• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAARISTAANMěstské zahradničení .:. Urban Garden

    I lidé ve městech si rádi ušpiní ruce od hlíny, rádi si dají k jídlu vlastnoručně vypěstované rajče a rádi uvidí své okolí zelené.

    MĚSTSKÉ ZAHRADNIČENÍ .:. URBAN GARDEN

    Tento klub by měl sloužit ke shromažďování článků, postřehů a inspirace o zahradničení v industriálním městě.
    Využívání balkónů, teras, střech domů a opuštěných zákoutí městských částí k vytvoření malých zahrádek.
    Squatting opuštěných zahrádkařských kolonií a podobné, mírně nezákonné, aktivity spojené se zelení ve městech.


    Vaše skromné začátky, velké úspěchy, cizí realizace ... stačí se podělit, třeba se staneme inspirací ;-)
    rozbalit záhlaví
    SCHEJBITCH
    SCHEJBITCH --- ---
    MAXMANUS: V inzerátu je uvedeno 170 m²... ;)
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    mj. tam nevidim žádnej plot, takže si myslim že by bylo hodně rychle sklizeno spoluobčany.
    A 17 m2 je cca 4x4 metry, což je za ty prachy nič moč.
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    MAXMANUS: :))) jo jako chápu tvé výhrady no:)
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    No tak to je další věc, někde u dáničního okruhu a ten inzerát sám o sobě.


    PETEKKA: PETEKKA: to s tebou souhlasim, ale očekával bych alespon sítě, jako zahradničení není žádnej med ale chodit pro vodu do přilehlého rybníka a sjíždět to tam srpem popř. tam tahat benz. sekačku + benz. křovinořez + bůhvíco ještě mi příjde už prostě přehnaný.

    Podle mě nějáký dědictví, to nejhorší co člověk může zdědit (v uvozovkách samo, zdědit něco je fajn :) ), tzn kus zarostlý "pahorkatiny" u silnice, neprodejný tak se to snaží pronajmout jako zahrádku...

    nechci bejt takovej morous, ale tohle mi už příjde moc...
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    Tak ta lokalita přímo u dálničního okruhu je silně masochistická :) ...a chápu to dobře, že těch 4000 ročně by se platilo pouze za ten jeden dílec - tzn. za 17m? To se mi nezdá jako moc dobrá cena. Sice čert aby se v tom inzerátu vyznal, těch cifer je tam vícero a dohromady moc neseděj - klasická makléřovina :)
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    MAXMANUS: snad jsi nečekal, že tam budou již připravené záhony a konve napuštěné vodou:)
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    MAXMANUS: jo, zahradničení vyžaduje nějaké úsilí.
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    PETEKKA: Cena je hezká, lokalita nic moc, ale především to vypadá že budeš potřebovat jeden rok a nějákou vojenskou techniku aby jsi z toho udělala zahradu :-/
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    Pronájem, pozemek zahrada, 170 m² | Sreality.cz
    http://www.sreality.cz/detail/pronajem/pozemek/zahrada/praha-horni-pocernice-hartenberska/3436045148

    Tady jsem narazila na pronájem pozemku k zahradničení v Horních Počernicích, kdyby měl někdo zájem:)
    SUMKOKO
    SUMKOKO --- ---
    pozvánka na jarní špinění rukou...
    ŽIVÉ MĚSTO - ZAHRÁDKÁŘSKÝ WORKSHOP
    ŽIVÉ MĚSTO - ZAHRÁDKÁŘSKÝ WORKSHOP
    http://www.zive-mesto.cz/akce/1-zahradkarsky-workshop

    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    MAARISTAAN: to je tak nádherná myšlenka, jsem dojatá...
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    "Tvořím si svůj vlastní svět. Jsem umělec. Zahrádkaření je moje graffiti. Pěstuji si své umění.
    Sprejeři zkrášlují zdi, já zkrášluji trávníky a příjezdové cesty." Ron Finley

    TED - partyzánský zahradník - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=3zIudtKTZss
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    Jinak jsem si vysela ze semínek pažitku.... celou tu dobu špatně rostla, stébla zůstavala volně položená na hlíně, chyběly kořínky. Celou dobu jsem si myslela, že to snad moc zalejvám a rostlinky uhnívají.. no a včera jsem zjistila, že v té hlíně jsou červy!!!!!!! V jiných květináčích nejsou, takže musely být infikovaná semínka pažitky. Takže to letělo do koše a mám kulový:D
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    MALLAJKA: s rajčaty ze semínek si měla špatnou zkušenost? Můžu se zeptat jakou, protože mě už doma rostou:) A bazalka mi jede každý rok jak blázen, co jsi s ní měla za problém...?
    Jinak už teď můžeš doma zasít také petrželku, ta je dost odolná, takže v dubnu, květnu na balkon no problem. To samé cibule sazečka - rychle jí roste nať a je odolná:)
    PANSTEJK
    PANSTEJK --- ---
    PANSTEJK: malych korinku ;)
    MALLAJKA
    MALLAJKA --- ---
    PANSTEJK: děkuju :)
    PANSTEJK
    PANSTEJK --- ---
    MALLAJKA: ahoj, myslim ze salat, muzes s radosti zacit vysevat (doma za oknem. nebo pokud mas teplej sklenik), rek bych ze je docela dulezite maly salatky prepichovat (kdyz maji tak 4 prave listy prepichat do nadob ve kterych budou pesteny a dobre je i tak o 1/3 zkratit korinky, kvuli lepsimu vetveni malich korinku), mohla by jsi klidne vyset redkvicky, brokolici, mrkev... myslím, ze by jsi mohla vyset i dyni, ale mozna je jednodussi si pockat a vyset ho primo na zahon (kompost) po zmrzlych (15.května)
    papriky se daji vysevat uz od ledna, ven se davaji asi jako dyne po zmrzlych.. taky je dobre prepichat..
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    Pokud by se někomu z vás rozbila ikeácká levná postel, doporučuji použít ten "rošt" co do ní dávaj (dřeva svázanáí provázkem).

    Na balkón by se z toho dal udělat dobrej držák na truhlíky apod.

    BOhužel, potřebuju postej, na zemi mě už spát nebaví takže dneska z toho zase budu muset poskládat lůžko, ale pro inspiraci...

    SCHIZOGENES
    SCHIZOGENES --- ---
    ACH JO

    Ahoj přeposílám výzvu z FB
    Projekt PRAZELENINA v ohrožení!!! tak kdyby náhodou někdo o něčem věděl...
    Přátelé,
    je to těžko uvěřitelné, ale majitel pozemku v Holešovicích se rozhodl, předchozí dohodě navzdory, s námi nepodepsat smlouvu o pronájmu na nastávající sezónu.
    Čelíme situaci, kdy hrozí její zrušení a možný konec celého projektu. Obracíme se na Vás v této těžké chvíli a prosíme o pomoc. K záchraně letošního pěstění a kontinuity projektu je třeba Prazeleninu přemístit a během jednoho měsíce zapustit kořeny na jiném místě.
    Prosíme proto ty z vás, kterým není osud projektu lhostejný, aby nás kontaktovali a podělili se s námi o své tipy na vhodné místo. Místo, kde by se dobře dařilo zelenině i sousedským vztahům. My vám na oplátku dáváme příslib neúnavného nasazení a snahy o záchranu letošní sezóny.
    Děkujeme.
    Prazelenina 's not dead!
    prazelenina@gmail.com
    MALLAJKA
    MALLAJKA --- ---
    Ahoj, dáte mi tip, co začít sít do kelímků, aby to mohlo v dubnu/květnu na balkon? Vloni jsme se rasili s rajčaty ze semínka, to už nikdy více, letos koupím sazeničky. Předpokládám, že bylinky taky koupím, s bazalkou to bylo loni náročný. Ale co tedy? Dýně? Papriky? Na salát je asi brzy, že? Díky za inspiraci.
    FOX_E
    FOX_E --- ---
    páč mě už lezou krkem ty "rajčata" z krámu, pronajala jsem si kus půdy u nás v ulici a vypěstuju si rajčata svoje...jakou odolnou odrůdu mi doporučíte?..semínka/ sazenice?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam