• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Jako že místo SD karty používat flashku?
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    FATTY: Myslíš tohle FATTY? Moc jsem z toho nepochytil, co tedy s tím
    FATTY
    FATTY --- ---
    JEREMIUS: mam. SD karta, viz nize :-D
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Nemáte zkušenost s chybou při vypínání Pi a OSMC? Už poněkolikáté se mi stalo, že po vypnutí (slušném, ne natvrdo vypínačem) Pi znovu nenaběhlo a jen 4x bliká.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    KUBOW: no, já to pi hole nainstaloval na čistý orange pi s armbianem a funguje to. Nicméně proč to nefunguje na raspi s OSMC jsem dál nezkoumal...
    KUBOW
    KUBOW --- ---
    REDSNAKE: úplně stejný problém, dva týdny jsem si s tím hrál a nakonec jsem to odinstaloval, pač to dle mého vůbec nefachá jak má. Pokud ale do toho vidíš trochu víc než já (já jsem v podstatě síťový amatér), doporučuju projet issues na githubu. https://github.com/pi-hole/pi-hole/issues (třeba pomůže toto [zavřít port 53]: https://github.com/pi-hole/pi-hole/issues/2078 )

    btw: dnes budu reklamovat to nové Rapsberry Pi 3B+, jestli to projde, tak budu prej první zákazník u nás v CZ, kterému se to podařilo, dám vědět.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    Ja mam Tronsmart G01, ale spis nez na raspi sem to rozchazel na tv boxu kvuli hrani wot a prislo mi to dost v pohode za ty love ...
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    JIMX: Já používám logitech F710 - má přepínání mezi dvěma módy - xbox i standard - a funguje na první dobrou včetně zachytávání do pythonu =)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    mimochodem, zkoušel jste někdo Pi Hole? Jsem to nainstaloval, nastavil na routeru adresu pi aby to používalo jako dns server ale stejně mi to nějak nepremává. Mám podezření, že to nefunguje jak by mělo, páč ani ve statistikách není nic blokovaného, všude nuly. Možná je to tím, že to je nainstalované na osmc a mám tam i webserver a kdesicosi...tak se to možná s něčím hádá, nevim :-/
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    já mám k orange pi nějaký dva jakože snes kontrolery a jsou v pohodě, kabelový teda. Nicméně jsem zjistil, že mě ty starý hry stejně už neba. Zapomněl jsem jak to bylo všechno hardcore a hnusný:)
    LASICE78
    LASICE78 --- ---
    REDSNAKE: jo, xbox ovladac je prej nejlepsi, osobne to vyzkouseno nemam, pro me je nejlepsi tento https://www.picclickimg.com/...pict/122910493383_/QuickShot-STARFIGHTER-1-Deluxe-Control-Gamepad.jpg jinak k rpi mam nostromo n45 a noname arcade stick
    JIMX
    JIMX --- ---
    LASICE78: nevím
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    mě osobně steam controller nijak neoslovil, mám ho i se steam linkem. Něco se na něm hraje dobře, ale jináč je to spíš dobrej koncept, ale ve finále asi pořád jsou lepší klasický ovladače, dle preferencí xboxovej nebo playstation.
    LASICE78
    LASICE78 --- ---
    JIMX: steamcontroler nefunguje kdyz uz mas ten steamlink?
    JIMX
    JIMX --- ---
    doporučili byste nějaký bezdrátový ovladač, který by se dal použít pro retropie a současně pro hraní na PC ať už přímo nebo na TV přes steamlink?
    KAERO
    KAERO --- ---
    EDASX: uz pro nej nemas vyuziti ze lezi na policce? ja bych mozna mel...
    EDASX
    EDASX --- ---
    JIMX: uplne si vzpomínám,jak sem se mastil s tim adafruit lcd panelem... už leží nějakej čas na poličce
    CISTICZ
    CISTICZ --- ---
    snazim se Rpi3b+ pouzivat na takovy streamovani webcam+zvuk, nedelal jste to nekdo? at nevymyslim kolo.
    chci to posilat facebook/youtube/nebo lokalni ffserver
    dik
    GIF_242
    GIF_242 --- ---
    KAERO: nefunguje. A když jsem chtěl streamovat hudbu, kterou by to teoreticky mělo umět, tak malina spadla.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam