respektive bylo tomu takhle u modelu RPi1B a predpokladam, ze u novych tomu bude nejinak.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    TOOMIX: mám tam poslední Raspbian
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Mám Rpi 3 Model B a mám drobné potíže s napájením.
    Mám to připojené na laboratorní zdroj, který dá 0-30V 0-3A, takže mám nastaveno 5V. Pokud toto napětí vyvedu na micro USB kabel, strčím do Rpi a zapnu
    stress --cpu 8
    tak mi začne blikat ikonka blesku a bere si cca 0,6A. Pokud ale napětí ze zdroje vyvedu přímo na GPIO, tak si vezme cca 0,9A a tváří se spokojeně.
    Jelikož jsem zkoušel asi 5 různých micro USB kabelů i různé napájecí zdroje a situace je naprosto stejná přijde mi, že je to spíš otázkou konfigurace a neumí si to na napájecím USB vzít víc prudu. Nějaká rada, co s tím?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    SPM: Dík za poznámku

    Aktuálně řeším divné chování webu který si tam hostuju. Jedná se o www.crocodilus.cz

    Z lokální sítě nemám problém se na web dostat, přihlásit se do administrace, procházet ten jeden výchozí příspěvek. Prostě vše funguje jak má.

    Pokud se ale pokusím na web dostat zvenku, tak se to načítá špatně nebo vůbec. Ovšem pokud se pokusím zvenku přihlásit na zařízení, které se již v minulosti na web přihlásilo z lokální sítě, tak vše funguje.

    Nějak nechápu, netuším co kde můžu mít špatně.
    SPM
    SPM --- ---
    REDSNAKE: jenom jeste poznamka - connection refused se vraci prave ve chvili, kdy na tom portu nic neposloucha (takze pro dany pripad nejpravdepodobnejsi, ze ta aplikace ani nebezela)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    REDSNAKE: občas jsem pomalejší a tak mi chvíli trvalo než mi došlo, že uvítací stránka apache je to co hledám. Takže stačilo ve složce www/html rozbalit instalačku wordpressu, vytvořit databázi a už to běží. Z venku teda trochu divně, někdy se stránky nenačtou, moc nevím co si o tom myslet. Jako kdybych měl někde nastaven jen přístup z localhostu, ale ne úplně striktní.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam