• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAARISTAANMěstské zahradničení .:. Urban Garden
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    Fotky: Pěstitelé ve městě. Takhle si Pražané dopřávají zahradničení - Seznam Zprávy
    https://www.seznamzpravy.cz/...2005241724&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=
    HHANULKA
    HHANULKA --- ---
    LUSY: napises telefon? zkusila bych nekomu offnyx nabidnout.
    LUSY
    LUSY --- ---
    Ahoj. Máme nepoužívaný vermikompostér urbalive, neměli byste o něj někdo zájem? (Byl používaný chvilku, bohužel se mi nepodařilo zorganizovat 10 lidí aby ho používali správně, tím spíš že sama jsem s ním předtím neměla zkušenosti :( ) Praha Vinohrady, 2000 Kč.
    HHANULKA
    HHANULKA --- ---
    Zakládáme komunitní zahradu vedle hotelu Olympik na Invalidovně. Kdo mate zájem, pište do zpráv.
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    Zelenina mi prostě na balkoně pořád nejde, tak jdu do kytek ;-)



    AKHIBARA
    AKHIBARA --- ---
    GILHAD: Já taky někde četl, že někdo slyšel, ale byla to skořice. Zkusil jsem a fungovalo to 3 dny. Pak jim to začlo bejt šumák...
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    DLOUHA_POTVORA: Ode me bys odpoved na DLOUHA_POTVORA: slyset nechtela


    Ale pry - tedy nekde jsem cetl, ze nekdo slysel, ze pry - muze pomoct i umyt vsechny podlahy a mista kudy mravenci chodi octem a pak tam nasypat (jestli se nepletu ) drceny muskatovy kvet (urcite to bylo nejake bezne prodejne koreni tohoto stylu)

    Oni moc nevidi (skoro vubec) a hodne se ridi cichem (a ty jejich cesticky si znaci feromonama a podobne si i predavaji informace a prikazy, takze kdyz jim zautocis na cich, tak "oslepnou" a takovym mistum se vyhybajio jako lidi dymu z pneumatik nad mocalem. Pry. Takze timhle je sice nezabijes, ale zneprijemnis jim zivot natolik, ze pujdou nekam jinam, kde nejsou oslepeni a neni jim k zbliti na pekny kus cesty okolo.

    Ale co jsem slysel podobne rady, tak vzdycky to nekomu fungovalo a jinemu vubec a tretimu se zdalo, ze to ty mravence naopak laka, takze to mozna taky zavisi druh od druhu a mravenioste od mraveniste (jo, nekteri lidi taky cuchaji cikuli, i kdyz jim to v sisce pak dela nevidany bugr ... )

    Nicmene, kdyz to nepomuze, tak tim asi nic moc nezkazis a kdyz to pomuze, tak nebudes muset mit spatne spani kvuli tomu, ze par mravencum tvuj byt tak pekelne smrdi, ze se mu radsi obloukem vyhnou.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    DLOUHA_POTVORA: to jsou ruzne typy. Nektere zabiji jen ty co to sezerou v miste a dalsi pasti vyhubi mraveniště
    DLOUHA_POTVORA
    DLOUHA_POTVORA --- ---
    NILA: vyzkoušim, pokud nemajdu o víkendu žádný hladový berušky :)

    ještě k těm mravencům, kamarád mi poradil ať si na ně pořídím takovou tu pastičku s návnadou, že jich tam pár chcípne a ostatní už tam přestanou lozit, ale teď čtu na všech pastích co jsem našla, že oni ten jed ještě zanesou do mraveniště a celý ho vyhubí, a to bych zase nechtěla.

    nemáte někdo třeba zkušenost s tímhle?
    Solární odpuzovač mravenců, účinost: 700 m², 400 Hz, černá/žlutá | Conrad.cz
    https://www.conrad.cz/...zluta.k620375?gclid=EAIaIQobChMI1Pet6omy2wIVEomyCh3cdAx7EAQYASABEgLZVvD_BwE
    NILA
    NILA --- ---
    DLOUHA_POTVORA: na mšice mi pomohlo Neem Azal od Biocontu, kúpiš v Hornbachu alebo online -> http://www.biocont.cz/cz/eshop/neem-azal-t-s_i14.htm
    DLOUHA_POTVORA
    DLOUHA_POTVORA --- ---
    GILHAD: takže otázka zní: jak se zbavit mravenců, když má člověk balkon v přízemí? :(
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    DLOUHA_POTVORA: Mravenci si msice chovaji (jako my treba kravy na mliko) a cilene je nosi tam, kde je pro msice dobra pastva, aby jim pak mohli olizovat sladke zadky.
    Takze kdyz se zbavis msic, tak rozbijes mravencum farmu a budou tam muset nanosit dalsi msice. Ale mravencu mnogo...
    Kdyz se zbavis mravencu, tak se pak jeste budes muset zbavit opustenych msic, ale aspon ti tam nikdo nebude nosit dalsi.
    DLOUHA_POTVORA
    DLOUHA_POTVORA --- ---
    VODOMERKA: sakryš, ale kdo na to má čas, lovit na louce berušky :) a když se zbavim mšic, myslíš že mravenci odejdou? vlastně nevim, co tam bylo dřív... všimla jsem si dřív mravenců, ale je možný že tam byly ty mšice a přilákaly je
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    DLOUHA_POTVORA: už začínají berušky. tak si jich pár doneste na balkón
    DLOUHA_POTVORA
    DLOUHA_POTVORA --- ---
    ahoj zahradnictvo, rozjela jsem si na svém přízemním panelákovém balkóně super záhon, ale oblíbili si ho mravenci :( na rajčata mi přinesli mšice a teď mi začaly krásně kvést cukety a oni začali squattovat v těch květech - nevím jestli je vyloženě žerou, nebo jestli tam chodí jenom na nektar... poradíte, co s nima? radši bych se vyhnula biolitům a spol, je to přeci jen zahrádka užitková a chtěla bych se obejít bez chemky.
    PS: mám z mravenců fobii. help.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    ORPA: Je neomluvitelne, kdyz verejnost zvelebuje verejny prostor bez befelu zhora !
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    PETEKKA: V Parisu je nutné mít povolenku na zvelebování od radnice. Takže to není gerija a hlavně každý strom má svoje číslo takže se lidi nehadají který je ten jejich. Vyvěsí na strom papír a zahraničí. Jde to dělat i civilizovaně ;) a paní z topky by mohla nahodit todle jako řešení.
    ORPA
    ORPA --- ---
    PETEKKA: má prostě v hlavě kategorii "veřejný prostor" a jakýkoli úředně nepovolený zásah je pro ni špatně, ať už je to sázení kytek nebo "stavění domu". věřím, že guerilloví zahradníci se nenechají rozhodit!
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    to je piča

    Sázíte vlastní květiny na ulici? Naprosto nepřípustné, vzkázala starostka - Echo24.cz
    https://echo24.cz/...pustne-vzkazala-starostka?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
    HHANULKA
    HHANULKA --- ---
    Do 30.dubna je možné se hlásit do výzvy na založení komunitních zahrad na Praze 8:
    MČ Praha 8: Akce a projekty - Komunitní zahrady v Praze 8
    https://www.praha8.cz/Komunitni-zahrady-v-Praze-8.html
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam