• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    JIMX
    JIMX --- ---
    Díky za vyčerpávající info všem :-)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    JIMX: my sme na necem podobnym delali vyzkum pro letectvi, je to maly, lehky, mala spotreba, pasivni chlazeni a slusnej vykon v sedmi deskach. Nepouzivali jsem ovsem Pine64
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    MADRABBIT: samotná deska je za 100 dolarů a každej modul za 35... oficiálně to prodávají =)
    MADRABBIT
    MADRABBIT --- ---
    TEAPACK: můžu se zeptat na celkovou cenu? Pokud to není tajne:-)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    JIMX: je to dobrý na výuku ke clusterum, připravují desku s 96 nody... A má to výrazně nižší spotřebu než x86 o stejném výkonu... Ale já to budu používat na distribuované zpracování stereo fotek a jiných dat ze senzorů na robotovi... =)
    MADRABBIT
    MADRABBIT --- ---
    IMHO minimálně se na tom dá naučit řídit cluster :-D
    JIMX
    JIMX --- ---
    TEAPACK: k čemu je něco takového vlastně dobre? jaký to ma reálný využití a v čem je to treba lepší než něco podobného udělat na x86 platformě?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Tak příštích pár týdnů si budu ve volném čase hrát s tímhle....

    ClusterBoard od Pine64, postupně bude osazený 7 moduly (každý 4 jádra 1.2GHz, 2GB RAM, GLAN)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    KAERO: Mas recht, ja to trochu promazu. Neuvazoval jsem o tom jako o reklame.
    KAERO
    KAERO --- ---
    GIOMIKY: ta posledni veta (jestli to nekdo nehce vyzkouset na RPi) - to ma byt zpusob jak tu reklamu propasovat do tohoto klubu? uvazuju na zaklade toho, ze reklamu na conyx uz jsi dal do spousty klubu a toho ze na RPi behaji normalni linuxove distribuce a conyx nejspis nevyuziva zadny hardware takze neni duvod byt jen ocekavat ze by to na RPi nebezelo...
    ARXIE
    ARXIE --- ---
    Raspberry Pi představilo PoE HAT, dá se koupit za 20 dolarů - Root.cz
    https://www.root.cz/...at-da-se-koupit-za-20-dolaru/?utm_source=rss&utm_medium=text&utm_campaign=rss

    neznam a potesilo
    KRUSTY_
    KRUSTY_ --- ---
    KRUSTY_: Tak se nakonec zadarilo. diky :)
    KRUSTY_
    KRUSTY_ --- ---
    KAERO: Nakonec jsem nainstaloval LibreElec, ale jelikoz jsem nikdy tohle nedelal, tak nejak nevim jak dal. Prosel jsem pomerne dost diskuznich for, ale nejsem schopny to rozjet tak jak bych chtel. Nevim jak napsat ten skript a kam ho dat. Vim, jsem lama, ale tohle je nejak nad moje sily asi :)
    Momentalne se pomoci PuTTY k tomu dokazu pripojit, ale tim to konci. Zacinam byt docela zoufalej. Zitra to potrebuju mit ready a jediny co jsem zatim zvladl je pustit video ve smycce.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    KAERO: stálo by za to propájet GPIO směrem dolů, aby se HAT připojil zespodu (a třeba přes kus hliníku ještě rozptýlilo teplo z CPU okolo baterky)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Na Rpi3 je fajn tohle

    GeeekPi Original Dual Fan Optional Version! Heatsink Cooler with Double Cooling Fans For Raspberry Pi 3 B Plus / 3 B
    http://s.aliexpress.com/n6veYnaY?fromSns=Copy to Clipboard

    nebo bez větráčků tohle

    1pcs Heat sink 50*25*10MM (black slot) high-quality radiator
    http://s.aliexpress.com/ayiaaiYR?fromSns=Copy to Clipboard
    KAERO
    KAERO --- ---
    ANDY_WARHOL: no mit tu baterku primo nad topnym telesem asi neni dobry napad. to je dobre tak na RPi 1 kdyz nic moc nedela, to pak ani moc netopi. RPi3 v plnem zatizeni tu baterku zlikviduje rychle.
    SCHRAPNEL
    SCHRAPNEL --- ---
    ANDY_WARHOL: Jezis neviem. Este sa mi nestalo zeby rpi malo viac ako 60 stupnov a to mi tam bezi 24/7 bitcoin full node.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SCHRAPNEL: a z ktery strany se pak fouka na procesor ? je ti jasny, ze kdyz prikryjes ten procesor hatem, tak tam ten vzduch nema jak doputovat ?
    SCHRAPNEL
    SCHRAPNEL --- ---
    ANDY_WARHOL: Existuju case s vetracikom napr.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SCHRAPNEL: tak nekdy se rpi prehriva i bez hatu, da se tam pak aspon pasiv nebo rovnou aktiv, tady se uz ani pasiv nevejde. take se neptam konkretne, zda tobe se to neprehriva, spis obecne, jestli je mozne to pak nejak chladit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam