• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    MATT: tablety - mobily - notebooky do 10kg - mozna i sportovni nacini "pomucky" jsou bez cla,jen se plati dph a vypalny pokud WOODMAKER: pise ze platil clo,tak je to lez - podle toho co pise,by si to musel vyclivat sam,pac nikde nepise o vypalnym pro postu za zastoupeni -jen clo + dan
    MATT
    MATT --- ---
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    MATT: To je,ale ne na telefony ;)
    MATT
    MATT --- ---
    SALAM23: clo je od 150 euro
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    WOODMAKER: clo 200Kč, dph 933Kč, jinak nic
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    naaahodou nekdo tip na funkcni oscik do kapsy z ciny by nemel ?
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    QUIP: mně taky občas naskočí shipment cancelled, okamžitě otevírám dispute a refund je schválený většinou do deseti minut. A já obratem objednávám jinde.
    A je teda fakt, že tak v 50 % případů to zboží normálně za pár dnů dorazí, i když bylo cancelled.
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    Na telefony je tusim clo 0% takze jak pise E42: bude to dph + vypalny pro postu
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    E42: Možná. Nevím, co jsem platil. Jen vím, kolik.
    E42
    E42 --- ---
    WOODMAKER: Spíš hlavně na DPH, ne?
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    WOODMAKER: tak to dneska dorazilo. Telefon za ~4000 a na clu a poště chtěla česká pošta 1133,- korun
    ENDREW
    ENDREW --- ---
    RAINBOF: Tak mi ted psali DHL, ze chteji vyplnit nejaky formular k celnimu rizeni. Zasilka z USA nakoupena pres ebay, posilana Ebay international shipment jehoz soucasti je rovnou uz platba za celni poplatky.


    DHL4YOU | Celní řízení
    https://dhl4you.cz/cz/Celni-rizeni/8274440926
    Chapu to ale tak, ze to jeste neznamena, ze budu muset platit.
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    TOM: o víkendu kolega říkal, že dhl si proclívají sami a totálně na to serou. kupoval 8 led par světel z číny, domluvil si s prodejcem udanou cenu a rozdělení do balíků a přišlo to bez daně.
    MVEK
    MVEK --- ---
    TOOMIX, QUIP: : U Ali mi taky letos jedna zásilka skončila jako cancelled. Na dotaz řekli, že se jim to vrátilo (podle trackingu ale očividně neopustilo Čínu), a jestli to chci poslat znovu.
    Nevěřil jsem jim, že to dorazí, ale netrápilo mě to, tak jsem souhlasil i s navýšením doby pro dispute.

    A hle, dorazilo to asi za dva týdny po domluvení, takže jsem příjemně překvapen.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    QUIP: už odepsali a poslali to přes jinýho dopravce

    Hello friend,
    Sorry for the trouble, since the supplier lost your goods, we sent you the parcel and updated the order.
    We sincerely hope that you will be able to receive the package as soon as possible.
    Correct tracking number: LP000950672XXX
    Thank you for understanding.
    Best regards,
    Neal
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    TOM: mně DHL chytlo všechno - rovnou psali, že mi to jde z Číny a chtějí podklady pro celní řízení. Takže jsem doplácel tuším 590kč + DPH
    WOLFGAR
    WOLFGAR --- ---
    TOM: Jeste je dobre zvazit, ze u DHL se za vyrizeni celniho procesu plati vic nez u posty. Aktualni ceny si dohledej, ja od nich ze zahranici soukrome nic neberu, staci ze ty jejich prusery resim v praci.
    QUIP
    QUIP --- ---
    TOOMIX: kdyz jsem mel Shipment cancelled u tricka, tak mi prodejce odepsal, ze se na to podiva a vic nic. Pak jsem oteviral dispute a Ali ho okamzite vyridili vracenim penez.
    TOM
    TOM --- ---
    HANZO: a ty už máš? :)
    názory na DHL se tu dost různí (SALAM23 vs. WOLFGAR)
    aktuálně taky zvažuju mobil z aliexpressu, v ČR se ten přístroj sehnat nedá, a žádný z ali prodejců nenabízí odeslání z evropského skladu
    tak si říkám, jestli by to bylo bez cla a dph, když dám 16usd příplatek...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Objednal jsem si kameru do auta a teď koukám, že po 11 dnech shipment cancelled. Uvidíme, co odepíšou, kupoval jsem to přímo v shopu výrobce kamery.

    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    RAINBOF: a bacha plati se z castky celkem tj i postovny.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam