• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    EDASX
    EDASX --- ---
    Jak dement, takze v prvni runde jsem zapomenul na hdmi kabely, a v druhy na krabicky protoze prohodili ty porty ;-)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    KAERO: jasne, xfce je moc narocny, tak mam zmigrovat na neco ala i3 :D
    .. no thanks, to uz je praktictejsi delat cokoliv narocnejsiho ve virtualce a tohle prehistoricky RasPi pouzivat akorat jako sitovy hardware interface, jumpserver, nebo neco podobnyho, na co mi staci CLI
    rozhodne me ale vzdycky pobavi, kdyz mi tohle nekdo doporucoval jako nahradu desktopu :))
    KAERO
    KAERO --- ---
    QWWERTY: zadne sci-fi, jen si vybiras prilis narocna graficka prostredi
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Tady ještě trochu podrobněji o LAN a USB čipech a teplotách

    https://blog.hackster.io/meet-the-new-raspberry-pi-4-model-b-9b4698c284
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    DIDA: kdysi davno (Mar 2012? srsly..), jsem byl z RasPi neskutecne nadseny a objednal hned jak bylo dostupny
    za pul roku (Oct 2012) vysla verze s dvojnasobkem RAM, takze ja mam dneska doma desku, na ktere je sci-fi jakykoliv graficky prostredi, protoze memory split na 256Mb je proste zlo
    tzn. poucen z minulosti, radsi si pockam a pak vezmu vyssi verzi :)
    DIDA
    DIDA --- ---
    QWWERTY: 4GB verze bude podle všeho dostupná nejdříve v září. Třeba ale výrobu urychlí. Já jsem si zatím vzal na testy 2GB verzi...
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    MIKEKT: 4Gb ... "for future use" :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    smb1 je vypnuta schvalne. umoznuje totiz spusteni kodu na stanici. je to udajne neopravitelna chyba.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Mám původní verzi 1b a přemýšlím že bych koupil novější. Jedu na tom hlavně kodi u TV, ale mohl by se tam hodit i ten Linux když to má tak slušný výkon. Stačí na to verze 2gb nebo radši vzít 4gb?
    RADDINO
    RADDINO --- ---
    TOOMIX:
    Mám nastaveno takto, ale hlásí to furt stejný problém.

    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    RADDINO:

    How to access files on network devices using SMBv1 on Windows 10 | Windows Central
    https://www.windowscentral.com/how-access-files-network-devices-using-smbv1-windows-10
    RADDINO
    RADDINO --- ---
    Ahoj,
    na stolním PC jsem nainstaloval nejnovější Win 10 update a přestala mi fungovat Samba do Kodi. u ntb, který mám nastaven stejně a ještě neaktualizovaný to normálně běží. Koukal jsem, že se vypl proces SMB ve Windows, ale ani po zapnutí a restartu to neběží, stále Operation not permitted. Nemá někdo nápad, čím by to mohlo být? Díky
    TR1
    TR1 --- ---
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    TOOMIX: spousta SBC knockoffs se muze jit zahrabat. Dlouho jsem silhal po ASUS Tinkerboard, ale ve spouste diskuzi to odsuzujou, ze to ma spatnou podporu. Ted zas dlouho zadny dilema mit nebudu... Jen kdyby toho casu bylo vic :)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    První pohled na Raspberry Pi 4 Model B – blog zonepi
    http://blog.zonepi.cz/prvni-pohled-na-raspberry-pi-4-model-b/
    EDASX
    EDASX --- ---
    Taky jsem v šoku... a zároveň nadšen.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    TOOMIX: Vypadá to, že Odroid C2, pokud člověk netrvá na eMMC, se může jít zahrabat
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    ABE: No tak to zvládli o půl roku dřív. :)
    ABE
    ABE --- ---
    Co to, nemela byt nova malina az 2020?
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    REDSNAKE: "docela prijemne"? ja teda cumim jak puk, co z toho vypumpovali za porad stejnych $35 ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam