• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    JIMX
    JIMX --- ---
    Tak ten zdroj byl kupovanej 8. 11. 2018 ... takže v podstatě přesně rok, nicméně z toho roku běžel cca 1 měsíc, zbylejch 11 ležel ve skříni ... to už teda mám lepší score u zdrojů k routerům (ke starému Asus WL500 jsem kupoval cca co 4 roky) a k vysavači (tam odejde cca jednou za 2 roky) ... ale tam jsou zaplý 24/7.

    Začínám mít pocit, jestli nemůže být problém v rozvodné síti, jestli mi to tady nehází sem tam nějakou hnusnou špičku ... kterou ty malý levný zdroje neustojí ...
    JIMX
    JIMX --- ---
    AVALON_CZ: možná ještě bude v záruce, musím kouknout, kdy jsem ho koupil ...
    AVALON_CZ
    AVALON_CZ --- ---
    JIMX: Reklamace?
    JIMX
    JIMX --- ---
    JIMX: hm, takže odešel zdroj ... mám nějakej originál od maliny z rpishopu ... to moc dlouho nevydržel :-(
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    FATBOZZ: no pekny. Tak to diky nechci :)

    Ten nazev kopla :)
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ANDY_WARHOL: Asi nějakej vadnej kus, dvě různé tím napájím a zatím (3+ roky) dobrý.
    SPM
    SPM --- ---
    já jinak hledal nějaký shield se stepdown měničem, abych to mohl napájet z 24V zdroje a nic jsem nenašel... teda jeden, ale max 1,7A, takže naprd a budu to muset asi zas vyrobit.
    SPM
    SPM --- ---
    Hlavně 3,4A na 3 maliny není úplně moc.

    Ale zdroj uděláš prakticky stejně - vezmeš nějakej větší zdroj s 5V výstupem a dostatečným výkonem a prostě od něj natáhneš kabel na GPIO každý maliny. Pojistku můžeš vyřešit třeba pojistkovým pouzdrem na každý ten kabel.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    ANDY_WARHOL: Heh, dik. Tak kazdopadne ale mrknu po nejake te multinabijecce, tohle reseni me nenapadlo :-)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    REDSNAKE: byl bych opatrny
    z recenze "Tento výrobok je divne navrhnutý. Síce zvláda až 3,4 A, no jeho pulzy pre nabíjanie sú asymetrické a nepravidelné. Po čase používania prispel ku vyhoreniu Raspberry Pi, ktorý som tým napájal."
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    FATBOZZ: To je dobrytip! Ja furt vymyslel nejaky zdroj a kdovi co
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    REDSNAKE:
    KOPPLA 3cestná USB nabíječka - IKEA
    https://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/20415027/
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    já spíš myslel, jestli by se někdo nepodělil o nějakej svůj funknčí koncept, ať nevymýšlím kolo..
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    RAINBOF: tak já stejně mám napájení vyvedeno na GPIO, co se týče maliny, páč napájení přes USB je na prd, žejo. Pájel jsi mi to ještě před lety myslím i ty :)

    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    REDSNAKE: jde a je to lepsi na gpio je vyvedno napeti. jen by bylo slusne si tam nasekat pojistky protoze je to prave za pojistkou.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Moje malina včera chcípla při updatu Kodi. Jo, bylo to trochu undervoltage, ale update proběhl úspěšně a následně jsem se dočkal jen šklebíka (smutnej smajlík) v cyklu. Takže reinstall a čeká mě překopání napájení komplet mého "micropc racku".

    S tím souvisí moje otázka na kterou bych se rád zeptal. Jak řešit nějaké multinapájení, tak abych nemusel mít ke každé destičce vlastní zdroj?

    Nejsem úplně elektricky vzdělanej, ale snad úplně neschopnej taky ne, abych si nedokázal někde něco připájet a zapojit.

    Díky
    JIMX
    JIMX --- ---
    tak jsem tu mojí kouslou malinu vytáhnul ze zásuvky a znovu zapojil ... a nenaběhla ... a jelikož je na půdě, tak jsem se tam pro ní ještě nedostal, abych kouknul, jestli aspoň svítí ... achjo :-(
    AVALON_CZ
    AVALON_CZ --- ---
    FATBOZZ: trochu jsem poladil timedatectl a uvidíme.. ještě si hodím jedno raspberrypi, jako druhej pihole server... snad se nevysypou obě naráz. Pak bych si rád udělal VPN abych mohl pihole používat i na mobilu když jsem venku.. Rozjet PiVPN nebo normál OpenVPN?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam