• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    NAMORNICEK
    NAMORNICEK --- ---
    AQUARIUS: Omlouvám se. Moje chyba že jsem nedočetl Tvůj příspěvek až do konce
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    AQUARIUS: jsou fajn ale zasadni... to bych netvrdil.
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    LEXXA: Pro cluster jsou zasadni obe vlastnosti, PoE i PXE...
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    AQUARIUS: o uroven komplexity min pri vyrobe pi clusteru :)
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    NAMORNICEK: pisu, ze se mi libi, ze to konecne ma podporovanej PXE boot a ty se me zeptas, proc si radsi nekoupit desku, ktera PXE nepodporuje? No, mozna prave proto :)
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    QWWERTY: variant je vic, treba nejnovejsi generace UniFI AP ma PoE jak 802.3 af/at, tak i pasivni, provozuju to na dvou mistech, na jednom to krmim 16V DC pres pasivni injektor a na druhym 48V 802.3af. Pokud by se u Raspberry dali touhle cestou, bylo by to z meho pohledu idealni.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    REDSNAKE: vidim to stejne - PoE router nemam, takze kdyz uz, tak tam strcim pasivni PoE injektor, ktery na druhe strane ocekava neco na zpusob napajeciho konektoru
    v tomhle pripade porad potreba dovyrobit kabl napajeci konektor <> dupont a zase to pichnout na GPIO
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    AQUARIUS: muzu oboje potvrdit :) ma akorat S905 takze dekoduje ~265 ale neumi ho encodovat jako S912. takze spojeni storage - C2 (PLEX/EMBY) - DLNA - TV moc nejde. na druhou stranu proc by to kdo delal...
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    AQUARIUS: to jo, to je hezká destička, ale celkem drahá už na můj vkus a nejsou moc dostupný mi přijde.
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    REDSNAKE: on mel asi na mysli Odroid C2, kterej podle vseho h265 umi a napajeci konektor taky ma.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    LEXXA: no, ne, myslím ty H265 a spol se kterejma má trojka problém, ne?
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    Tohle se mi zacina velmi libit: Raspberry Pi 3B was our first product to support PXE Ethernet boot. Testing it in the wild shook out a number of compatibility issues with particular switches and traffic environments. Gordon has rolled up fixes for all known issues into the BCM2837B0 boot ROM, and PXE boot is now enabled by default.
    Raspberry Pi 3 Model B+ on sale now at $35 - Raspberry Pi
    https://www.raspberrypi.org/blog/raspberry-pi-3-model-bplus-sale-now-35/
    REDSNAKE: je otazka, jestli budou pouzivat 802.3af/at nebo pasivni PoE, ale i kdyby to bylo af/at, tak injektor stoji min, nez to Raspberry.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    REDSNAKE: c2 myslis?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    PoE je sice zajímavý, ale na druhou stranu kdo má doma PoE router?

    i když teď koukám, že se dělaj nějaký krabičky asi za kilo, tak k tomu sehnat adaptér a je to. Ale stejně bych asi víc ocenil přímo napájecí konektor, než abych tam těch pičičovinek musel mít víc. Nebo ideálně oboje.

    A hlavně něco co umí lépe dekodovat video nebo jak se tomu říká, víte co myslim.
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    REDSNAKE: je tam priprava na PoE, bohuzel to chce externi modul, kterej jeste nedelaj, ale i tak to je zajimavej pocin.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    REDSNAKE: Tebe to ještě překvapuje? aspoň že slibujou POE, otázkou jaký to bude standard (pokud vůbec) ...
    "These will plug into the forthcoming PoE HAT from the Raspberry Pi Foundation and enable the Pi to get both power and networking over its pins through a single cable."
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    AQUARIUS: ethernet sice gigabitovej, ale zas pověšenej na USBčko jestli to chápu správně a GPU zůstává, takže H256 se nekoná. Napájecí konektor si taky odpustili, takže zas jen přes GPIO, co?

    Mi to přijde jak stagnace.
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    Je venku novej model, Raspberry Pi 3+
    A deep dive into the Raspberry Pi 3 B+ hardware
    http://blog.pimoroni.com/a-deep-dive-into-the-raspberry-pi-3-b-hardware/
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    AQUARIUS: tak RPi3 má problém s v4l :-/ zítra zkusím jiný image, jestli se to nezlepší...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam