• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    JOPS
    JOPS --- ---
    SWATKA: v cem je problem ? bud prijde, nebo neprijde a das dispute no :)
    SWATKA
    SWATKA --- ---
    HANZO: no to si právě říkám že je docela ochromilo.
    Ted furt váhám jestli si teď ještě něco objednavat.
    HANZO
    HANZO --- ---
    SWATKA: oni zase mají koronavirus
    SWATKA
    SWATKA --- ---
    HANZO: od toho 25.1. do 25.2. ????

    Heh to není fér my máme volno jen 1.1.
    HANZO
    HANZO --- ---
    SWATKA: nemakaji skoro celý měsíc
    SWATKA
    SWATKA --- ---
    MARASAN: to si nech a nikomu to už neříkej, jak kolega píše občas neco nedorazí nebo rozbité a oni mi to neuznají. Tak alespoň někdy vyhraju... Stalo se mi to asi jednou za 120kc .
    SWATKA
    SWATKA --- ---
    BOAR: to mi vůbec nedocvaklo že 25.1. je novej rok ale loni si žádný takhle velky výpadky nepamatuji.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    prodejce mi ted psal neco o repayment, tak se dohodnu s nim o co jde.
    QUIP
    QUIP --- ---
    MARASAN: ja v takovem pripade pisu prodejci a domluvim se s nim. Obvykle je to tak, ze zbozi objednam znovu, zaplatim a prodejce ho znovu neposila (po domluve). Jeden obchodnik na to mel i specialni jedno dolarovou polozku, kterou jsi si do kosiku nahazel tolikrat, aby to dalo castku, kterou chces obchodnikovi zaplatit.

    Obvykle totiz to, ze to prislo pozde, bylo ceskou postou. Posledni takovy pripad mam z prelomu roku. Balicek do Prahy dorazil v prosinci, ale do konce ledna mi domu neprisel, tak jsem dostal penize na dispute a na zacatku unora se posta rozhodla to konecne dorucit.
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    MARASAN: jestli chceš být fér, napíšeš prodejci a domluvíš se.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MARASAN: taky se mi to stalo, jednou. naopak mi to několikrát přišli rozbité/nekompletní a nedostal jsem nic, tak si to nějak průměruj.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    po vic nez 2 mesicich od objednani (10. 12.) sem pro nedoruceni otevrel dispute a AliExpress mi vyhovel a vratil celou castku. ted mi dosla zasilka. co s tim? normalne ji asi vyzvednu a nazdar, ne? 60 dni uplynulo a dispute probehl.
    GONZA223
    GONZA223 --- ---
    Tak jsem tedy taky v pátek objednal nějaké prkotiny a zatím nic neposláno ... Všechny tři věci stále čekají na odeslání od prodejce.
    NTR23
    NTR23 --- ---
    Kupoval jsem 5x dashcam. 2800 celkem. Z Aliexpressu z činy. Dovezli to DPD a nedoplacelo se nic
    MATT
    MATT --- ---
    QWWERTY: ja si kupoval z USA boty za $30 a se vsim tim vypalnym me prisly na 1650 kc..
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    JPLABS: btw podobny pripad navyseni ceny tu [ QWWERTY @ Posta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek? ]
    + 59% z celkove ceny ciste jenom na postovnich sluzbach a DPH
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    JPLABS: asi neni potreba rikat, jak moc nas zajima prodej z UK, kdyz jsme v diskuzi aliexpress/dealextreme :)
    je otazkou, jestli by jsi nemel zacit premyslet o presidleni se svoji vyrobou pryc z UK, tak jako spousty dalsich firem, kdyz to prestane davat ekonomicky smysl
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    JPLABS: Problem je, ze ten cinskej brak a smejd ma stejny parametry i vyrobce, jako kvalitni tuzemske zbozi, jen je tak 30x levnejsi (dopravu zdarma nepocitaje). Jo, premeroval jsem si to. Jediny, kde ty hodnoty moc nesedely byly filtracni kondiky k integracum, kde je to zae vzhledem k funkci jedno, ze tam primichal par s vyssi kapacitou, tam to ma jen razet VF spicky a vyssi kapacita neskodi (je mi fuk, jestli je tam 1.3 jmenovite, kdyz bych tam dal klidne i 10x jmenovitou bez negativniho dopadu na funkci).

    Zvlast kdyz v mistnich kamennych obchodech u tech lokalnich kvalitnich vidim naproto stejne propagacni obrazky (vcetne vodotisku, jen ta cena je jinde) - to pak budu radeji podporovat lokalni spotrebitele (sebe), nez lokalni prelepovace nalepek (obchodniky, co stejne vyvadeji zisk matce do sprateleneho zahranici)
    GREW
    GREW --- ---
    JPLABS: troll, ignorant, nebo proste jenom blbec?
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    8BB76E1: a třeba já taky někdy píšu "free shipping" z lenosti.. ebay si beztak vezme 10% z ceny zboží i z ceny poštovného, tak to prostě napíšu dohromady.. většina lidí tedy snad pochopí, že to, co mi kupující platí, je včetně toho poštovného, jen českého celníka se záchvatem pracovitosti napadne - "poštovné zdarma nemůže být, to tam něco přičteme"..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam