• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PSYCHOPATICKPARKINSONOVA CHOROBA
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    HONZITCH: ja sem jen nakukuju a nepouzvam konopi na parkinsona ale delam z konopi mast a masu si tim bolave ruce. (zatim nevi pricinu, neurolozka me poslala za ortopedem a ortoped za neurolozkou)

    Co se masti tyce, je jednoduche ji vyrobit, ja to delam takle
    rozpustim cca 20 deka sadla v hrnicku, co je ve vodni lazni v kastrolu. do toho hrnicku nasypu cca 4 gramy marihuany, mozna je lepsi o neco vic :)

    Ohrivam to tri hodiny. Mela by se tim vetsina ucinnych latek presunou do sadla. Kdyz je mast jeste v tekutem stavu, prefiltruju zbyle konopi pres sitko na caj. Vychladim a mazu na ruku. Mozno i mazat na chleba, a jist. Ja osobne nesnasim psychoaktivni ucinek marihuany v jidle.
    PSYCHOPATICK
    PSYCHOPATICK --- ---
    Ještě někdo zkušenosti s léčbou konopí co se parkinsonovy choroby týče? Návody rády na zprostředkování pro použití rostliny? :)
    HONZITCH
    HONZITCH --- ---
    Zdravím, mojí babičce nedávno diagnostikovali parkinsona a nasadili nákej lék, po cca měsící užívání jí to udělalo hrozně blbě (panický záchvaty, strach ze smrti) tak to vysadili cca před 14 dny a od tý doby se jí ty zachváty neustále vracej, nákej muscarinovej syndrom tomu říkaj a může to trvat i několik měsíců než se to z mozku vyplaví. každopádně až bude zas "fit" chtěl bych jí navrhnout léčbu konopím, ale pochybuju, že bude ochotná kouřit, takže bych se chtěl zeptat, jestli s tím tady má někdo zkušenosti. Budu vděčný za každou radu,info nebo postřeh. Díky
    IWANA
    IWANA --- ---
    Můj táta má parkinsona uz 7 let letos mu budě 60....
    PSYCHOPATICK
    PSYCHOPATICK --- ---
    SHEALA: nene, vůbec mi to nevadí, možná změním diskuzi na poloodbornou.
    Toto je pro mě také docela oříšek, který se snažím rozlousknout. Také jsem si všimla, že už si to řešila v jiných diskuzích když jsem filtrovala. Napadlo mě, možná to bude nesmysl "porucha dopaminu synromu"?

    Věděl by někdo jiný?
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    PSYCHOPATICK: ja ma podezreni, ze v mladem veku snad ani parkinson neni, a ze jsou podobna neurologicka onemocneni, ale rika se jim jinak? (Nejsem si jista)

    jinak, mam takovy trosku prekladatelsky orisek, co se prave Parkinsonovy choroby tyka, tak doufam ze se te nedotkne ze takle vyzvidam...
    Protoze vim ze pacient a jeho pribuzny sou casto vesti odbornici nez doktori, mam prosbu... chci vedet:
    existuje nejakej odbornej (rozumnej) ceskej ekvivalent terminu "punding"? (kontext: Parkinsonova nemoc)

    Stereotypy - Wikipedia, the free encyclopedia
    http://en.wikipedia.org/wiki/Stereotypy#Associated_terms

    Navrhla jsem zasek, ale to neni holt odborny.
    PSYCHOPATICK
    PSYCHOPATICK --- ---
    SHEALA: Přiznám se, že na ty jsem se trošičku chtěla zaměřit a zjistit co nejvíce informací, je mi jasné, že to bude problém...jinak děkuji...

    V rodině máme také parkinsona, ve věku 69 a a ten druhý cca 73
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    PSYCHOPATICK:
    znam pana, kteremu je kolem 60, bohuzel nevim o nikom mladem v tomhle veku.
    Ps. zda se mi ze se pokousis najit nejakou support group mladejch lidi s parkinsonem?

    Mozna maji tihlem olomoucaci nejakou omladinu
    Společnost Parkinson, chat, info, forum
    http://parkinson-cz.net/
    Bohuzel, mam pocit ze je to dost tabu, cert vi, jestli se nejaky mladoch, ochornej sdilet svoje zazitky najde.
    KUBAN88
    KUBAN88 --- ---
    tchánovi je cca 75 let
    PSYCHOPATICK
    PSYCHOPATICK --- ---
    to je...kolik je tvému tchánovi?

    Má někdo zkušenost, nebo ví o někom mladém kdo by trpěl touto chorobou?
    KUBAN88
    KUBAN88 --- ---
    tak zajímavé téma... tchán má Parkinsona lečeného skoro 10 let, naneštěstí se teď začíná projevovat demence a dokonce s novými prášky došlo 3x k silnému výbuchu agrese (policie, sanitka, nemocnice)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam