• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    REDSNAKE: ofc, pak je otazkou jak moc je to zakopany v systemu - kdyz by to bylo opravdu hloupy, tak by treba stacilo ho smazat a zjistit jak se spoustel (cron?)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    REDSNAKE: nestacilo by mu pro zacatek sabotovat DNS, aby se multipooler.com prekladal na 0.0.0.0?
    nebude mit co tezit/pocitat, kdyz nebude mit data, ne?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Jdu se sem zastydět a poprosit o radu. Mám zřejmě infikované Raspberry Pi - běží mi tam nějaký proces " ./cpum -a cryptonight -o stratum+tcp://multipooler.com:3333 -u 44pNYZD2MGT7ueHrCghPd56SRQKhpiXZEKfRpbimJSfUdvr9cxPqb2KEybo8StSxupCpndwaSy4KEA1WqmsZBAwb3hCRypx -p x -t 3 -q" který vytěžuje procesor na sto procent.

    Netuším jak se to stalo, root heslo mám nastavené, pravda je, že mám povoleno SSH z venku.
    Ideální by to asi bylo vzít a přeinstalovat načisto, nicméně než se k tomu dostanu, nenapadá vás jak se toho šmejdu zbavit? Nedaří se mi teď v rychlosti nic vygooglit.
    SCHRAPNEL
    SCHRAPNEL --- ---
    Ahoj, ak by niekto využil, tak predávam:
    Geekworm UPS HAT Board + 2500mAh Lithium Battery For Raspberry Pi 3 Model B / Pi 2B / B+ / A+
    https://goo.gl/CgqdDV

    Predám za koľko som kúpil (s poštovným) 600 Kč.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    MUXX: dik,musim vyzkouset
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Mám dojem, že jsem se tu kdysi dočetl o doplňku do kodi který je snad založen na bázi webové stránky kam se zaregistruju a poté mi hlídá nebo registruje filmy a seriály které jsem už viděl. Nevíte oč šlo?
    ABE
    ABE --- ---
    CERMINEK: Perfekt. Kdyby si našel link, budu rad! Diky
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    ABE: Link zkusím vytáhnout z objednávek. na 3 prý funguje, nedělal jsem s tím já, ale kolega.
    ABE
    ABE --- ---
    CERMINEK: A funguje ti v pohodě i ke 3? Nenajdete případně link? Diky
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    ABE: používám ten, co jsem měl k Pí 2 B... netuším co to je zač, ale stál 2$
    ABE
    ABE --- ---
    Ahoj mate nekdo doporuceni(zkusenot) na funkcni USB -> TTL Serial pro rpi 3?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TEAPACK: ano:-) to byla pricina, skoda ze to terminal nekde nevypsal. Dogooglil jsem se k tomu az pozdeji
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    REDSNAKE: a neběžela ti náhodou bezpečnostní aktualizace (unattended-upgrades)
    FATTY
    FATTY --- ---
    REDSNAKE: s tim bohuzel neporadim.. Na ostatni platformy jsou spis bleeding edge (a tudiz posledni verze), a back-support velmi omezeny, proto jsem ostatne nesel do Odroida..
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    FATTY: aha,to je zajimave info. Me by asi nevadila starsi verze, jen kde ji stahnout pro orange pi one?
    FATTY
    FATTY --- ---
    REDSNAKE: S verzema vyssima nez 16.1 LE docela s CEC bojuje, tusim, ze jeste stale neni ve stable verze libcec, ktera by tak nejak fungovala globalne na vetsine zarizeni (hlasi tam, ze na tom jede, ale na tom zas ne apod.) - je fakt, ze jsem to delsi dobu nesledoval, ale z toho jak strasne dlouho tohle trva, je to hlasene, a dokonce se buildi custom verze s libcec ve starsi verzi - protoze do offiko ji nechtej vrace - tak usuzuju.

    Some HDMI-CEC problem with 8.0 and 9.0 versions - General Support - LibreELEC Forum
    https://forum.libreelec.tv/thread/10698-some-hdmi-cec-problem-with-8-0-and-9-0-versions/
    Wake from suspend (CEC) - Page 9 - General Support - LibreELEC Forum
    https://forum.libreelec.tv/thread/7114-wake-from-suspend-cec/?postID=94110#post94110
    CEC-HDMI not properly working on LibreElec 8.0.2 with Samsung TV - Bug Reports - LibreELEC Forum
    https://forum.libreelec.tv/...lec-8-0-2-with-samsung-tv/?postID=58668&highlight=hdmi%2BCEC#post58668
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Zkouším jestli bych to Orange Pi One nemohl používat na přehrávání videa jako domácí kino a zbytek práce jako webserver, stahování a spol přenechat RPI.

    Na OpiOne jsem nainstaloval Libreelec a vše ok, nicméně nefunguje HDMI CEC. Zajímavé je, že pokud použiju Raspi s OSMC tak HDMI CEC funguje správně. Používám stejný HDMI port, vše stejné.

    Orange Pi One by HDMI CEC podporu mít mělo a dokonce na netu jsou i k dohledání lidi kterým to funguje...V nastavení Libreelec mám HDMI CEC povoleno. Tak už nevím kde může být zakopaný pes..
    KAERO
    KAERO --- ---
    JEREMIUS: ale jo, nejak jednoduse to slo. delal jsem to uz dva roky zpatky, tak si to moc nepamatuju, ale v poznamkach mam tohle:
    hdparm
    -S Set standby (spindown) timeout
    maximalni hodnota 255

    hdparm -S 240 /dev/sdX

    a to sdX nahrad svym hdd. problem vyresen. ted nevim jestli to bylo potreba spustit po kazdem startu systemu nebo ne. snadno ozkousis. pokud ano, pokracujes resenim problemu "jak spustim prikaz po kazdem startu systemu".
    EDASX
    EDASX --- ---
    JEREMIUS: snadne reseni existuje... recyklace ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam