• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Se jim ten můj balíček na celnici tak zalíbil, že s tím už nehli šest dní nebo co to je zas za zradu? A vůbec, dva dny od objednání to leží na celnici? Že bych trefil nějakej evropskej nebo dokonce českej sklad?

    MATT
    MATT --- ---
    HONCKA: ali uz mi to refundnul. prodejce napsal jen "you open dispute", tak nevim, jestli mi to radil nebo vycital ;))
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MATT: stalo, napsal jsem jim a obratem poslali nový tracking a balíček normálně přišel
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    MATT: dispute + bad rep celkem pomaha
    MATT
    MATT --- ---
    BUNDA: mě nedávno přišel špatnej display do mobilu, tak jsem disputoval, ale prodejce chtěl, abych udělal další objednávku (jen za 1 dolar) a zrušil dispute. moc se mi to nezdálo, ale časem jsem se nechal ukecat k tý objednávce za dolar. display mi poslali, ale mezitim se do dispute vlozil aliexpress a vrátil mi peníze.
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    MATT: přesně. Já navíc obvykle dávám Dispute ať napíše co napíše. Už mi takhle zrušil objednávku co byla za akční cenu (s výmluvou, že zboží už bohužel není) a hned inzeroval stejné zboží, ale už za neakční cenu. S těmi rozumnými se dá domluvit. Např. poškozené zboží, domluvili jsme se na slevě či na úplném refundu a taky mi (jenom mě v košíku) zlevnil zboží, které mezitím podražilo. Takže cesta je a to zda jsou ochotní je jen na nich.
    MATT
    MATT --- ---
    GILHAD,BUNDA: zkusil jsem mu napsat, tak uvidim, co odpovi. pak dam kdyztak dispute.
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    MATT: taky se mi to párkrát stalo. Stejně tak, jako že zboží opakovaně dorazilo dle trackingu na úplně jiné adresy v ČR a prodejce se časem omluvil a peníze vrátil.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    MATT: Uz jsem sse s tim parkrat setkal, scenar je "Slevova akce, kupte u nas za skvele ceny - akce skoncila, zakazky zrusime, penize vratime, kupte u nas za silene ceny, vzdyt jste sssi stejne vybrali nas vyrobek ..."
    MATT
    MATT --- ---
    stalo se vam nekdy tohle? tusite duvod?

    HANZO
    HANZO --- ---
    POSEIDON: nepotřebuješ ukazovat nic z banky, jen účet z ae.
    Když beru něco z kickstarteru, tak jim taky stačí jen výpis z účtu na ks, který můžu udělat ve photoshopu
    KOC256
    KOC256 --- ---
    TOOMIX: To tak je no :(
    KOC256
    KOC256 --- ---
    POSEIDON: No me to nikdy neprislo dohromady. Po odeslani se to vzdy tvarilo jako X objednavek...
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    POSEIDON: moje posledni setkani s celni postou a demonstrace jejich vypoctu [ QWWERTY @ Posta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek? ]
    najdes tam i spoustu dalsich, bo Posta 120 je prave oznaceni te celni
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    GILHAD: jen dodám, že lze udělit poště plnou moc a ona to za 200kč proclí a doručí, extra na celní poštu se nemusí.

    Taky se mi stalo, že mi stopli a chtěli doložit cenu plošňáků z JLCPCB, které stály 5$ a 8$ poštovný, tudíž pod limitem. Doložil jsem a stejně si naúčtovali kolem kila jen za to celní řízení
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    POSEIDON: budes pro to muset na urcenou postu s celni spravou (nebo jak se to jmenuje) a zaplatit tam DPH a poste za to, ze ti to zadrzela a pokud nebudess mit doklad o tom kolik stalo postovne, tak budes platit to DPH z postovneho, co by si za to rekla nase draha posta, nikoli z toho, co ta doprava skutecne stala. Proste opruz a ztrata casu a penez, no.
    POSEIDON
    POSEIDON --- ---
    HANZO: a co se stane kdyz ti neco z toho chytnou celnici a ty to budes mit v bance jako jednu transakci nad 22e?
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    RAGNAROK: No, me uz to parkrat stopli (i kdyz taky par veci proslo)
    HANZO
    HANZO --- ---
    GILHAD: jeden nákup od více obchodu - tak nakupuje běžné a nikdy žádný problém
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    RAGNAROK: ono záleží, co nakupuješ, co jsem bral různý náhradní díly, modelářský komponenty a komponenty na 3d tiskárnu, tak mi nikdy nic nestopli, protože imho pro laika vypada jedna elektronická destička jak druhá a nepozná, která stojí pár jednotek dolarů (drtivá většina) od pcb za několik set dolarů
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam