• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    RAINBOF: Proc chces pokovovat hrot, on neni kovovy uz z vyroby dost? Ja tim mam odpajeho par tisic spoju, zatim na nem cin nedrzi, jsem tomu rad a povazuju to za znak rozumne kvality ...

    (Teda pri pajeni se na nej nachyta nejruznesi bordel, ale staci lehce otrit o vlhkou houbicku a je zase stejne cisty jako novy a zadny cin na nem. Pri pajeni kdyz dam na tu plosku na konci pajku, tak tam ta kapka drzi, kdyz to dam k medenemu spoji a nozicce, tak kapka vesele stece - takze to tam nechyta ve smyslu ze voda nechyta na sklo - kapka se udrzi, dokud ji necim nestahnu, pak to zustane v puvodnim stavu, nanejvys staci lehce pretrit)
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    RAINBOF: měl jsem dva kusy, oba byly zjevně vracené(lehke škrábance na povrchu), ani jeden nedržel nastavenou teplotu(kolísala o desitky stupňů), doba ohřívání šílená(minuty).
    Zobrazovaná toplota vůbec nekorespondovala s reálnou

    obě jsem vrátil, pořídil si čínskou kopii HAKKA a jsem spokojen. Teplota hrotu odpovídá nastavené, kolísání teploty je v rámci pár stupňů, doba ohřátí pár vteřin. možnost profilů. Výměnné hroty pro různé účely
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ANDY_WARHOL: No setkal jsem se dvema kusy:

    jedna nova druha s nekolika pokusy o pouziti.
    1.) tepelkna kapacita je uboha hrot je asi 3cm tycka se zavitem.
    2.) Zavit sam se povoluje coz tak moc nevadi
    3.) nikdy se mi nepovedlo pokovit hrot nikdy a nicim. proste marnost.

    Vcera jsem se na fb skupine kde se nekdo ptal take, dozvedel ze ti co ji pouzivaji si bud koupili jiny hrot s mnohem vetsi tepelnou kapacitou, nebo ten co meli obrousili na med (to co jsem mel ja medene nebylo) a jeden si je dela z medi zavitnikem. Medeny hrot ovsem fofrem ubyva a tim spis pokud pouzivas flux.

    dalsi bod, co jsem tak vypozoroval za tu kratkou chvilku ta regulace v tom bude take zazrak protoze se nemeri v hrotu ale kdesi v telese, tech nekolik pokusu o rozehrati cinu to jasne ukazovalo pokazde se to muselo nastavovat na jinou hodnotu. Takze dosahnout konstantni teploty hrotu asi ani nejde.

    nechci aby to vyznelo jako generalni hate, veci z lidlu nebejvaj spatny na domaci hrani ale tohle povazuju za jeden z tech horsich nastroju.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    RAINBOF: v čem přesně ji nedoporučujes? Mám ji nastole, bytelnejsi věc sem neviděl, hrot se samozřejmě dá vyměnit, ale z hlediska pajecky nemám zatím co vytknout.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    No, pajku z lidla fakt nedoporucuju. Pokud uz ji mas kup si novej cu hrot.

    Co se hotairu tyka tak by jsi si ho mohl zkusit v brmlabu stejně jako par mikropajek. :) abys věděl jak veljkej je to rozdil.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Koupil sem si oba, aspoň budu mít na cem zkouset metodu zapekani :-) diky
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    GILHAD: to druhý máš asi špatný link
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    REDSNAKE: Jestli kupujes ten flux z alika, tak mozna buddes chtit i neco takovehoto :
    https://www.aliexpress.com/item/32858077299.html
    Nic to nedela, ale tam tam spousta SMD pajeni (a kdyz neco znicis, tak se nic nedeje)
    nebo https://www.aliexpress.com/snapshot/0.html coz je drazsi, ale aspon pri spravnem sestaveni blika :)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    REDSNAKE: fakt jsem napsal "ostrim"? :) Pardon.

    GILHAD: Tak nějak si to představuju, uvidíme jak se zadaří..
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    REDSNAKE: Tam budes potrebovat ostrou pinzetu, kterou to pridrzis na spravnem miste a pak tomu pripajis jednu nozicku.
    [: Zkontrolujes, jestli je to tam, kde to ma byt (kdyz ne, nahrejes ten cin znova a presunes to na to spravne misto) :]
    Az to tam bude, tak pripajis ostatni nozicky.
    Jde jen o peclivou jemnou praci.
    Velice pomuze hodinarska lupa, abys videl dobre, co delas.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    ANDY_WARHOL: No jasne, mit horkovzduch tak si laicky predstavuju ze to polozis na misto a pak se o zbytek postara horkovzduch s tavidlem. Jenze horkovzduch nemaje, budu si muset vystacit s ostrim hrotem a uvidime.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    REDSNAKE: SMD se paji blbě, já někde viděl postup, že se tam napatla ta pasta, dá se tam součástka a pak se to přejede horkým vzduchem, součástka se díky vnitřnímu pnutí nasmeruje správně.
    Kdyz se dělá celej obvod, tak se to může i dát do malé picky (vyrábějí si ji lidi z toustovace treba)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    ANDY_WARHOL: a to já mám pájecí stanici i s regulací, což o to, ale smd součástky jsem s tím teda nepájel.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    REDSNAKE: jestli potřebuješ pájecí stanici, teď s si kupoval jednu v lidl shopu, je dostačující a velmi bytelna a je s dopravou levnější než co tu je nalinkovana
    PARKSIDE® Pájecí stanice PLS 48 D2 | LIDL-SHOP.CZ
    https://www.lidl-shop.cz/PARKSIDE-Pajeci-stanice-PLS-48-D2/p100274850
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    GILHAD: GILHAD: nojo, ale ty to máš v ruce :) Já si tím beztak připájkuju prsty k destičce nebo tak něco. No uvidíme, jak říkám, už není co zkazit a ta zřejmě vadná součástka stála v 10ks balení 0,70 dolaru, takže když už jste mi tu řešení naservírovali až pod nos, tak by byl hřích to nezkusit..
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    REDSNAKE: mam doma ATTTEN 9936b, takhle nejak tto vypada https://www.aliexpress.com/item/32919298290.html ale asi by slo libovolne obdobne vypadajici pero (to na konci s hrotem)

    Pajim tim normalne bez problemu vlastni Arduina http://download.gilhad.cz/
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    REDSNAKE: jsou i jiný pasty, tohle sem si objednal já, budu testovat nějaký SMD pájení, akorát ne pajkou ale v peci.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    ANDY_WARHOL: dík, tak asi už tam není co zkazit, za ty prachy to prubnu:)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    REDSNAKE: #Aliexpress CZK 21.44 | DIY Solder Soldering Paste 10cc Flux Grease RMA223 RMA-223 for Chips Computer Phone LED BGA SMD PGA PCB Repair Tool
    https://a.aliexpress.com/_dWepvGp
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    REDSNAKE: někde na youtubech jsem viděl (a nesmějte se mi prosím) že se ta součástka při pájení zaleje nějakým sajrajtem a celej ten sajrajt asi vede teplo a pak jdou i smd punkově pájet nějakým jemnějším hrotem.

    Takže kdybych věděl co to bylo za sliz, teoreticky bych byl schopen si to možná zkusit opravit sám.

    Poradíte co za sliz sháním?
    JIMX
    JIMX --- ---
    uf ... tak teď jsem hodinu dostával sw na malině zpátky do stavu, aby mi fungoval export na flightradar ... po nainstalování czadsb klienta se to rozbilo ... možná to jde rozchodit oboje najednou, já na to nemám čas ani náladu, takže czadsb zruším :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam