• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    HONCKA: popr. zkus doporucovany https://parcelsapp.com/en
    posledne mi dal vic detailu nez 17track. ten ukazoval, ze zasilka je porad "in transit". parcelsapp vedel, ze uz 5 dnu lezi na poste k vyzvednuti
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    HONCKA: 17track mi ukazoval i trackovací číslo jaké to bude mít u pošty, dole rozkliknout more info a vyskočí tabulka s trackingem ČP
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    nevíte, kde seženu český tracking, 17 track mi u balíku z Ali hlásí
    2024-04-22 22:00
    Awaiting for transit to final delivery office, Carrier note: Package arrived at facility of the local delivery company
    jenže nevím vůbec kdo mi to bude zasílat
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    QWWERTY: Tracking to preklada jako “odbaveni dokonceno”, tak snad
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    processing complete by mohlo byt propusteni z celniho rizeni, ne?

    aspon teda me se to vetsinou objevuje v parech, i.e.:
    Export customs clearance started
    Export customs clearance complete

    Import customs clearance started
    Import customs clearance complete
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Clearance processing complete znamena zachyt celnikama nebo muzu bejt este v klidu?
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    REDSNAKE: muzes jenom doufat, ze nespadlo jak tehdy to co vezlo baliky me :D
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Pet dni je to letadlo ve vzduchu dle trackingu. Super, zadny nervy…

    POSEIDON
    POSEIDON --- ---
    ENT: jo, nedavno z alibaby pres DPD, cinan rikal ze vsechny dane zaplati, nic sem nedoplacel, nikdo nic nechytal, cena celkem 620 USD.
    ENT
    ENT --- ---
    Mate nekdo zkusenost s dodanim pres ddp? Cinani se tim ohani, kdyz nemaji eu sklad, ze clo a dane jsou vyreseny. Ja jim to moc neverim, nechci se dockat toho, ze mi celnici zasilku zabavi a bez platby nevydaj.
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    EVILMIND: Mně na těchhle boxech pravidelně odchází zip - ale je fakt, že je zpravidla mívám hodně narvané
    ROBOTON
    ROBOTON --- ---
    REDSNAKE: souhlas, taky jsem teď pár věcí objednával a většinou tak do 10 dnů přišli
    STEVIE
    STEVIE --- ---
    EVILMIND: Action zkusim to je dobrej tip.

    Já bych právě radši něco co mi vydrží pár let, než to za rok vyhodit a koupit něco nového i když to je za pár korun, nemám rád tuhle spotřební ekonomiku.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    dlouho jsem z aliexpressu neobjednával, ale poslední dobou jsem potřeboval nějaký drobnosti jako skla na telefony atd a musím říct, že mě velice překvapila rychlost s jakou bylo doručováno, imho to nepřesáhlo dva týdny od objednání. Potvrzeno na více objednávkách.
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    STEVIE: podobný prodávají občas v obchodech Action i u nás, hodně lacino, myslim skoro přesně to, co je v tom linku, jsem tam koupil tak za 150. Původně proto, abych do něj dal všechny elektronické drobnosti když jsem se balil do nemocnice, ale používám už pár let na cestování obecně, a celkem na tom není co zničit asi.
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    STEVIE: já mám několik podobných pouzder na přenášení externích pevných 2,5 disků s kabely a cajk. Za těch pár dolarů to plní účel. M8m je už několik let.
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    STEVIE: Ne, to ne - tohle je pro mně spotřebka za pár korun, nečekám, že to vydrží déle než půl roku, a prostě vždycky akorát najdu nejlevnější kus odpovídajících rozměrů...
    STEVIE
    STEVIE --- ---
    ANARCHY: díky. a mas s ním osobní zkušenost?

    Zajímalo by mě ověřený kousky :)
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    STEVIE: Je tam toho hromada - hledej "EVA case"

    viz. třeba:
    https://www.aliexpress.com/item/1005006243986309.html
    STEVIE
    STEVIE --- ---
    Nemá někdo tip na něco takovýho z Ali Temu whatever?

    PEVNÝ OBAL NA DOPLŇKY TRAVEL FORCLAZ - Decathlon
    https://www.decathlon.cz/p/pevny-obal-na-doplnky-travel/_/R-p-309879
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam