• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAARISTAANMěstské zahradničení .:. Urban Garden
    LAROY
    LAROY --- ---
    LUKASZ:
    taky jdu do toho:)
    LUKASZ
    LUKASZ --- ---
    jo ptal jsem se presne na to ..
    tak to teda zkusim letos , nikdy mi to nenapadlo asi presne proto ze jsou na zahonku , ale letos je mam i na balkone .. tak jsem na to zvedavej teda .. dik
    FKA82
    FKA82 --- ---
    LUKASZ: Ano, ale musíš jí pro to vytvořit podmínky. Na záhonku nepřezimuje :)
    PIDLOOCKO
    PIDLOOCKO --- ---
    LUKASZ: pokud ses ptal na to, jestli jsou papriky víceletky, pak ano, druh Capsicum frutescens se považuje za mnoholetou rostlinu. Pokud ses ptal na něco jinýho, pak ti vůbec nerozumím :)
    LUKASZ
    LUKASZ --- ---
    Papriky je viceleta Jo ? :)
    FKA82
    FKA82 --- ---
    DOGITO: jahody mi přezimovávájí na balkóně, pokud nemrzne, tak je občas zaliju. Borůvka by podle mě taky měla přezimovat na balkóně. Rajče myslím nepřezimuje (paprika ve světlé místnosti s teplotou kolem 10 přežije). Jinak teda nevím co ti přezimuje ve tmě, myslím, že všechno vyžaduje aspoň trochu světla. A stopro občas trochu zalít, jinak ti to uschne.
    DOGITO
    DOGITO --- ---
    zdravim a mam asi dost laickej dotaz .) letos jsme nas balkon osadili kvetinacema a truhlikama, mame tam kanadskou boruvku, jahody, rajcata a pak ruzne keriky, jejichz nazvy jsou nedohledatelne :) otazka zni, co z toho prezije ve sklepe (tma, stala teplota kolem 10°C) a zda je potreba zalevat...? diky moc :)
    BALOSH
    BALOSH --- ---
    Ahoj, máme s přítelkyní obchod s květinama / potřebama pro pěstění atd. na Žižkově - Husitská 15, angrešty ani rybízy teda nemáme ale můžeme určitě na objednávku dovézt. Slečna se vyzná v odrůdách a vubec všem kolem zahradničení. Poslal bych i link ale nechci aby mi tu někdo otíral o hlavu, kvůli reklamě.
    PETRIUS
    PETRIUS --- ---
    Ještě sem :-)
    Dneska jsem postal v lídlu zahradnický substrát 20L za 25Kč. Myslím, že by tomohlo nějaké balkonové pěstitele zajímat :-)
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    Urban Farming in Tokyo
    https://vimeo.com/70848522
    PETRIUS
    PETRIUS --- ---
    SCHIZOGENES: fakt hezky zpracované!
    FRUTAA1
    FRUTAA1 --- ---
    ahojte, co se mohlo stát špatně? měla jsem na balkoně velmi prosperující lilky - každý plodil asi 8 - 10 kousků a všechno šlo v pořádku. najednou povadly všechny listy a následně změkly všechny plody? zalizto bylo, ale nedokážu říct, jestli jsem to nepřelila. nemáte někdo vysvětlení? díky!
    DANIELAK
    DANIELAK --- ---
    Tak sem dětem koupila do květináče borůvku.Loni jsme sklidili 16 kuliček a letos 1,1 kg :-)
    SCHIZOGENES
    SCHIZOGENES --- ---
    Zahrádka na dvou metrech | Cuketka
    http://www.cuketka.cz/?p=10321
    já si nemůžu pomoct -- tvl tj goood
    B-)
    LAST_O
    LAST_O --- ---
    PETEKKA: Jo, tak to mám podobně.. Já to přičítám moc intenzivnímu slonci, co ty listy popálí, ale je to jen můj odhad..
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    Na balkoně mám petrželku a nějak se jí přestalo dařit - je flekatá, zasychá, přitom jí pravidelně zalívám. Nevíte, co s tím? Ani bazalce se nějak moc nedaří.. balkon je na JZ
    TERA79
    TERA79 --- ---
    TERA79: Ach joo, 14 dní dovolená a má zahrádka lehla. Dtto domácí džungle. Poprosila jsem osvědčenou sousedu, co bartrujeme i se zvířatama a letos se to fakt nepovedlo. Doma je většina ulitá a za okny sucho :(. koucour a bazalka(ale tu jsem sela týden před odjezdem, našla jsem semínka při hledání pytlíků na led na dovolenou ;)) teda přežil, abych jen neplísnila.. A přitom tam bylo takových fazolek nasazených, ještě jsem jí říkala, ať si to očeše, když se o to stará, že jsou výborné.
    Takže jsem to vytrhala, vč. květinových truhlíků, to už bych nerozchodila.
    Čili řeším, jak vykrásnit parapety, asi už do zeleninky letos nepůjdu. Leda nějakou bylinu.
    Uvítám náměty, co tam nasázet. Je to jih, pod plnou celodenní sluneční palbou. Asi koupím něco hotovýho u zahradníka, jestli seženu ještě verbeny nebo petunie...
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    Chachá, tohle mi dnes vykvetlo na balkoně :-)

    LUKASZ
    LUKASZ --- ---
    LIDDA: palety jsou hodne univerzalni stavebni material :)) me se to libi
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam