• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAARISTAANMěstské zahradničení .:. Urban Garden
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    DLOUHA_POTVORA: A to se jedná o tu tvojí odrůdu nebo celkově?
    Co se týče prostoru tak ok ale co se týče sluníčka tak jse mžil v přesvědčení, že čím víc tím líp---
    DLOUHA_POTVORA
    DLOUHA_POTVORA --- ---
    MAXMANUS: já mám už několik let de cayenne, ty menší na fotce byly zasazený trochu později. nikdy jsem je neprostříhávala, je u nich důležitý hlavně aby nebyly na přímym slunci a aby měly kolem sebe dost prostoru, tzn. maximálně tři rostlinky na truhlík, jinak zůstanou zakrslý... ale s jinou odrůdou nemám zkušenosti :-/
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    DLOUHA_POTVORA: teď mě napadlo jak tak koukám na ty tvoje chili, že jako malý vypadali ty moje stejně, ale teď jsou nízké, zato jsou to takový keříky (chinese color mix) jestli je není třeba prostříhat...?
    No a pak mám druhý (nepamatuu si jméno) a ty jsou porád ve stavu "malá chily paprička" tak snad to rozdejchaj.
    DLOUHA_POTVORA
    DLOUHA_POTVORA --- ---
    Tak přidávám ukázku vlastní zahrádky:

    Rajčata



    Pergola (meduňka, majoránka, tymián, chilli, bazalka a celer)


    Tymián a majoránka


    Malý chilli papričky


    Velký chilli papričky



    Rozmarýn


    Mateřídouška a jahody


    Máta


    KONEC TAPETY.
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    Doufám že Vás tím moc nebombarduju ale dneska jsem zaznamenal první plody mé práce, rajčátko a třešňová paprička, mám neuvěřitelnou radost, řeknu Vám, první vypěstovaná dobrůtka je lepší než první sex (bo ten stoji většinou za piču). :-)



    SNELA
    SNELA --- ---
    tak ohledně těch mšicí, dneska jsem nasbírala pár sluníček a jak jim chutná :D dokonce nakladly vajíčka, tak uvidíme jestli to zabere, ale ten tabákovej odvar stejně udělám..
    btw. jak probíhaji stadia u těch sluníček ?
    PANSTEJK
    PANSTEJK --- ---
    MAXMANUS: neco na tom asi bude :) vyluh z vajglu nasajou korinky a kyticka pak msicim smrdi :-D
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    A já pořád proč mi tyhle svině nenapadaj kytky a vono to je tim, že jim do květináču típu cigára a jointy :-D
    PANSTEJK
    PANSTEJK --- ---
    SNELA: ten tabak by mel zarucene fungovat msice nemaji rady nikotin
    APPU
    APPU --- ---
    Feferonky kam se podíváš :) Sem tam bylinka a rajče
    SHAHLAH
    SHAHLAH --- ---
    SNELA: Já je na paprikách měla minulý rok a tabák zabral.
    SNELA
    SNELA --- ---
    díky, zkusím.. nene, teprve jdou do květu.. zkusím nejdřív ty přírodnější cesty.. bojim se aby nám nenapadly zbytek :(
    FKA82
    FKA82 --- ---
    SNELA: Pokud jsou v květináči, pořádně osprchovat a pak postříkat směsí oleje vody a pár kapek jaru. Pokud jich je ale moc tak ani tabák, ani tohle už nepomůže. Pak Mopsilan pokud ještě neplodí.
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    SNELA: mne vzdycky pomohlo donest par berusek. nez se mravenci nauci, jak na ne, uspesne jim odolavaji a msice likviduji paradne
    SNELA
    SNELA --- ---
    Ahoj, na paprikách máme asi mšice ( jsou teda takový do zrzrava) jak se jich zbavit? zkusit nejdřív tabákovou zálivku ?
    FRUTAA1
    FRUTAA1 --- ---
    MAARISTAAN: díky, taky mám radost a hlavně hrozně jedou :-)
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    FRUTAA1: Ty bylinky na zdi máš vymyšleny perfektně! Pěkné to je, pěkné ;-)
    FRUTAA1
    FRUTAA1 --- ---
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    a dneska šli do truhlíku tři další rajčata, byl jsem v tržnici a nevydržel jsem to, ale furt je to lepší než chytnout slinu v knihkupectví :-/ - foto 1
    foto 2 - ještě rajčátka s jednou chily papričkou




    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    počasí příšerný :/ fakt kozí vomrd, takže je to takové celé zakrslé.
    třešňové papričky: 1. fotka
    rajče a papričky: 2. fotka
    jahůdka, konečně si za chvíli zobnu :-)- 3. fotka
    fazolky: 4. fotka
    chily, jsou to takový nedomrdla, ale co: 5.,6.,7. fotka

    neumim to tady k sobě přiřadit :-/



















    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam