• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    QUIP
    QUIP --- ---
    E2E4: Ceny jsou zajimave, jestli to vyzkousis, tak pak dej vedet :)
    E2E4
    E2E4 --- ---
    Co si myslíte o tomto ?

    Phone Brand Sale
    http://activities.aliexpress.com/phone_brand_sale.php
    WYDER
    WYDER --- ---
    QUIP: Chápu to stejně, je to asi nové značení, kdy tak označujou zásilky mimo EU a je pak na celnici, jestli ji bude zkoumat dál nebo nebude. Ta moje rozbalená nebyla, takže prošla zřejmě i tak bez povšimnutí.

    Jinak cena na zásilce byla 6 USD a reálná asi 110 USD, takže vše při starém v tomhle směru.
    QUIP
    QUIP --- ---
    HARVIE: mel jsem to taky na balicku a podle me to znamena jen to, ze to je zkratka balicek ze zeme mimo EU ... a ze kdyby byl drazsi, tak by chteli clo. O nic vic nejde.
    WYDER
    WYDER --- ---
    HARVIE: Přišel mi dnes projektor z DX.com se stejnou samolepkou: https://pbs.twimg.com/media/BzXm4_xCIAAmixH.jpg

    Tak nevím, mám vyřízené "elektronické zasílání oznámení o příchodu zásilek ze zahraničí" u pošty, ale nikdo mě nekontaktoval a zásilka je doma... :)

    Jinak další info zde: http://www.financnisprava.cz/...Gw%2FdXJsPTE3NS8xOTc3JTIwRVUuJTIwJUE3MCo3JmRhdGU9MjAwNDAxMDE%3D#A0-7

    Obecně bych ale zachoval paniku, do vězení asi nepůjdeme... :)
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Dneska přišel z DX balíček v hodnotě 13.42 EUR se samolepkou:
    Zboží nesplňující podmínky stanovené v článcích 9 a 10 Smlouvy o založení Evropského hospodářského společenství

    Dle googlu:

    http://www.senat.cz/senat/evropa/dokumenty_ke_stazeni/smlouva_o_zalozeni_ehs.pdf


    Článek 9

    1. Společenství je založeno na celní unii, která pokrývá veškerý obchod zbožím a která zahrnuje jak zákaz
    vývozních a dovozních cel a všech poplatků s rovnocenným účinkem mezi členskými státy, tak i přijetí
    společného celního sazebníku ve vztahu ke třetím zemím.

    2. Kapitola 1 oddílu prvního a kapitola 2 této hlavy se týkají výrobků, které pocházejí z členských států,
    jakož i těch výrobků pocházejících ze třetích zemí, které jsou v členských státech ve volném oběhu.

    Článek 10

    l. Za výrobky ve volném oběhu v členském státě se pokládají ty výrobky, které pocházejí ze třetích zemí, u
    kterých byly v tomto členském státě splněny dovozní náležitosti a zaplacena cla a poplatky s rovnocenným
    účinkem a u kterých nedošlo k plnému ani částečnému navrácení těchto cel a poplatků.

    2. Komise před uplynutím prvního roku od vstupu této smlouvy v platnost určí metody administrativní
    spolupráce k provedení čl. 9 odst. 2 a přihlédne přitom k potřebě co nejvíce zjednodušit formality, jimž
    obchod podléhá.

    Komise před uplynutím prvního roku od vstupu této smlouvy v platnost stanoví pro obchod mezi členskými
    státy pravidla použitelná na zboží pocházející z jiného členského státu, při jehož výrobě bylo použito
    produktů, které nebyly podrobeny clům a poplatkům s rovnocenným účinkem platným ve vyvážejícím
    členském státě, nebo u nichž došlo k plnému nebo částečnému navrácení těchto cel a poplatků.

    Při přijímání těchto ustanovení přihlédne Komise k předpisům o odstraňování cel uvnitř Společenství a o
    postupném zavádění společného celního sazebníku.


    Tušíte někdo co si z toho vyvodit za závěr? týká se nás to? nebo je to jen interní pomůcka celníků?
    QUIP
    QUIP --- ---
    Funguje vam nekomu na DX ten Live Chat support? Ja tam sice mam okynko s dvouma odkazama "Phone service" a "Live chat", ale na ten Live chat nejde kliknout.
    A kdyz jsem psal "ticket" 1.10.2014 na nedorucenou zasilku (nefunguje ani tracking number), tak do dneska nikdo neodepsal. (status: WaitForStaff)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ZABICZKA:
    ted jsem polozil telefon s CP... ochotna pani... rikala ze v T&T to nevidi - coz jsem ji rekl ze ja taky ne; ale rikala ze asi doslo k precislovani a ze overi v praze a zavola mi zpet... tak uvidime :)
    ZABICZKA
    ZABICZKA --- ---
    KOC256: Na sorting jsem se ptala minule nikdo neodpovedel, me tam visel 14 dni a pak to prislo ikdyz vvtravku visel sorting
    KOC256
    KOC256 --- ---
    E2E4: Jo ja zatim pozadal o prodlouzeni ochrany. Pozadal jsem o 14 dni. System mi napsal ze bezne je zadat o 2 dny navic a prodejce mi nakonec sam od sebe pridal 30 :)
    E2E4
    E2E4 --- ---
    V tomhle ohledu je super aliexpress - kdyz to neprijde do naky doby (typicky 39 dni, muze to byt 25-60 dni podle prodejce), kliknes na dispute, vratej penize. (Teda mam s tim jen jednu zkusenost.)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    zitra zavolam
    KOC256
    KOC256 --- ---
    QUIP:
    to jsem zkousel jako prvni no :)
    QUIP
    QUIP --- ---
    HONZAF: Zajimave je, ze tracking Ceske Posty to cislo baliku vubec nezna.
    HONZAF
    HONZAF --- ---
    KOC256: ze bych se zeptal u sebe na poste ... (jestli ti nedluzi treba listecek do schranky ..)
    QUIP
    QUIP --- ---
    QYDO: neubiram ti tvoje zkusenosti s prepravou palet atd. jenze veci z DX jsou v Evrope obcas uz za tyden od objednani. To vazne neni lodni doprava. A jedna se o polozky v radech jednotek, max desitek dolaru.
    Vetsinu toho do CR jde pres Holandskou postu (s ni ma DX patrne ramcovou smlouvu) a i veci, co jsem objednaval mimo DX (z Ciny pres eBay, nebo treba Foxoffer) jsem tu mel za mene nez 4 tydny. Staci si tu pozorne precist diskuzi za par tydnu / mesicu zpetne.
    Balicky s vecma z eBay na sobe maji Par Avion / By Air Mail.
    Balicky z DX to na sobe nemaji, protoze se podle me do Evropy dopravuji hromadne v boxu Holandske posty a teprve z Amsterodamu se posilaji klasicky - nemaji na sobe razitko z Cinske posty.

    Skutecne si nemyslim, ze cokoliv z toho, co jsem objednal na DX, slo lodi.
    QYDO
    QYDO --- ---
    QUIP: a proc ne? oproti letecky preprave je to mnohokrat levnejsi...
    z dx jsem neco objednaval asi dvakrat, pokazde to trvalo cca 2 mesice. ja mam zkusenosti s prepravou ruznejch palet a krabic z ciny a proste obcas se to vyplati taky lodi. A to se da stihnout treba za mesic a pul, kdyz to jde dobre
    QUIP
    QUIP --- ---
    QYDO: A ty mas fakt pocit, ze se veci z DX do Evropy dopravujou lodi? :) V tom pripade maji asi docela rychly a drahy speedboaty.

    A to "nekdo zacne resit" je o tom, ze pri prvnim kontaktu rozhodne nikdo nic neresi, at jim napises za 3 tydny, nebo 3 mesice, proto je lepsi je kontaktovat co nejdriv, co nejdriv od nich dostat odpoved "pockej 2 tydny" a pak se teprve da zacit uvazovat o tom, jestli a jak se nedorucenym balickem nekdo zacne zabyvat.
    QYDO
    QYDO --- ---
    lidi proberte se, myslite ze kdyz tam nekomu napisete, ze to "nekdo zacne resit"?

    dovazime zbozi z ciny a obcas to proste trva dlouho, to uu je holt riuiko s kterym se musi pocitat, lod s kontejnery do eu pluje cca mesic + je treba pripocist pomerne promenlivej cas samotnyho lodeni

    obcas, pokud ma clovek vic zasilek co maji dobry pomer cena/vaha (lehky drahy zbozi), se vyplati pouzit leteckou dopravu ktera pak trva par dni vcetne celniku...

    ale opravdu si nemyslim ze se da neco urychlit kdyz se budete snazit prudit do nejakyho bota :D
    QUIP
    QUIP --- ---
    DZANDIS: jsem na tom podobne. Na konci srpna jsem udelal nekolik objednavek na DX a eBay. Prvni balicky zacly prichazet po necelych 2 tydnech, ale taky tu mam jeste nejake nedodane balicky a tracking nefunguje. Takze predpokladam, ze to taky poslali nekam jinam. Chtel jsem jim psat v patek, ale to uz jsem nejak nestihnul, tak to zkusim mozna dneska.

    Delivery time je ruzny vsude. V tehle oblasti si moc nepomuzes zmenou obchodu. Trikrat objednas na DX a trikrat to prijde brzo, poctvrte objednas a cekas dva mesice. Podobne je to i s eBay a to i v ramci jednoho obchodnika. Myslim, ze dalsi obchody na tom jsou dost podobne.

    REDSNAKE: Obvykle cekam 3 tydny a pak uz jim pisu, ze je problem. Oni obvykle odpovi, at pockam dalsi 2 tydny, jenze to by odpovedeli i kdybych se ozval az po 2 mesicich, proto je lepsi jim napsat co nejdriv, at to tam zacne skutecne nekdo resit.

    KOC256: ja bych si o tom myslel to, ze 2 tydny by to tam lezet nemelo a nekoho bych kontaktoval "kde to sakra je?"
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam