• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    MARASAN: by mne zajimalo, jestli to diky jednomu odporu udrzely na $35 anebo tam bez obav mohli (spravne) soupnout odpory oba dva a porad by zustaly na $35 (coz tipuju).
    FATTY
    FATTY --- ---
    61 idle? :-/
    EDASX
    EDASX --- ---
    FATTY: no ono to zas tolik netopí, protože to nejede na plnej kvalt
    FATTY
    FATTY --- ---
    MARASAN: jj.. snad neco udelaji i s tou teplotou, pro me (HTPC pasive) nepouzitelne..
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    RPi 4 ma bohuzel spatne udelanej USB port:
    The Raspberry Pi Foundation messed up its first USB-C device - The Verge
    https://www.theverge.com/...5/raspberry-pi-4-usb-c-port-bug-e-marked-cables-audio-accessory-charging
    EDASX
    EDASX --- ---
    QWWERTY: od waveshare uz nechci nikdy nic videt, podpora desiva - resp. zadna.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    1872×1404, 10.3inch flexible E-Ink display HAT for Raspberry Pi, IT8951 controller, USB/SPI/I80/I2C interface
    https://www.waveshare.com/10.3inch-e-paper-hat-d.htm
    ABE
    ABE --- ---
    TR1
    TR1 --- ---
    Nasel jsem inzerat na Bazosi, kde se prodava RPi4 a na jednom z obrazku to vypada, ze na nem ma napasovany ten velky chladic, co je puvodne urceny pro RPi3B+

    Raspberry pi 4 4gb ram+ lcd 7 - Praha 5 - Bazoš.cz
    https://pc.bazos.cz/inzerat/106610839/Raspberry-pi-4--lcd-7.php
    EDASX
    EDASX --- ---
    FATBOZZ: jojo, dneska jsem fouknul do krabicky a to byla jizda .)
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    chci něco na přehrávání filmů k tv a občasné nahrávání z usb dvb-t přijímače, takže rbpi plus:
    libreelec nebo osmc? a proč?
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    TOOMIX: ano ted je to vice desktop.

    mame

    raspi 1 co jede bez pasivu i na sahare na solar. bez krabicky.
    raspi 2 co jede bez pasivu vsude
    raspi 3 co vetsinu veci zvladne bez pasivu ale jako kdyz nemas zahyne casem
    raspi 4 "az vyrostu, budu desktop"

    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    CHIX: asi jsi mě špatně pochopil. Krabičku jsem koupil na aliexpressu, viz odkaz a ten větráček drží na PCB, co mi dělali na jlcpcb.com ;)



    CHIX
    CHIX --- ---
    TOOMIX: ahoj prosim o data , de se tisknout
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    TR1
    TR1 --- ---
    Aktivni chladic pro RPi4. Doufam, ze se casem objevi pasivni, nechci poslouchat huceni vetraku, az si RPI4 poridim.
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    ABE: Dobrý den,

    Kintaro chladič sám o sobě s RPi 4 kompatibilní není. Ale pokud jeho spodní stranu trochu zbrousíte, pravděpodobně by pak bylo možné ho pro Raspberry Pi 4 používat.

    Na spodní straně chladiče se nachází několik vystouplých částí, které jsou vytvořeny přímo na míru Raspberry Pi 3B a u Raspberry Pi 4 tak potom nedoléhají na správné čipy. Jeden čip RPi 4 dokonce brání tomu, aby chladič doléhal přímo na RPI, takže je mezi ním a RPI asi tak milimetr až dva milimetry velká skulina. Chladič se tak bude pravděpodobně viklat a nebude přiléhat tam, kam má. 

    Přeji hezký den!

    TR1
    TR1 --- ---
    ABE:
    Tezko rict, zda to pasuje. Nejdriv jsem si myslel, ze kvuli prehozeni NIC ne ale kdyz na ten chladic koukam detailneji tak by to pasovat mohlo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam