• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    CODE: je zajimavy, ze ty unbox videa ceskejch youtuberu, co tam linkujou jako reference, ve skutecnosti neodkazujou na ne zpatky, ale je tam videt, ze jeden z nich koupil fakt takovy balicky v kamennem obchode v Pardubicich (neuvadi adresu ale snadno jsem to nasel). Teda, aspon to tvrdi, na vyvesnim stitu toho obchodu, ze ktereho vyleza, se nic takoveho nepise... nekdo z Pardubic nemuze overit? :-) By me fakt zajimalo jestli je to neni uplnej scam, tak jak presne se ty nedorucene baliky k nim dostanou...

    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    CODE
    CODE --- ---
    MUXX: to byde velkej SCAM
    MUXX
    MUXX --- ---
    Tak tady konci ztracene balicky!

    Ztracené balíčky z celého světa (Amazon, Ebay, Čína)
    https://recentia.cz/ztracenebaliky
    KOC256
    KOC256 --- ---
    TOOMIX: No já už aj ty malé balíčky mám nějak přelepené. Sice ty trackovací čísla vypadají OK, ale zase je problém je rozumně najít v té jejich aplikaci nebo na webu. Anebo se prostě už tam začínám ztrácet.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    KOC256: mne delaji to, ze male balicky s jejich puvodnim trackingem daji do velkeho pytle s jednim trackingem. Takze podle trackingu tech veci uvnitr
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Kdyz mi prijde combined zasilka z Alika, jsem nejak schopen poznat od koho je ktery balicek uvnitr.

    Ne, podle sortimentu to nepoznam :-)
    LYCO
    LYCO --- ---
    MVEK: právě že nebylo, úmyslně jsem se přepnul na mobilní data.
    MVEK
    MVEK --- ---
    LYCO: Je to už vysloveně chytání se stébla, ale pokud to z toho mobilu bylo přes wifi ze stejného připojení jako z těch počítačů, tak bych prostě ještě ověřil, že to (ne)funguje stejně i na jiném připojení, třeba mobilní data z mobilu apod.
    QUIP
    QUIP --- ---
    LABORANTKA: Jestli jsi nekdy CP dala plnou moc a nikdy ji neodvolala, tak ti muze hrozit, ze te budou znovu zastupovat (automaticky) a pak ti balicek doruci i s fakturou na dluznou castku za "procleni".
    Takze bych to na tvem miste nezkousel nechat vyhnit a bud zrusil plnou moc, nebo to proclil sam, jak pise TOOMIX. Sam jsem si jeden balicek uz proclival a neni to tak strasne, jen musis mit nejakou to statni NIA, nebo datovou schranku atp., abys to mohla proclit online.
    HANZO
    HANZO --- ---
    LYCO: taky mi to jednu dobu dělalo, ale prostě to pak přestalo. Myslím, že právě z mobilu mi to šlo a z práce z kompu vůbec.
    LYCO
    LYCO --- ---
    DRIZDIK: ne. (Koukal jsem i do spamu etc.)
    DRIZDIK
    DRIZDIK --- ---
    LYCO: Nepřiše ti nějaký potvrzovací email který je třeba odklepnout?
    LYCO
    LYCO --- ---
    HANZO: ne, nepomohlo. Ani z jiného prohlížeče, ani v anonymním okně, ani když jsem přešel na mobilní připojení.
    HANZO
    HANZO --- ---
    LYCO: zkus z jinyho zařízení
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    LABORANTKA: jestli máš eidentitu, tak to vyplň na eCEP nebo se na to vykašli a dojde to nejspíš stejně, viz příspěvky níže
    LABORANTKA
    LABORANTKA --- ---
    Ahoj, objednala jsem si z Aliexpresu blbinu v hodnotě dvou dolarů.
    Dnes mi přišla SMS od České pošty.
    Doplnte udaje k Vasi zasilce XXX, kterou ocekavame ze zahranici. Probehne u ni celni rizeni. Odkaz: www.postaonline.cz/celni-rizeni/sms Kod:k4AHj5af
    Předpokládám, že se jedná o "výpalné" pro ČP, což se mi nevyplatí a zásilku proto nechci.
    Údaje o mně mají, naposled jsem v zastoupení ČP proclívala před osmi lety balík z USA a dala jim souhlas.
    Když to teď na webu nevyplním a nechám to vyhnít, je to ok?
    LYCO
    LYCO --- ---
    Nazdar, potřeboval bych poradit: založil jsem si účet na aliexpressu, ale nemůžu dokončit objednávku, dostávám chybu "Your account is currently disabled. Please log out and and then log back in again to reactivate it." Samozřejmě že odhlášení a přihlášení nic neřeší. Tušíte kam se obrátit? Help centrum je plné věcí jako "request refund" etc., očividně se počítá že mám problém s objednávkou co už existuje.

    Je to nový účet (cca 3 dny starý), nic jsem na něm nedělal kromě dávání věcí do košíku a pokusů zaplatit.
    HANZO
    HANZO --- ---
    MVEK: proclil jsem si sám zásilku dodávánou DHL z USA. Musel jsem do dhl někde za Zdiby, odtamtud na celni úřad na druhé straně Zdib, potom na nějakou proclivací kancelář - soukromou firmu, kde mi asi za 150 vyplnili papíry, zpátky na celník (stejná budova) a zase do DHL pro balík.
    Ušetřil jsem pár korun strávil tam půl dne.
    Takže oser, ale jde to, když ti to za to stojí. Mně to už za to nestojí.
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    QWWERTY: to netvrdím a přijde mi to od státu velmi neseriózní. Jen jsem chtěl vyvrátit mýtus, že jsou potřeba XP.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    MVEK
    MVEK --- ---
    QWWERTY: No hlavně bez nástrojů třetí strany už asi nerozchodíš, jestli opravdu už není dostupný ani instalák. IE 11 ještě v old school dialogu pro přidání součástí Win najdu, ale Silverlight stejně nevím, jak bych pak tedy nainstaloval a podle té zprávy by už instalák neměl být k dispozici.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam