• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    QUIP
    QUIP --- ---
    KOC256: A proto jsem psal, ze na to Ali ma, nebo mel pravidla. Konkretni case se jmenoval "Search Related Violations--
    SKU Related Infringements"
    KOC256
    KOC256 --- ---
    QUIP:
    no ale to je pak už věc ali jak je nastavený, protože jak tu zaznělo, je to teď takto všude...
    QUIP
    QUIP --- ---
    KOC256: Smysl dava, kdyz si chces koupit masku za $30, videt masku za $30, ne videt masku za $5 a pak zjistit, ze to je filtr do masky a ne maska. Filtr ma byt pak v pribuznem zbozi, nebo "zakaznici, co si koupili masku, si taky kupuji filtr za $5".
    Kdyz si das vyhledat masky a vypadne ti z toho maska za $5, neco je spatne.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    imho o tom musí aliexpress vědět že se to děje, však je toho plná úvodní stránka. Všechno to poutací zboží tam je vypsané podle nejlevnějšího kusu v té konkrétní nabídce a často to je rozdíl desítky dolarů. Prostě bullshit a scam.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    QUIP:
    Tak ono to je na hrane...

    Maska - 30 $
    Maska s filtry - 35 $
    Maska s filtry a nahradnimi filtry - 40 $
    Nahradni filtry - 5 $

    Jako je to dost ojebavka, ale asi to dava smysl ne?

    Nevidel jsem nikdy neco uplne za hranou...
    QUIP
    QUIP --- ---
    REDSNAKE: To ne, nahlasoval jsem to tak pred rokem naposledy. Platby zablokovali, kdyz jsem si tam misto CZK karty chtel pridat Revolutku s dolarovym uctem a lepsim kurzem.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    QUIP: jestli on to nebyl důvod proč ti zablokovali platby :D
    QUIP
    QUIP --- ---
    REDSNAKE: Urcite jsem to v minulosti nekolikrat nahlasoval, ale ja ted skoro trictvrte roku na Ali nic neobjednal, protoze mi zablokovali platby kartou, dokud jim neposlu vypis uctu, obcanku, svoji fotku atd. a to proste neudelam. :)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    QUIP: fakt to jde nahlásit? To bych musel nahlísit 80% aliexpressu mám pocit..
    QUIP
    QUIP --- ---
    MATT: coz je porusovani pravidel AliExpressu a takovy shop je nejlepsi nahlasit. Nebo alespon driv to tak fungovalo a docela po tom sli.
    ZORBEN
    ZORBEN --- ---
    jsem se radoval že to nabízí ČR, že to tady bude hned a ono prd :o

    E42
    E42 --- ---
    OMNISLASH: Ono o tom svědčí i to, že poštovné se pravidelně při vyšším počtu kusů stejného zboží násobně zvyšuje (i u úplně titěrných položek), což asi nemůže mít jiné vysvětlení.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    jj, vzdycky je tam cenovy rozdil 2.54$, jedno je free ship a druhy je s dopravou za 2.54$
    MATT
    MATT --- ---
    OMNISLASH: kvuli tomu razeni hlavne pridavaj do "variant" produktu nakou levnou blbost.. mas pak rozsah 3-20 USD, ale za 3 dostanes jen prazdnou krabicku..
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    MATT: uz se to tu resilo drive. je to fakt to razeni. ono je to celkem logicke, casto je tam jedna a tataz vec stokrat a clovek zkratka jde po nejlevnejsim. takze se to zfixluje pres vyssi postovne a nizsi cenu. clovek zaplati stejne, ale diky nizsi zakladni cene se k tomu prodejci dostane drive / s vetsi pravdepodobnosti
    MATT
    MATT --- ---
    REDSNAKE: jo, kdyz jsem hledal pumpu k pcp, tak to bylo klidne 20USD+20 shipping, nebo 40+free shipping. napadlo me, ze treba nekde pocitaj vypalny z ceny zbozi a ne z celkovy ceny.
    BOAR
    BOAR --- ---
    REDSNAKE: Kvuli sortovani ? das podle ceny = a je levnejsi, ale postovy to navysi :-)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    K tomu poštovnémul, poslední dobou mám pocit, že prodejci snad mají z dražšího poštovného nějakou provizi nebo si to neumím vysvětlit. Kolikrát se dá najít stejné zboží za levno s drahým poštovným nebo za relativně draho klidně i s free shippingem.

    Co si o tom myslíte?
    BOAR
    BOAR --- ---
    RATTKIN: jak kdy. ted jsem u nekterejch veci koukal, ze to vyjde stejne, jako z ciny.
    tady je to z cz levnejsi :-)

    https://www.aliexpress.com/item/1005001270776487.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.30f34c4dHhKGom



    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    kolik by stálo poštovné z Francie?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam