• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    MATT
    MATT --- ---
    JATRO: Celní procedury přitom podle mluvčího nevedou vždy k vyměření daní a cla. Záleží zejména na hodnotě zboží. Platí tři základní pravidla:
    U zboží do hodnoty 22 eur se neplatí clo, ani DPH.
    Na zboží v hodnotě od 22 do 150 eur se vztahuje DPH, nikoli clo.
    Zboží nad 150 eur podléhá clu i DPH.
    Zdroj: http://mobil.idnes.cz/...-ciny-dph-a-clo-treti-zeme-f6e-/mob_tech.aspx?c=A140804_115535_mob_tech_hro
    MATT
    MATT --- ---
    DOKKTOR: necham se prekvapit, me v posledni dobe proslo vsechno rovnou az domu, ale byly to veci do 15 dolaru
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    MATT: imho pokud tam proto pudeš osobně, tak zaplatíš neco za to uskladnění a vytištění a poslání tech lejster. zastoupení se platí pokud to za tebe řeší celé - plná moc - mně tam napočítali 180,-
    clo a dph máš popsané v tom odkazu
    JATRO
    JATRO --- ---
    když už vyžadují dokázat cenu tak podle mě zaplatíš vždycky minimálně tu daň, clo zaplatíš od určité částky, uskladnění asi 95Kč zaplatíš taky vždycky a o to zastoupení jsem se nezajímal... ještě tam je možná nějaký administrativní poplatek asi 30Kč
    MATT
    MATT --- ---
    takze pokud prokazu, ze to je pod 22E, tak nic platit nebudu? viz: http://mobil.idnes.cz/...-ciny-dph-a-clo-treti-zeme-f6e-/mob_tech.aspx?c=A140804_115535_mob_tech_hro

    budou po me chtit tech 96 kc (Předložení jedné zásilky celnímu úřadu, vyhotovení souhrnné deklarace) ?
    a to vazne zastoupeni postou uz stoji 700,- ??
    viz: https://www.ceskaposta.cz/...453/celni-deklarace_k_1_2_2014.pdf/d8ca16ed-4969-4d68-aa4c-d4ec261b4e91
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    JATRO: nesouhlasím :) - v tom dopise, co přijde, je ke konkrétnímu postupu napsán tak akorát velký chaos
    ofotokrámovat fakturu printscreenem hozenou do fotokrámu snad není problém a ouředník to neřeší. ale asi je fakt, že to neřeší stejně jako stejné falzum ale vytištěné na papíře.
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    MATT: pamatuju si, že když to chtěli minule, tak k tomu bylo poučení, že to zůstane u nich a platné do odvolání
    asi tam jde všechno mimo eu, protože je to celní pošta a vše mimo eu se musí proclít, takže férová rýže, když musíš platit zastoupení i u zásilek pod 22€
    JATRO
    JATRO --- ---
    MATT: v tom dopise co ti příjde je to celkem dobře popsaný... jinak poštovný se na to podle mě nevztahuje, ale pokud jsi chtěl deklarovat jinou cenu rádia než jsi ho koupil, musíš mít fakturu... já tam byl osobně a vůbec to neřešili, takže si myslím že kdybych měl věc za 10k a ukázal fakturu od podobný věci za 2k ani by si nevšimli... řešit to na dálku s plnou mocí je asi větší problém
    QUIP
    QUIP --- ---
    MATT: myslim, ze tam je (byl) rozdil v uctovani podle toho, jestli to jde klasickou postou, nebo nejakym kuryrem a u jedne varianty do toho zapocitavali i postovny a u druhe ne.
    MATT
    MATT --- ---
    AXTHEB: aha, cekal bych, ze z postovnýho se clo platit nebude
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MATT: 10+20 postovny je porad 30.
    MATT
    MATT --- ---
    DOKKTOR: ok, dik za vycerpavajici popis. neni treba ta plna moc vztahnuta jen ke konkretni zasilce?

    koukam, ze na tu prahu 120 jde asi vsechno z mimo eu.. viz https://www.ceskaposta.cz/rady-a-navody/ocekavate-zasilku-ze-zahranici#2
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    DOKKTOR: chtěli deklarovat obchodní/neobchodní charakter zboží a účet od zboží. pak přišel balíček s příslušnou dobírkou (clo+zastoupení poštou)
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    MATT: poštou přišlo v obálce nekolik lejster (fotka balíčku, žádost o plnou moc, kterou už sem jim kdysi dával - to si to neumí dohledat?, poučení, ....) a pak sem s nima komunikoval už enom po mailu.
    MATT
    MATT --- ---
    DOKKTOR: a tos uz tam byl, nebo te kontaktovali nejak elektronicky? von mi asi nejdriv prijde nejakej listecek s instrukcema, co?
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    MATT: po mně minulý týden chtěli screenshot z paypalu
    MATT
    MATT --- ---
    JATRO: a chtěj pořád výpis z účtu? přišlo mi rádio, kupoval jsem ho cca za 30$ ale na ebayi jsem ho našel za 10 + 20 poštovný, tak kdybych jim vytisk to desetidolarový.... ?
    JATRO
    JATRO --- ---
    MATT: všechno určitě ne, ale nějakým způsobem odhadnou dražší zásilky (třeba dx na balíku dokládá cenu minimální) a u nich chtějí doložit přesnou cenu... podle ceny potom platíš clo, ale to se vztahuje na věci dražší, já měl mobil za dvojku a platil jsem jen daň (tedy 21%)
    MATT
    MATT --- ---
    Jak je to tedka s tim clenim? koukal jsem na tracking zasilky a dneska prisla na Prahu 120, coz jak jsem dohledal je ta proclivaci posta. Nevite jestli tam jde vsechno ze zahranici nebo uz mam pocitat ze me podojej? Jak to tedka funguje? dik
    TAJSO
    TAJSO --- ---
    MATT: no spis bude fungovat jak na co, ale pockame na uzivatelskou zkusenost. Osobne tipuju ze na nejakou pekne utazenou matici zjemna pokrytou rzi a zalepenou ruznym humacem jake se obvykle vyskytuji na spodnich castech auto to bude kratke, ale na nejakou promazanou treba na nejakem stroji by se to pouzit dalo..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam