• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    WOJTISHEK: no od ID R1CH4RD jsem dostal tip na projekt na kterej by to stacilo takze vlastne taky. Nejdradsi bych 3B+ :D
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    RAINBOF: mám doma ještě někde uložené RPi 1B+ (myslím), nevím, jestli sháníš i tohle :D
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    TEAPACK: posta :D
    FATBOZZ: prazdno, daleko nebo k nicemu. Neboj monitoruju to proto jsem se ptal zde.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RAINBOF: vzal jsem si 4B-1GB na thermal testing, ale už se mi na něj zase jenom práší, tak ho klidně pošlu dál ;)
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    RAINBOF: bazos.cz zkus tam
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Neprebejva zas nekomu raspi?
    DIDA
    DIDA --- ---
    Ahoj, není tady někdo kdo používá na Raspberry PI HW PWM výstup? Mám teď aplikaci, kde na RPI ZERO potřebuju řídit jas LED diod pásků pro osvětlení místnosti. Nastavení a konfiguraci jsem provedl klasicky přes soubory, funguje to výborně. Problém je v tom, že já potřebuji přejít plynule z 0 na 100% během cca 2 vteřin a na to je klasické ovládání zápisem do souboru hrozně pomalé a skokové. Nemáte někdo nějakou knihovnu (ideálně Cčkovou) pro přímý přístup do registrů PWMka? Nebo jakýkoli jiný rychlý přístup k nastavení duty_cycle PWM kanálu?
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    TOOMIX: to tam mám asi taky :-)
    ATOMSK
    ATOMSK --- ---
    TOOMIX: tvl, to nasere :D
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    A nejakou novější revizi co se nebude tolik hřát :)
    HENTAIRUSH
    HENTAIRUSH --- ---
    Nemáte tušení, jestli bude nějáké nové Zero? Ideálně na podvozku 4B?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    existuje způsob jak mirrorovat obrazovku z iphonu do kodi? resp přes kodi aby se mi zobrazovala na tv obrazovka telefonu? Tv je hloupá, sama o sobě nic neumí.

    airplay zapnout v kodi jsem zkoušel, ale od jistého roku funguje jen zvuk, což je oficiální výstup.
    TR1
    TR1 --- ---
    Hezke nedelni odpoledne, potreboval bych vedet, jak spravne provest HW reset.

    Do vcerejsiho dne jsem mel v ruce pouze RPi2 a ZeroW kde jsem provadel v pripade potizi/zamrznuti HW reset spojenim techto pinu. V sobotu jsem si privezl z bazaru RPi3 B+, pripajel piny RUN + PEN a nic :). Z internetu jsem se nasledne dozvedel, ze tyto piny jiz funguji jinac ale nekde pisi, ze se ma RUN kratce spojit s GND na GPIO a jinde je zase schema kde se +5V pres odpor a tlacitko privede na PEN.

    Nevite nekdo, jaky z tech postupu je spravny?
    TR1
    TR1 --- ---
    PISKVOR:
    zkus: echo "max_usb_current=1" >> /boot/config.txt
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MILAZAJICEK: Nevím. To podpětí se měří na některém vnitřním railu v čipu, USB s ním ale silně koreluje.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    PISKVOR: pokud ma nedostatecny napajeni ten usb disk tak rpi podpeti nehlásí ne?
    DOPA
    DOPA --- ---
    PISKVOR: SSD je nové, BSD ho pozná, rámeček pozná též, dioda na rámečku svítí, nebo bliká - dle provozu. Zdroj mám origo. Zkusím teď ten Raspbian, co to vyvede
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    DOPA: To nezní jako SW problém: vyměň USB kabel, případně rámeček. Podpětí ti to nehlásí (ikonka blesku vpravo nahoře, na displeji, OS-independent)?
    DOPA
    DOPA --- ---
    PISKVOR: Trochu mě to trápí ;) Mám to přes USB "rámeček" Axagon. Vždycky se zaseknu na rozdělení disku, začne to sypat chyby, a pak se to, někdy, restartuje. Ale už mám alespoň prázdné oddíly... Teď zkusím nainstalit Raspbian, zapnu tam to permanentní bootování i z USB a prodloužím čekací čas na boot z USB SSD. Když to bude cajk, tak to smažu a zkusím tam dát BSD.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam