• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    AUSS
    AUSS --- ---
    PISTA1: OK, díky. stejně je to zmatek, protože mi u objednávky svítí ikonka garance "Full refund if product is not received in 15 days." a současně je jinde u ní informace, že dispute můžu otevřít až pokud nedorazí do 38 dní. Asi budu vycházet z včerejšího odhadu při objednání, že dorazí 20.5. a když nedorazí příští pátek (jako že ne), tak otevřu ten spor...:)
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    AUSS: vůbec se s tím nepárat. Ve chvíli kdy skončí lhůta a zboží nemám, otvírám spor a rovnou píšu že se jedná o podvod, objednal jsem zboží z EU skladu, ale jde z číny...
    Stejně tak napálit negativní hodnocení.
    AUSS
    AUSS --- ---
    KOC256: no clo bych případně pak řešil určitě, ale já chtěl spíš vědět, jestli už v takové situaci někdo jiný nebyl a jak dopadl. ten den doručení příští týden nebyl garantovaný jen jako "estimated", ale právě kvůli té rychlosti jsem ten shop vybral, vyloženě jsem volil GLS ze Španělska i v detailu objednávky mám napsaný "EU, SPAIN", tak jestli se mám oficiálně hádat už jen kvůli téhle nesrovnalosti...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    AUSS:
    spíše bych se odvolával na dobu doručení případně CLO, pokud někde v OP nemají napsáno, že to je orientační...
    AUSS
    AUSS --- ---
    neřešili jste náhodou na Aliexpressu zrušení objednávky, když zásilku odeslali z jiného místa než shop původně uváděl? já včera něco objednával záměrně od prodejce, který měl v rámci objednávky možnost odeslat ze Španělska s informací, že to bude doručeno příští týden. Dnes mi ale přišla informace, že země odeslání je nakonec Čína a doručení někdy v červenci. Psal jsem prodejci, ten mě zatím jen uklidňuje, že obvykle to dorazí z Číny už za 14 dní, což už je pro mě pozdě... Když to nestihne prodejce zastavit on sám, můžu dát i po odeslání dát dispute, když neodeslal odkud slibovali?
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    POSEIDON: Vyplní si celní prohlášení sám v ecepu https://cportal.celnisprava.cz/web/portal/ecep a nebude platit nikomu nic. ;)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    POSEIDON: za zastupování to bývaly dvě stovky
    POSEIDON
    POSEIDON --- ---
    Znamemu vcera cinan z aliku odeslal balicek v hodnote 28 USD; prisla SMS od posty k vyplneni udaju a souhlasu se zastupovanim, predpokladam, ze kdyz to udelame tak bude platit poste stovku?
    JAPAN
    JAPAN --- ---
    MUXX: tak to ČP musela někde zapomenout nějaké kontejnery z číny, protože minulý týden mi přišla objednávka s podobným datumem taky :D
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MUXX:
    MUXX:
    Ja hned po vydání koketoval s tím, že si koupím nový iPhone PRO. Tak než měl být dostupný jsem si objednal skla a obaly... Nakonec jsem si ho nekupoval a o to víc mě překvapuje, že mi stále chodí nějaké obaly a skla :-)
    MUXX
    MUXX --- ---
    MUXX: Mozna jen kruty aprilovy zert od ceske posty na muj ucet…
    MUXX
    MUXX --- ---
    MATT: Me zas vcera prisla zasilka co jsem objednal 2.10. 2021
    MATT
    MATT --- ---
    v pondeli vecer jsem objednaval pres ali z polska a dneska rano to privezli.
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    Je fakt, že minulý týden mi dorazily už dvě věci objednané 4.10.2021 co jsem úspěšně refundoval..
    MUXX
    MUXX --- ---
    Na poště leží balíčky ještě z loňska. Zdržení způsobuje říjnové nařízení Evropské unie | Byznys | Lidovky.cz
    https://www.lidovky.cz/byznys/clo-balicek-ceska-posta-zdrzeni-roznaska-do-ruky.A220314_015152_ln_ekonomika_tmr
    TOM
    TOM --- ---
    MVEK: no ne, PayU šel právě jenom v CZK.
    MVEK
    MVEK --- ---
    TOM: A bylo to též v dolarech? Aby nešlo o to, že v jednom případě brána přepočte kurz na CZK a strhne ty z tvé karty.

    Jinak já mívám čas od času (v minulém roce) štěstí, že listuji nabídkou obchodníka a na xté stránce se mi to přepne třeba do ruštiny nebo arabštiny.
    TOM
    TOM --- ---
    Zdá se mi to, anebo je nová možnost platby přes PayU na Aliexpress trochu výhodnější?
    Zajímavá novinka. Po návratu do eshopu to chce jít kupodivu přes polskou verzi (neúspěšně - Błąd - Sesja wygasła. Spróbuj ponownie.).
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    PISTA1: Ali rozhod, že jsem balík sice pozdě ale dostal takže nic.
    Tak sem mu tam alespoň fláknul negativní hodnocení.

    Docela prdel.
    Dorazi balíček z číny obyč CZxxxxx ali saver shiping.
    Dle trackingu 23. 1. přistál a 24. byl proclenej v Budapešti
    Na obálce jako odesilatel nalepenej Salzburg Austria, pod ním Vilnius Lithuania, další vrstvu jsem nedal...

    Jinak ad posílání.
    Osvědčilo se mě najít shop kde mají víc věcí který chci koupit, (tá to víc hledání, je to i třeba o pár babek dražší) a u jedný z položek vybrat aliexpres standard shiping, zbytek cokoliv hlavně ať je to zdarma. Narvou to do jednoho pytle zrovna v Shopu a pošlou VL(LA)xxx takže je to do 14 dnů doma.
    Když objednáváš ali saver a standart od různejch prodejců v jednu dobu, stejnak nemáš jistotu že to ALI v tom zběrným skladu da do jednoho VL, některý jdou pod původním CZxxxx a zrůstanou trčet ve skladech ČP.
    BOAR
    BOAR --- ---
    PISTA1: Hele jestli si tam mel 25days or full refund, tak bych to nechal otevreny, nbekomentovbal bych to, a a odmital bych pripadny navrhy, pripadne komentoval slovy "nedorazilo do 25 dni". a tecka Navic, pokdu je v systemu nejakej spatnej tracking number, tak to alik vetisnou vyplati. jo a jest emi rekni co to je za zdroj, mam rad veci zadarmo :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam