• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAARISTAANMěstské zahradničení .:. Urban Garden

    I lidé ve městech si rádi ušpiní ruce od hlíny, rádi si dají k jídlu vlastnoručně vypěstované rajče a rádi uvidí své okolí zelené.

    MĚSTSKÉ ZAHRADNIČENÍ .:. URBAN GARDEN

    Tento klub by měl sloužit ke shromažďování článků, postřehů a inspirace o zahradničení v industriálním městě.
    Využívání balkónů, teras, střech domů a opuštěných zákoutí městských částí k vytvoření malých zahrádek.
    Squatting opuštěných zahrádkařských kolonií a podobné, mírně nezákonné, aktivity spojené se zelení ve městech.


    Vaše skromné začátky, velké úspěchy, cizí realizace ... stačí se podělit, třeba se staneme inspirací ;-)
    rozbalit záhlaví
    KAREN
    KAREN --- ---
    MART1NKA: Jee to vypada hned lip, dik .)
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    KAREN: Mne príde najlacnejší nehnusný samozavlažovák od značky Lafiora. Mala som toto: https://www.hornbach.cz/p/samozavlazovaci-truhlik-lafiora-berberis-80-cm-taupe/4659850/
    Vyzerá to docela dobre
    Najlacnejšia varianta je toto, to mám teraz, ale to už je fakt plasťák no: https://www.hornbach.cz/p/samozavlazovaci-truhlik-plastia-bergamot-antracit-80-cm/7880899/
    Ono to tie kytky beztak zakryjú. :)
    KAREN
    KAREN --- ---
    Měli byste prosím tip na závěsný truhlíky na úzký balkonový zábradlí, který nejsou totál hnusplast s dezénkem (ani na takový ty dvojitý, co maj uprostřed drážku, co si kecne na zábradlí, to nevidím) a zároveň nejsou omotaný kdejakým hyacintovým čímsi, že to "musí" stát litr?

    Představuju si kovový držáky a 2x cca 50 cm truhlík, samozavlažovací, jen v tý zápavě plastu nějak nejsem schopná vybrat něco, co bude vypadat +/- rozumně... Zatím mi to vychází na nějaký total basic krabice a la terakota, ale teda nejímá mě z toho nadšení.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Příliš jim tam ty nové stromky nerostou, na tom Petříně. Možná to bude na dlouho, plán na rekonstrukci přírody.

    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Zmizeli někam ropuchy a leknín žádný. Čekám na kačery.

    CAMKA
    CAMKA --- ---
    Pomozte prosím zachránit zbytek zahrádkové kolonie na Praze 9.
    Zde je petice na záchranu poslední nezastavěné zeleně u parku Zahrádky a její otevření veřejnosti. Stavět se má na brownfieldech (kor když jich je tu v okolí tolik), ne v zahradách (u Rokytky, kde žijí ohrožené druhy). Prosím podepište:
    Pomozte nám zastavit výstavbu u parku Zahrádky! | e-petice.cz
    Pomozte nám zastavit výstavbu u parku Zahrádky! | e-petice.cz
    https://e-petice.cz/petitions/pomozte-nam-zastavit-vystavbu-v-okoli-parku-zahradky-.html?
    DLOUHA_POTVORA
    DLOUHA_POTVORA --- ---
    nechce někdo príma regál na balkonové pěstování?
    [Police na balkonové zahradničení]
    SIMPI
    SIMPI --- ---
    LALO: dík, to vypadá zajímavě
    NYA
    NYA --- ---
    SIMPI: nemám vyzkoušené, jak to funguje, ale vždycky mi přišlo, že by na tyhle případy mohla fungovat provázková závlaha.
    Princip je jednoduchej, na jedné straně ponoříš provázek do nádoby s vodou, na druhé straně zahrabeš do květináče tak, aby měl nějaký spád dolů... a provázek nasává vodu a odkapává ji do květináče.

    Asi by to bylo lepší zkusit nanečisto, když to muzes doma kontrolovat

    Návod je namátkou třeba tady, jako třetí tip

    3 tipy na zavlažování rostlin v době nepřítomnosti | Otevřený šuplík
    https://otevrenysuplik.cz/dum-a-zahrada/zavlazovani-rostlin/
    SIMPI
    SIMPI --- ---
    KASTA: dík, to má dobrý, že má vodu na balkoně... já ne, tak musim ze sudu, a tak musim řešit nějaký čerpadlo, což je ta největší výzva :(
    KASTA
    KASTA --- ---
    SIMPI: kamos ma nejakou levnou ridici jednotku od gardeny asi za tisicovku (predtim nejakou z lidlu po prvni sezone vyhodil), bere si od nich i ty hadicky (cinsky jsou pry strasnej smejd), ale treba ty spojky kupuje z ciny. a zdroj normalne vodovod.
    P.S. kdyz hodis dotaz do toho normalniho zahradnickyho fora (Zahrady a zahradniceni....) asi ti odpovi vic lidi, tady to moc nezije, tam se to resilo
    NYA
    NYA --- ---
    když o tom mluvíte, mám asi 30m hadičky na kapkovou závlahu, kterou bych chtěla někomu dát. jen už je pospojovaná asi do 3 smyček.
    kdyby ji někdo chtěl, předání je možné v Praze na Smíchově, případně na Vinohradech
    SIMPI
    SIMPI --- ---
    KASTA: díky 🙂
    KASTA
    KASTA --- ---
    SIMPI: muzu se poptat az ho uvidim, tak za tyden
    SIMPI
    SIMPI --- ---
    KASTA: to je dobře, to mu závidím 🙂 víc infa nemáš?
    KASTA
    KASTA --- ---
    SIMPI: kamos ma nejake sofistikovanej elektronicky rizenej system zalevani (ze si tam muze nastavit denni davkovani ap)
    SIMPI
    SIMPI --- ---
    řešíte někdo automatické zavlažování na balkoně? mam tam cca 20 kytek a to už nějakou vodu chce, tak k tomu nechci nutit sousedy, když odjedem na dovču.
    NYA
    NYA --- ---
    NYA: :)

    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    Nejaké výpestky :)




    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam