• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Nemate nekdo stary pi na vyhozeni? Libovolny model. Rad zrecykluji...
    HONZAK89
    HONZAK89 --- ---
    AXTHEB: nezkoušel, az se vrátím k PC dám echo. díky za rady, nějak se v tom plácám a jsem rád, že mě někdo nasměruje.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    HONZAK89: Nelisi se to v nejakem textaku, kde bys mohl porovnat rozdily?
    HONZAK89
    HONZAK89 --- ---
    Update žádný neproběhl, já žádný nedělal, samo se to nestalo a nikdo jiný tam přístup nemá.
    Dokončil jsem checksum kernelu na všech malinách, všechny jsou stejné (uname -a také), takže good.
    Vytáhl jsem kernel z poškozené karty, je prostě jiný.
    Zatím mám plán, že budu hlídat součet, pokud bude jiný, automaticky se nakopíruje nový kernel a proběhne reboot.
    Bohužel, neřeší to příčinu problému.

    SUK: Zkusím, už to že se liší velikostí (špatný 4594048 vs 4398008 bajtů ) mě celkem děsí.
    FATTY
    FATTY --- ---
    HONZAK89: bootloader? neprobehly nejake zminene updaty?
    SUK
    SUK --- ---
    Nektery FS (myslim, ze ext{3,4}, o FATu jsem to neslysel) zapisuji na medium, i kdyz je nastavene na RO (napriklad atime a dalsi atributy). Aspon mam pocit, ze tomu tak je. Data by to ale snad prepisovat nemelo. Nespoustely se ti na tech raspi nahodou aktualizace nebo tak neco? Zkus zjistit, jak moc se soubory lisi.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    HONZAK89: napadl by me trimm ale myslim ze karty tohle neumi
    HONZAK89
    HONZAK89 --- ---
    Krásný den všem, mám tu velký problém, třeba mi někdo poradí. Mám 50 běžících zařízení. Je to stejná série karet, HW stejný, SW také.
    Na 4 místech se mi stalo toto:
    zařízení přestalo bootovat (led zůstane svítit zeleně), takže něběží ani sít, prostě nic.
    Do zařízení vložím novou kartu, vše je v pořádku.
    Špatnou kartu mountnu v NTB, vizuálně ok, fsck - check ok.
    Vezmu boot z dobré karty, nahraju na špatnou vše běží.
    Diff ukáže rozdíl na všem možném vč. kernelu (mezi dobrou a špatnou kartou).
    /dev/mmcblk0p1 on /boot type vfat (ro,relatime,fmask=0022,dmask=0022,codepage=437,iocharset=ascii,shortname=mixed,errors=remount-ro)

    Pokud mám boot ro, jak je možné, že se mi ty soubory změnily?
    EDASX
    EDASX --- ---
    SICKBOY4000: zkus uk vpn
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Avon zmigroval na rpi.

    Mystic BBS - Installing on a Raspberry Pi - Part 1
    http://www.youtube.com/watch?v=rOgt4gnUR9k

    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    RAYER:
    zajimava vec. zeby patecni SAKO souviselo s CO2...
    RAYER
    RAYER --- ---
    Jo, to me reni CO2 je zajimave, nedavno sem to meril v praci v kanclu a kdyz se v zime nevetra a zavrou se dvere, tak to vyleze za nakou hodinku pres 2000ppm, pak at se nedivi, ze z toho cloveka chyta KOPR :)
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    VANEK
    VANEK --- ---
    EDASX: Pics, or…
    EDASX
    EDASX --- ---
    AQUARIUS: myslim, ze je to vic nez realne
    TR1
    TR1 --- ---
    To je fajn vedet, ze tyhle cidla jsou vlastne multifunkcni :)
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    EDASX: na toto tema jsem slysel urban legend, ktera zacinala tim, ze se kamarad kamaradovi chlubil co2 senzorem, nasledne zjistoval, proc je hodnota vyssi, nez by odpovidalo pouhe pritomnosti manzelky doma, pak se jeste pripojil na domaci mikrofon, pomoci ktereho overil, ze probiha parova aktivita s vyssi produkci co2 a nakonec hledal rozvodoveho pravnika :)
    EDASX
    EDASX --- ---
    jojo, z par blbejch grafů poznáš cokoliv... tajny tip je CO2 z toho poznas i masu masa, které doma právě je...
    SUK
    SUK --- ---
    TR1: Samozrejme, clovek topi ;) Lidi z TZB pro to maji i nejaky zkratky a jednotky a pri navrhu baraku se s tim pocita. Ja jsem takhle mel par senzoru ruzne po (pomerne malym) byte a na grafu slo poznat, kdy nekdo prisel domu, kdy jsme se vydali do loznice, jak se zapinala a vypinala lednice...
    TR1
    TR1 --- ---
    Davat cidlo pro mereni teploty do tesne blizkosti raspberry, fakt neni dobry napad. Ja mam raspberry umistene ve sklepe, kde merim teplotu pomoci DS18B20 a normalne na grafu poznam, kdy a jak dlouho jsem v tom sklepe byl, protoze okamzite vidim, jak teplota povyskoci a kdyz odejdu, jak zase klesa. Bud jsem teplej :) nebo je to cidlo sakra citlive. Pro porovnani citlivosti cidel prikladam grafy z domoticz:

    ds18b20


    dht22

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam