• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    XENOEKIE: hele nevim, ale vsimni si, ze tohle je primarne auditko o DX a dalsich suntech s ciny...
    VASAX
    VASAX --- ---
    HARVIE: Ne, tam je zkouší na zákaznících. :)
    XENOEKIE: ekie = fobie?
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    XENOEKIE: no tak ty sminky z ciny aspon nejsou testovany na prasatech vid... tam je zkousej rovnou na tibetanech :-D
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    nebo ti chodi balicky ob tejden?
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: husty :-) tos je tam asi musel hodne zprudit :-D
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    HARVIE: zrovna dnes, když jsem škrábal led z auta, tak šla kolem, pozdravila, zeptala se, jestli jsem ten a ten, a dala mi do ruky balíček, prý ať nemusí jít nahoru (náš barák má 66 bytů) - takže ano, pamatuje si mě.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: tak to skoro neverim, ze si te dorucovatelka pamatuje :)
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    HARVIE: Ostrava, třetí největší "město" v republice.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: asi nejaky mensi mesto co?
    VXP
    VXP --- ---
    E2E4: uz leta to mam v paypalu... protoze me stvalo, ze jsem potvrdil nejakou cenu a oni si za par dni strhli o par korun cenu jinou :)

    zalezi co mas z banku... treba v mbank to vyjde lip tim paypalem, protoze to mbank prepocte USD > EUR (za to si visa vezme 2%) a pak EUR > CZK

    takze to mas pres dva blby kurzy + 2% pro visu...
    takhle v paypalu potvrdim castku v korunach a mam klid :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    E2E4: Bankou, kdysi jsem to počítal na pár vzorcích udělaných tak a tak v průběhu času a vyšlo to líp...
    OTAKAR
    OTAKAR --- ---
    E2E4: Bankou, vůbec to neřeším, v částkách, jakých se pohybuju v tom nevidím smysl.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    BTW, když platíte v USD / EUR / GBP, necháváte si currency conversion dělat Paypalem nebo vaší bankou? (tj Paypal strhne 2500 Kč vs Paypal strhne 100 EUR vs Paypal strhne 110$)
    VASAX
    VASAX --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: No u nás je to tak, že dle tohoto trackingu zásilky z DX doručuje ta daná pošta, u balíků je tomu samozřejmě jinak, ty jsou pak na ní uloženy při nezastižení (nebo vráceny do depa a přepraveny na ní následný den). Jinak by mě to nepřekvapovalo.
    Ještě zkontroluji po cestě na poštu schránku, jestli je tam alespoň oznámení...
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    VASAX: u nás třeba doručuje jiná pošta, než na kterou je to při neúspěšném doručení uloženo... (proto mě taky při stížnosti přepojovali od čerta k ďáblu).
    Takže on ten jejich systém je asi pro běžného smrtelníka hodně těžko pochopitelný.
    VASAX
    VASAX --- ---
    Spíš mě pobavily ty kroky:
    Zásilka připravována na dodací poště X k doručení. (která není moje pošta)
    Zásilka doručována tou samou poštou (wtf?)
    Zásilka dne 14.01.2013 odeslána k dodání jiné poště.
    Zásilka doručována dne 15.01.2013 tou samou poštou jak předtím
    Po neúspěšném pokusu o doručení zásilka dne 15.01.2013 uložena na mé poště.

    Takže bych řekl že jsou dementi a nějak jim selhala logika a balíček doručoval někdo, kdo neměl, a pak byl teprve jako nedoručený uložen na mé poště. Nevím jestli to spadlo pošťákovi z jiného okrsku který patřil k té dané poště, a ten ho nedoručil protože v jeho okresku prostě nebydlím a odevzdal jako nedoručený/nezastižen (logika jak prase), a nebo ho nepochopitelně doručovala přímo balíkovka (soudě podle obsahu to musí být klasická menší obálka, co doručuje doručovatelka) známá tím, že co nestihne to odevzdá jako "nezastiženo" :D.
    Ale to nechápu, protože klasický DX a spol chodí jako zásilka a ne jako balík.
    VASAX
    VASAX --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: A to sjem nebyl ani doma sám, že bych to přeslechl/zaspal, ale 3/4 rodiny, z nichž někteří vstávají ještě když má pošťačka pastu u pusy ... :D
    FILTHY_SAD_EMO: Tak tohle naštěstí není poslední dobou pravidlem, ale u nás se doručovatelky poměrně často střídají (od měsíce po půl rok), takže některý jsou důslednější, jiné nikoli. Některé to nechaly třeba u souseda s tím, že hodily do schránky lístek "převzal pan ten a ten z toho a toho bytu v tuhle dobu).
    VXP
    VXP --- ---
    jj jedna stiznost na poste... postacka dostane pojeb, ten mesic bude bez premii a od te doby to chodilo naprosto bez problemu :D
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    U mě zabralo tam zavolat a po dvou přepojeních prudit nižší a pak vyšší nadřízenou doručovatelek. Paní doručovatelka mě začala zdravit a neexistuje, aby hodila oznámení bez zazvonění (vyjetí výtahem).
    NYX
    NYX --- ---
    co vim, tak si spis udelaji nejakou poznamku a zacnou to skutecne nosit :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam