• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    POSEIDON
    POSEIDON --- ---
    REDSNAKE: jako vedou ti tam 2 a pryc zase 2? Protoze to je proste stara norma, mam to taky v panelaku - ze jdou 2 draty podlahou od zasuvky k zasuvce a ten jeden je proste PE a N dohromady. Pokud by to bylo jak rika QUIP, ze ti jde jeden tam a jeden pryc, tak to je jasny, tam ti zadnej aktivni prvek fungovat nebude
    ZORBEN
    ZORBEN --- ---
    nebo se delaji vypinace primo pro tenhle pripad
    Jednotlačítkový WiFi vypínač bez "nuly" - Tuya | Chytre vypinace
    https://www.chytrevypinace.cz/...tkovy-WiFi-vypinac-bez-nuly-Tuya-d105.htm#detail-anchor-description
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    zajímavý by bylo zjištění jestli jsem svýma pokusama ty krabičky odpálil nebo jsou stále funkční :D
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    QUIP: jojo, myslím, že to asi bude můj případ, že ten vypínač jen přerušuje fázi do světla. No, a na základě svých chabých až nulových znalostí o elektrice jsem si naivně myslel, že když to napájí světlo, bude to napájet i vypínač:)

    Tak jen pro zajímavost, ať si někdo nekoupí nepotřebnej krám a nepohoří jako já :)
    QUIP
    QUIP --- ---
    POSEIDON: On tam spis PEN nebyl vubec privedeny.
    Podobnou vec jsem vlastne videl i u novostavby, kdy z rozvadece vedou draty k vypinaci a zase zpatky do rozvadece a odtamtud ke spotrebici - takze do vypinace vede jen faze a zpet ta sepnuta/rozepnuta faze. Do vypinace se tudiz ten elektronicky spinac nacpat neda a v rozvadeci na nej neni misto.

    REDSNAKE: Prekvapive takova elektronicka vec potrebuje byt necim napajena :) Jenze klasicky vypinac jenom prerusuje fazi. A dost casto ve starych zastavbach je k vypinaci protazeny jen tenhle jeden drat, od pojistek k vypinaci a od vypinace ke spotrebici.
    Teoreticky bys teda musel nekde cestou najit tu krabici, kde je udelana ta odbocka a dotahnout si do vypinace i nulu.

    ZORBEN: Pokud se divam spravne, tak i R3 ma ve skutecnosti 4 vodice, dva (L a N) na vstupu a dva (L a N) na vystupu. Tedy temi na vstupu je ten switch napajeny a dal pak vede L a N ke spotrebici, ktery tim rozsvitis.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    POSEIDON: já nejsem elektrikář a rozumím tomu jako prase petrželi. Ale do vypínače mi vedou prostě dva kabely a sonoff vypínače potřebujou tři. Konzultoval jsem to všude možně a result byl, že bez sekání a dotažení nějakého dalšího kabelu to je nereálné zapojit, tak jsem se na to vyprdl.

    Jinak ano, zapojil jsem to a vypínač se ani nerozsvítil ani nijak nereagoval. Několik kusů jsem zkoušel.
    POSEIDON
    POSEIDON --- ---
    REDSNAKE: jen pro upresneni, si tam teda ten PEN vodic zapojil a nejelo to?
    GOR
    GOR --- ---
    Nekupoval jste nekdo endoskopickou kamerku funkcni na Androidu? Pokud jo, hodite odkaz, pripadne screenshot obrazu? Diky
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    co se týče těch vypínačů, tak já si kdysi objednal nějaké wifi vypínače sonoff a vypeklo mě, že to potřebuje tři dráty z rozvodu. Nestačí jen dva, jak jsou u nás ve starý zástavbě na světla...

    Takže na to případně taky bacha.
    DRIZDIK
    DRIZDIK --- ---
    HONCKA: Aha, já myslel, že jsi chtěl ty jejich zigbee s relé přímo pod tím. Taková lepší varianta, když nechceš být závislý na nějaké domácí automatizaci pokud se posere.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    DRIZDIK: starý vypínače vyndám, sepnu je natvrdo svorkovnicí a přes to dám pouze bezdrátový vypínač, do krabice zasahovat nebude.
    DRIZDIK
    DRIZDIK --- ---
    HONCKA: Já nějaký podobný vypínač objednal a nevešel se mi do krabky ve zdi, protože tu jsou všude kulaté a ten vypínač měl tu část do zdi hranatou a větší .. na to pozor.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    MATT: tohle rozšíření jsem zkoušel, ale koukám webovky fungujou možná líp.
    MATT
    MATT --- ---
    REDSNAKE:co tohle?
    aliexpress price history,aliexpress coupon,gearbest price history,gearbest coupon,lazada price history,lazada coupon
    https://www.aliprice.com/
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    tak rozšíření co jsem včera nainstaloval jsem zas dnes odinstaloval protože to funguje nějako divně, zřejmě si tam člověk to zboží musí přidat do sledovaných a pak čekat nějakou dobu než se načte historie, což je docela k prdu...

    Kdyby někdo znal něco lepšího, budu rád za tip.
    POSEIDON
    POSEIDON --- ---
    REDSNAKE: slevy slaby, ale zbozi co jsem nedavno koupil tak o trochu zlevneny je.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    REDSNAKE: Chtěl jsem si koupit xiaomi smart vypínače, měly bejt slevněný z $15 na $10, ale zaváhal jsem a u toho prodejce to vyprodali.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    teď mě napadlo, že je to možná jen přetížený...
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    koukám že existuje nějaké rozšíření do prohlížeče, aliprice, ale minimálně v opeře mi to asi nefunguje správně.

    Používáte někdo něco podobného?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Tak dik za potvrzeni.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam