• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAARISTAANMěstské zahradničení .:. Urban Garden
    PIZMA
    PIZMA --- ---
    PIDLOOCKO: děkuju

    PS: to fakt nikdo nechcete celerovou nať? dá se použít i místo bulvy když nemáte třeba do vývaru :)
    PIZMA
    PIZMA --- ---
    nebudete někdo chtít sušenou nať z řapíkatýho celeru (do polívek a tak) ? budem toho mít moc
    PIDLOOCKO
    PIDLOOCKO --- ---
    PIZMA: To je naprostá nádhera! Gratuluju :)
    DREDKKA
    DREDKKA --- ---
    BONEMINA: ja teda nemam zahradku ani balkon ale mam ho doma v kybliku jelikoz roste celkem rychle mam ho celorocne ma rad teplo a vlhko takze ho rosim ale nezalevam vzdycky kus uriznu a vratim ho zpatky. Koren musi byt cely v zemine protoze sem nekde cetla ze ma byt ve tme :)
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    "Rob Stepehnson je fotograf z Brooklynu, který za projekt a knihu "From Roof to Table" získal několik prestižních ocenění.
    Po dobu jednoho roku hledal, navštěvoval a fotil více než 100 městských zahrad a farem napříč pěti newyorskými čtvrtěmi.
    Základem myšlenky byla Robova vášeň ke kontrastům, které tak obrovské město, jakým New York je, nabízí."
    Zahrady a farmy mezi mrakodrapy v New Yorku nejsou utopie, ale příjemná realita | Fotografie | WORN magazine
    http://www.worn.cz/...ahrady-a-farmy-mezi-mrakodrapy-v-new-yorku-nejsou-utopie-ale-prijemna-realita/

    SLANINKA
    SLANINKA --- ---
    BASTOCH:
    PIZMA: děkuju za odpovědi :)
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    SLANINKA: lepší bude jí na zimu sestříhnout a nechat klidně i venku .. je to mega plevel, takže ti jich na jaře vyrazí hromada.. pokud jí chceš sklízet přes zimu, tak to nevim - všechno brzo chcípne.. většina doporučení je zastříhnout víceletý byliny a omezit zálivku, pokud jí chceš do bytu a nepřežije zimu. ale zrovna u máty zazimování není potřeba.
    PIZMA: super!
    u nás nakonec vedly mangoldy a rajčata .. a papriky od vás už taky lezou
    PIZMA
    PIZMA --- ---
    SLANINKA já jsem loni nechala mátu venku,květináče jsem zakryla banerama a na jaře obrazila. myslim že když jí dáš dovnitř tak poroste, ale nemám zkušenosti
    SLANINKA
    SLANINKA --- ---
    Ahoj, co byste mi doporučili udělat na zimu s mátou? Můžu ji přendat z balkónu normálně domů a zalejvat+hnojit normálně i v zimě nebo něco jinýho? Nějaký zastřižení nebo tak...
    PIZMA
    PIZMA --- ---
    ahoj,
    už mi připadá že je takový podzimní počasí, alespoň u nás na střeše to tak vypadá, listy žloutnou, vše dozrává, tak je skoro čas udělat ohlédnutí za sezónou:)

    začátek května






    červen



    srpen


    TTYGR
    TTYGR --- ---
    Jestli to jsou svilušky tak hodně štěstí a mýdlovou vodu + odpuzovač, jestli ne, může to být půdou nebo zálivkou :-)
    PETRIUS
    PETRIUS --- ---
    do háje nestrašte, já je teď zrovna řeším... :-(
    4JANE
    4JANE --- ---
    GILHAD: Taky si myslím, ze jsou to svilusky. Jestli jo, tak přeju hodne štěstí, minuly rok mi to zničilo skoro všechno a to jsem zkoušela všechno možné.. Ale ty papricky mi i přesto zvládly plodit až do listopadu, i když vypadaly strašně..
    PETRIUS
    PETRIUS --- ---
    Kokni se ze spod listů, řeším něco podobného a jsou to svilušky (na netu mraky fotek)
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    Mam papricky na zasklenem balkonu v panelaku a zacaly mi tam nejak chradnout listy, nevite nekdo, co by to mohlo byt a co s tim delat?

    SNELA
    SNELA --- ---
    DARJUSHKA: já jí ted koupila v bille
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    tak hlavně roketa a rukola jsou trochu jiný rostliny
    pro vzrostlou rukolu horskou se dá zajít na guerilla zahrádku u cyklostezky pod vítkovem, ale ber s mírou.)
    a roketu prodávají fakt úplně všude
    KLAAR
    KLAAR --- ---
    DARJUSHKA: chladek, obi, hornbach, vsude maj rukolu...
    a nekdo se tu ptal na OKRU, sehnala jsem seminka, rada se podelim.
    MARTHINEZ
    MARTHINEZ --- ---
    DARJUSHKA: učit seženeš semínka, jen ji mají pojmenovanou jako roketu ;-) teda aspoň na Suchdole v drogerii u hrocha ji ještě měli.
    DARJUSHKA
    DARJUSHKA --- ---
    zdar všem zahradníkům, chtěla bych si zasadit rukolu, nicméně v hobbymarketech v mém okolí jsem neměla štěstí... nemáte někdo tip kam jít na jistotu pro vzrostlou rukolu...nebo aspoň semínka/jste ochoten mi někdo odrýpnout kousek svojí (údajně roste velmi rychle jako plevel)... jsem pražská... kdyžtak pošta, díky moc!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam