• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    nezbavuje se nekdo 3b+ v dohledny dobe? kdyztak posta..
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Raspberry Pi 4B – první dojmy - Linux E X P R E S
    https://www.linuxexpres.cz/hardware/raspberry-pi-4b-prvni-dojmy

    Ve zkratce, pokud po nem nekdo pokukuje jako ja za ucelem upgradu domaciho kina, tak to ma jeste cas nez se odladi ovladace...
    TR1
    TR1 --- ---
    DOKKTOR:
    Hry nehraju takze neznam ani ten emulator, ale to na nej neni pristup pres SSH kde bys behem hrani spustil: watch --interval 2 /opt/vc/bin/vcgencmd measure_temp ?
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    TR1: to nevim, ani nevim jak to zjistim. než se po vypnutí emulátoru proklikám do systémového info tak to spadne na stabilních 65
    TR1
    TR1 --- ---
    SCHRAPNEL:
    Ja si flashoval Tasmotu primo do S26 ale nejsem z Prahy, no. Pokud nenajdes nikoho z okoli, tak se treba nejak domluvime, alespon bych si to zase osvezil :)
    SCHRAPNEL
    SCHRAPNEL --- ---
    Čaute, veľakrát sa tu spomína Sonoff, je tu nejaký kutil, ktorý by mi za úplatu vedel nahrať alternatívny firmware na Sonoff S26? Je nutné pájkovanie. Tasmota alebo v podstate čokoľvek, čo dokáže fungovať s Apple HomeKit (ideálne bez nutnosti Homebridge). Praha, Nymburk a okolie.
    ABE
    ABE --- ---
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Hliníková krabička pro Rpi4. Mám verzi pro Rpi3 a je fajn, nahoru se dá našroubovat větráček

    Latest Aluminum case with Heatsink for Raspberry Pi 4 Model B-in Demo Board Accessories from Computer & Office on Aliexpress.com | Alibaba Group
    https://www.aliexpress.com/...&scm-url=1007.13562.109986.0&pvid=2a466c6c-027d-41ba-95dd-510bbed03ff1
    TR1
    TR1 --- ---
    DOKKTOR:
    a pri hrani, jaka je teplota?
    KAERO
    KAERO --- ---
    FATTY: jojo, tohle si musi kazdy rozmyslet sam. ja jen chtel uporozrnit na znamy vliv teplota->starnuti.
    a jako vzdy je tu problem, ze nejsou data, a tak nevime prumernou dobu doziti pri ruznych teplotach/zatezich.

    me jede porad RPi 1 jako HTPC u mamy doma a dalsi RPi 1 jako zavlazovac. Na vlastni HTPC mam Odroid C2.
    FATTY
    FATTY --- ---
    KAERO: mno, ja menil Rpi2 za C2 jen a jen kvuli HEVC.. Po ja nevim, 5-6 letech? A par jich jeste stale slouzi v pohode, na 100% jako HTPC bez jakehokoli chlazeni, cili pro me to smysl ma.

    Tipuju, ze minimalne stejnou dobu zadny upgrade potreba nebude. A kdyz si vezmu ostatni aplikace Rpi, moc me nenapada proc upgradovat i ty.. Ale nemam patent na rozum ze jo :)
    KAERO
    KAERO --- ---
    DOKKTOR: mno, kazda elektronika s vyssi teplotou rychleji starne. otazka je jestli to ma smysl pri rychlosti zastaravani jednodeskovych pocitacu.
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    Ja vam nevim, na pi4 hraju emulator psx bez chladice a neni problem
    TR1
    TR1 --- ---
    MIKEKT:
    Male chladice se lepi a sundat je asi nebude vetsi problem.

    Byl jsem pri vydani RPI4 nadseny a chtel si ho hned koupit ale s postupem casu ze mne to nadseni nejak opada a s nakupem zatim pockam (leda ze by odeslo jedno z mych 4 roky starych RPi2). Vadi mi prave problem s chlazenim. Maly chladic to neuchladi, aktivni nepripada v uvahu a pasivni chladic jako krava zakryje wifi a tim prijdu o jednu z funkci rpi. Treba nova verze RPI4 bude navrzena tak, ze CPU a pameti budou na spodni strane desky, kam pujde namontoval velky pasivni chladic ktery zaroven nebude nicemu prekazet nebo omezovat ostatni funkce rpi.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Už se s krabičkama a chlazením roztrh pytel

    US $7.99 | Raspberry Pi 4 Model B Clear Acrylic Case Enclosure Box with Cooling Fan
    https://s.click.aliexpress.com/e/66Z0oLI
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    TR1: to vypada celkem pekne. Zatim jsem nove pi vubec nezkousel, ale mam tam takovej ten zakladni pasivni chladic. Podle komentaru tady nebude stihat chladit pri pouzivani kodi a prehravani filmu? Jde ten hladic nejak jednoduse sundat a nahradit timhle?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    RADDINO: v jakem formatu jsi to heslo zadaval ? zkousel jsi vyrobit lokalni ucet a prihlasovat se heslem ? neco jako mujsupercoolpc\franta + heslo
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MARASAN: psal ze vidi ale chce to heslo :)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    RADDINO: smbclient z RPi je vidi?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam