• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    VASAX
    VASAX --- ---
    TAJSO: kolik to vydrží normálního užívání, jak jede wifi a jak jede gpska? :-)
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    TAJSO: jaké rozlišení videa to zvládá? O něčem takové uvažuju, ale chtěl bych to používat i jako kameru do auta...
    a jak moc to hřeje v nabíječce?
    TAJSO
    TAJSO --- ---
    tak vcera mi dorazil lacinej telefon:
    S9920 (9920) Android 4.1 Dual-Core WCDMA Bar Phone w/ 4.0" Touch Screen, Wi-Fi and GPS - Free Shipping - DealExtreme
    http://dx.com/...-9920-android-4-1-dual-core-wcdma-bar-phone-w-4-0-touch-screen-wi-fi-and-gps-219989

    po otestovani muzu doporucit vsechno funguje, prekvapilo mne ze dorazil s jednou baterii, a naprosto genialnim ochrannym pouzdrem. Nejvetsi prekvapeni byl ale fotak ktery foti na tak lacinej telefon prekvapive pekne.

    nakonec jako tresnicka na dortu shipment 1.8. s china post -> tj. 14 dni od odeslani !! .. cumim
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    pp dava na vyber, zda chces platbu strhnout v mene obchodnika, nebo zda ji ma paypal prevest na tvoji menu. ta druha varianta je prakticky vzdy nevyhodna
    QUIP
    QUIP --- ---
    Poplatky plati obchodnik, ne zakaznik. U obchodnika je to asi 3.5% (mozna jeste podle celkove vyse platby)
    VASAX
    VASAX --- ---
    RESCAPE: Hele vůči mému bankovnímu účtu PP vystaví stejnou částku v USD, jako jsem dal DX, tak fakt nevím.
    RESCAPE
    RESCAPE --- ---
    poprve mam na ceste tablet, jeden pres air parcel a jeden pres DHL tak uvidim jak to dopadne: )
    RESCAPE
    RESCAPE --- ---
    VASAX: jo kdyz platim pres PP je cena vyssi o desetikoruny aspon kdyz jsem to hlidal jednu dobu, ono to pojisteni a vyhody nebudou zadarmo ne..? neni to asi jako klasickej poplatek ale je to zapocitany v te transakci, aspon myslim ze to tak je..
    QUIP
    QUIP --- ---
    RESCAPE: trvalo to jen par dnu / tyden. Kolik to presne bylo nevim, ale clo je maly, horsi je to s tim, ze se doplaci DPH. Takze 21%.
    VASAX
    VASAX --- ---
    RESCAPE: TY paltíš nějaké poplatky na PP? já teda ne, PP mi zprostředkuje platbu kterou mi strhne banka, potom co si podle svého přepočtu vyvodí cifru v CZK.

    Ono to clo je celkem nuda, navíc clo platíš až od cca 100 EUR, ale to halvní - DPH - platíš už od 22 EUR...
    RESCAPE
    RESCAPE --- ---
    QUIP: kolik doplacel a jak dlouho cely to proclivaci rizeni trvalo, nevis?
    QUIP
    QUIP --- ---
    RESCAPE: DX v mem pripade na vsechny balicky pise cenu okolo 10 - 12 dolaru. At uz je to balicek za $25, nebo balik za $107. Zatim to vzdycky proslo, ale to spis diky tomu, ze to vzdycky vypadalo levne (na RTG).
    Kdyz uz na RTG zacnou mit podezreni, ze by to mohlo byt drazsi (treba u mobilu / tabletu / notebooku), tak je vubec nezajima, co je napsane na balicku a kdyz to rozbali, maji i zkusenosti s temi cinskymi shopy a celkem snadno nekomu dokazuji, ze jim lze, kdyz uvadi jinou cenu, nez kolik to stalo na tom kterem shopu. DX uz je na ceske poste / celnici docela provarenej. Ale samozrejme zalezi na tech jednotlivych pracovnicich.

    Kamarad uz platil clo u balicku z hobbyking.com. Krome toho, ze jim poslal kopii vypisu z uctu / objednavky z eshopu, tak myslim nic jineho nedokladoval. Balicek byl dohromady asi za $100 - $150. Byla to krabice cca 40 x 30 x 15 cm, takze to uz se proste nedalo prehlednout.
    RESCAPE
    RESCAPE --- ---
    VASAX: jasne kazdej to mame jinak :) ja platim jedine pres kartu a zatim bez problemu, vsechny zasilky zatim dorazily a to jich uz byla dobra stovka. ono ty poplatky PP nejsou zas tak malo :)

    z me zkusenosti vsechny zasilky projdou, co se tyce DX tak ten automaticky do čr deklaruje (30-40% tusim) maji to i ve faq, takze prochazeni zasilky i do 50 USD no a co se tyce aliexpressu tak ten je uplne v pohode, tam prodejci deklaruji na zadost vsechno, i zbozi v hodnote 200 USD apod.

    btw zajimalo by me jestli tady uz nekdo resil clo? jak to probihalo, jaka hodnota atd
    VASAX
    VASAX --- ---
    RESCAPE: Zase tak moc jim nevěřím. A už jen t ta nálepka PP znamená že musel ten veb projít jistou certifikací od PP, takže alespoň po stránce zabezpečení platby je OK. Navíc je to takový jistější, refundy fungují líp, problémy se řeší líp a tak.
    Třeba je taky dobrá platba PP kvůli tomu co se řeší níže, celníci PP účtu (aneb kolik jsem zacáloval přes PP) zatím věří.

    Nejhorší je nechtít dokazovat, to to pak vyměří z nějaké tabulkovky a to se nevyplatí :-)
    QUIP
    QUIP --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: jak pise HUGGI, budou chtit cenu dolozit nejakym dokumentem o platbe. U beznych e-shopu treba prilozena faktura v baliku, u tech cinskych pak treba vypis z uctu, kde je videt platba kartou za to zbozi. Takze by po tobe rozhodne nemeli chtit vic, nez kolik to stalo. Pripadne jim muzes dat odkaz na ten shop / screenshot z webu v dobe, kdy jsi to nakupoval (pokud je to treba zbozi v akci)
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: verit nemusej a budou v tom pripade chtit doklad, screen z webu, vypis z uctu...neco co proste dokaze tu cenu, ale urcite ti nenapocitaj vic..
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    QUIP: skládačky jsou nahovno. Todle je pro hipstry, čili suprčupr. Jen mě až po objednání došlo, že si nejsem jistý, jestli budou na celnici věřit, že to stálo jen 40USD...
    Můžou mi vyměřit vyšší clo, než z ceny uvedené na krabici? (nechci sundávat kalhoty daleko před brodem, ale co když se tak stane, a napíšou mi něco ve smyslu - cena je jistě vyšší, min. 7000czk, a tedy zaplatíte clo 1200czk? - nějaký výpis z účtu, že mě to stálo fakt 750 korun, nebo co?)
    RESCAPE
    RESCAPE --- ---
    VASAX: PP kvůli čemu? abys byl pojištěnej kdyby něco nebo z jakého důvodu?
    VASAX
    VASAX --- ---
    alien mě s tím PP sere a myslím si že nejen u mě přišel o dost kšeftů :-)
    QUIP
    QUIP --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: a co takhle skladacka i s prehazovackou a jeste k tomu bezcelne? :) ($25)
    free shipping 20 carbon steel belt stacking shelf folding bicycle folding 3 derailleur gentlewomen men's sitair-inBicycle from Sports & Entertainment on Aliexpress.com
    http://www.aliexpress.com/...-folding-bicycle-folding-3-derailleur-gentlewomen-men-s/1141592254.html

    Nebo obyc za $22
    free shipping High quality, factory direct sale 20 folding bicycle single split portable folding car student child car bicycle-inBicycle from Sports & Entertainment on Aliexpress.com
    http://www.aliexpress.com/...lding-bicycle-single-split-portable-folding-car-student/1141593282.html

    Skoda, ze neberou PayPal, to bych si to objednal snad uz jen tak pro ten pocit
    VASAX
    VASAX --- ---
    QUIP: do švýcarska ony ty balíčky rády...
    jinak už ten čínský tracker vůbec nesleduji, nedá mi to žádnou relevantní informaci....
    E2E4
    E2E4 --- ---
    RESCAPE: Hm tak uz mi prisla i ta druha vec, u cinanu status Opening, CZ, u nas 5.8. prislo, 12.08.2013 převzata vyměňovací poštou 220 00 - Praha 120, dneska tady.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam