• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MARTEN: Tohle by mohlo taky pomoct: místo RAID1 použít BTRFS DUP, tj. dvě kopie každýho kousku dat na jednom zařízení. Pokud úplně odejde karta, k ničemu to nebude, uznávám...

    Single device data redundancy with BTRFS — Odprto
    https://zejn.net/b/2017/04/30/single-device-data-redundancy-with-btrfs/
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MARTEN: Btrfs raid 1, sd karta a usb disk. Zrovna v pátek mi to zachránilo prdel, SD karta odešla, malina jede dál. (mám teda program_usb_boot=1 a duplicitní loader partition na /dev/sda1 a /dev/mmcblk0p1)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    MARTEN: industrial grade SD karty no a pak uz jen boot po siti a na SD jen readonly zavadec.
    MARTEN
    MARTEN --- ---
    vcera mi po par mesicich odesla sd carda na ktere bezel home assistant. Jak resite disky pro raspberry? Kvuli cene a velikosti nechci pripojovat disk ke kazdemu rpi. usb flashka imho nevude o moc lepsi nez sd karta. napadlo me jeste vyuzit nas - na rpi nainstalovat system na sd kartu a primountovat pres nfs nas. na ten by se ukladalo nebo z nej bezel docker.
    resite to jeste nejak jinak?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    HONZAK89: Elegantně ne, `wpa_cli reassociate` v cenu jo.
    R1CH4RD
    R1CH4RD --- ---
    HONZAK89: Mam v cronu neco ve smyslu:
    
    */5 root [ "/sys/class/net/wlan0/operstate" -eq 'down' ] && /bin/ifup wlan0 > /dev/null 2>&1
    

    Funguje spolehlive.
    HONZAK89
    HONZAK89 --- ---
    Ahoj, řeším reconnect k wifi. Mám klienta, kde mi malina volá na local datebase server via wlan. Občas se mi stane, že nevidí DB, já ji také nevidím - neni na internetu ani v lokální síti. Z nějakého důvodu, asi ČEZ, se zpět nepřipojí k wifi. Nejspíš dojde k tomu, že malina nabootuje dřív než router. Pomůže jen reboot, když už router běží, a to udělá jen klient, kterej to vypne a zapne zpět do zásuvky. Takže na ho... . No a moje otázka zní, řešil někdo elegantně reconnect k wifi za běhu?

    Neni tam žádný USB wifi adapter, je to model PI3 B. Asi mám i něco špatně v .profile při režimu wifi. Měl by čekat na přidělení IP, ale z nějakého důvodu to očividně ignoruje (při použití wlan, eth počká vždy). Je to na Moravě, cestu tam teď nemám. Mám na stole verzi SW, co tam běží, tak můžu testovat. Zkoušel jsem klasiky, upravy wpa_supplicant atd, zatím jsem nepsal script, kterej mi bude hlídat link up/down. Nastavení má jasný, základní:
    cat /etc/wpa_supplicant/wpa_supplicant.conf

    ctrl_interface=DIR=/var/run/wpa_supplicant GROUP=netdev
    update_config=1
    country=CZ

    network={
    ssid="nazevWifi"
    psk="hesloWifi"
    }

    Budu rád za návrh ideálně čisté řešení, bez nutnosti instalovat "zbytečnosti". Diky!
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    PISTA1: vyzkousim to dik
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    MILAZAJICEK: Postupuj přesně podle toho postupu co sem napsal. ;)




    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    PISTA1: To asi není nic jinýho než jsem dělal. Nevidím tam nikde dva tunery jen ten sony + jsem vybral předefinovaný CZ-ALL
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    MILAZAJICEK:
    konfigurace > DVB vstupy > sítě (+ Přidat)
    přidáš typ dvb-t síť
    pojmenuješ si jí třeba "DVB-T2" a vybereš předdefinovaný CZ-all
    přepneš na kartu TV adaptéry,rozlikneš sony... a v Sítě označíš i DVB-T2
    přepneš na kartu muxy, vybereš všechny DVB-T2 dáš editaci zaškrtneš " Systém doručení" a vybereš z nabídky DVB-T2. Pak "Použij" a "Ulož"
    přepneš na kartu sítě vybereš DVB-T2 a dáš vynutit scan.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    Ahoj, koupil jsem k Raspberry 4 TV HAT https://rpishop.cz/phat-uhat/1095-raspberry-pi-tv-uhat.html , ale najdu jen DVB-T kanály DVB-T2 ani jeden. Máte to někdo vyzkoušené? Je tam někde háček?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Ale jako diky i tak to ja aby nevznikl dojem ze sem nevdecnej. :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PES: a nebo si koupit raspi 4 a poptat rpishop :)
    PES
    PES --- ---
    RAINBOF: Aneb jak za 3-5x tolik koupit totéž jen zkrze prostředníka?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Jim napisu a kdyz to klapne vezmem 3ks
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    TOOMIX: ee. jde to z lokalniho budgetu proste cr&cau
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    RAINBOF: ale nemaj to skladem. Co Amazon, na tom na firmu muzes?

    Chladicí sada pro Raspberry Pi 2B/3B/3B+
    https://rpishop.cz/pasivni/1723-chladici-sada-pro-raspberry-pi-2b3b3b.html

    ZkeeShop Aluminium Gehäuse mit Dual-Lüfter: Amazon.de: Computer & Zubehör
    https://www.amazon.de/...p_s_a_1_17?keywords=raspberry+3+k%C3%BChlk%C3%B6rper&qid=1574686116&sr=8-17
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PISKVOR: "chytre" chytrej by byl ten kdo by to jeste tedka mel.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RAINBOF: No, dělá, ale všichni to s příchodem 4 přestali prodávat:-/
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    hele takovou kravu si na raspi nedam. obednal jsem pasiv chladic na 4ku + 4ku. je mi zahada ze se podobnej na 3ku nedela
    TR1
    TR1 --- ---
    PISKVOR:
    Sice se to prodava s vetrackem ale podle obrazku a videi co jsem videl, neni nejmensi problem ho uplne odmontovat. Jsou i testy tohoto chladice v aktivnim i pasivnim "rezimu".
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam