• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    třeba zippo...no to je každýho problém.
    VASAX
    VASAX --- ---
    KOOTCHA: Zapalovače nejsou tak "nezničitelný" a minimálně choulostivý...
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    tak doufám, že si místo čelovky svítíš smolnou pochodní a na zádech máš nůši z třešňovýho dřeva :)
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    KOOTCHA: viděl jsi snad toho chlapa, co pije chcanky, že by vytáhnul růžový zapalovač od vietnamců uprostřed pouště mojave? je to machrovina.

    a navíc zapalovač mi nevydrží dýl, jak dva výlety.
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    jestli neni lepší si koupit za 5kč zapalovač a mít ho na 5 let :)
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    ANARCHY: ... a takový ty škrtadla, co se prodávaj třeba na noze-nuz a jinejch krámech, to neni čína ? ... resp. který škrtadla doporučuješ ? (i když to je spíš dotaz do E.D.C.)
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: S dobrym kresadlem to jde - taky mi nefungujou levny cinsky kresadla, i kdyz vizualne delaji dobry divadlo...
    Kazdopadne ale treba rozcupovanou vatu nebo ten tampon zapali i levna cina na prvni, max. druhy skrtnuti...
    VASAX
    VASAX --- ---
    Správný troud (a následně malé větvičky na přiložení) je naprosto esenciální! Třeba taková ta jemná březová kůra (ten úplný povrch) natrhaná na malé proužky, nebo různá jiná suchá jemná paliva... a nesmí se podceňovat kompletní příprava - rozdělávali jsme takhle v zimě, zasněženo, lehce pod nulu, vše mokré. Rozdělat oheň nebyl zase takový problém, jak s kůrou, tak následně s kapesníkem, ale problém byl ho úspěšně udržet...
    MUXX
    MUXX --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: rozdelavali jsme ohen pul hodiny nez jsme sehnali neco co se da jednoduse zapalit. ale jde to no.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: BTW jemu na tom videu to trvalo 9 skrtnutí...a to jen proto že je pišus a mel ten firesteel moc daleko...
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: já zvládnu za pár vteřin udělat ohen s kusem oceli, šutrem a uhelnym plátnem...ty taky, pokud budeš mít něco co snadno zapálíš...

    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    WOJTYLA: líbí se mi, že instruktážní video má 7 a půl minuty. A v návodu píšou, že to zvládnu za pár vteřin.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: týpek co pije chcanky podvádí to je známá věc, ale pokud chceš rozdelat ohen jiskrou musíš mít něco co se dá jiskrou zapálit...tedy bud uhelný plátno, nebo třeba tampon co si žencký strkaj když nemůžeš strkat ty atd...

    How to Build a Fire and Light it with the Swedish Firesteel - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=sMxv43ctIU4
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: jo, a dělal jsem to v klidu, v sedě na karimatce, bezvětří, bez deště, teplo, nikam jsem nespěchal a stejně jsem se nasral tak, že jsme tím házel všude kolem sebe...
    Jak to asi funguje v horách, ve větru a ideálně při mrholení? Ten týpek, co pije chcanky, podle mě podvádí. On dycky dvakrát škrtne a hoří.
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    řekl bych, že tohle je dobré auditko pro dotaz. Přikoupil jsem na DX jedno to outdoorové škrtadlo. taková ta černá tyčinka se škrábátkem.
    Docela to funguje, jiskří jak cyp, hodně jsem zahřál, když jsem rozdělával oheň. Ale problém je, že jsem se zahřál škrtáním, ale oheň nerozdělal...
    Nanosil jsem si troud (minivětvičky, kořínky, seno, slámu, smrkovou větvičkovou drť), asi půlhodiny škrtal a nic, nějaký kouř vycházel, ale to asi spíš z té tyčinky...
    Znáte někdo správný postup? Už se to někomu z vás povedlo?
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    hergot ted si píšu s nekym z DX a nemaj ani hovno ...třičtvrtě objednávky nemaj...a cokoliv jim pošlu na výměnu tak taky nemaj...
    SWIST
    SWIST --- ---
    Ok, díky
    MUXX
    MUXX --- ---
    SWIST: pokud ti neco posta preda na celnici tak ti poslou veskery papiry k vyplneni. vyplnis a posles zpatky, pripadne podepises, naskenujes a posles mailem.
    SWIST
    SWIST --- ---
    Chtěl bych se zeptat, teď mi poprvé něco takhle přišlo.
    Jak by mělo vypadat prohlášení o zásilce co se posílá ČP, je na to nějaký must musí to mít nějakou formu? Je potřeba to vytisknout podepsat a oskenovat, nebo stačí bez podpisu? Díky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam