• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LYKANTROPPíšeme plnicím perem
    Pravidla jsou zatím jednoduchá: No Caps, No Spam, No Flame.

    Máme je rádi. Někteří je sbíráme, nebo jen občas neodoláme a nějaké si koupíme. Pak si je fotíme, ukazujeme si je, klábosíme o nich, pečujeme o ně, kupujeme jim inkousty, mícháme jim inkousty, pak je od nich zase čistíme, čistíme si prsty od inkoustu, pusu od inkoustu, čistíme si uši a nosy od inkoustu. Rozebíráme je, pak je zase skládáme, chodíme s nima spát, probouzíme se s nima, ale hlavně ... hlavně s nima píšeme.

    "Propisky jsou na vyplňování formulářů" -- Graham Greene

    rozbalit záhlaví
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    Jen takové povzdechnutí:
    Po 4 letech používání jsem si vlastní blbostí zničil hrot u Hongdian Black Forrest, které mne tehdy stálo 350 Kč a se kterým jsem za ty 4 roky na hrotu EF téměř kompletně vypsal 80ml Diamine inkoustu při denním psaní a podepisování.
    Nový hrot za cca 50 Kč by mi měl přijít příští týden…

    Akorát jsem teď nucen psát běžnými propiskami a je to pro mne strašný nezvyk… :-(
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    LEON_KOWALSKI: Teda neříkám že bych hledal nějak extra důkladně, ale na německém Amazonu jsem použitá pera nenašel. Na to bych asi fakt spíš viděl ebay.
    WIRUSS
    WIRUSS --- ---
    KURE: Osobně bych do toho nešel, pokud ho nechceš jen do sbírky, aby ti leželo. Jde o to, že každý tlačí na hrot z jiného úhlu, jelikož jsme se jinak naučili držet ruku při psaní...
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    LEON_KOWALSKI: Možné to je, i když myslím že Amazon je spíš na nové zboží. Ale třeba tam nějaký německý obchodník je, podívám se.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    NEVILL: na amazon.de to nemají?
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Velká inkoustová krádež: Z budějovického papírnictví zmizely náplně do per za tisíce - Novinky
    https://www.novinky.cz/clanek/krimi-velka-inkoustova-kradez-z-budejovickeho-papirnictvi-zmizely-naplne-do-per-za-tisice-40451580

    Velká inkoustová loupež!!
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    KURE: Nezkoušel jsem, i když jsem uvažoval že bych si koupil nějaký starší pero Dunhill, když už mám pár jejich dýmek a jeden zapalovač. Akorát jsem se tak dlouho rozhoupával k nákupu až přišel Brexit a to je celkem problém, zrovna většina tady těch per a dýmek a zapalovačů se na ebay dá najít právě v UK. A platit z toho ještě clo a DPH a toho sraní kolem dovozu ze země mimo EU, to se mi ani moc nechce. Jinak ono se přes ebay dá i reklamovat, asi bych se toho nebál.
    KURE
    KURE --- ---
    Možná trochu tangenciální dotaz, kupujete někdo pera z druhý ruky? A kde? Já se strašně bojím že to bude podvod:(
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    NEVILL: to pero není odhalené, když zajede dovnitř. Mají tam takové záklopky, které to uzavřou, podobně jako když se našroubuje víčko. Je to na pružinku.

    TETHALKA
    TETHALKA --- ---
    LEON_KOWALSKI: Byla jsem u nich nedávno v prodejně a na přístup "postavil si hospodu u silnice na Písek, ale chodili mu tam lidi", nejsem zvědavá.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    LEON_KOWALSKI: Aha, to není zas tak zlé, jsem Lamy viděl asi za 8K, ale to možná záleží na provedení. Hlavní je, jestli v tom nevysychá inkoust moc rychle.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    NEVILL:
    Platinum - cca 1.500,-
    Pilot - cca 6.500,-
    Lamy - cca 6.500,-
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    LEON_KOWALSKI: A za tohle teda chtějí 4 - 5K?
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    NEVILL: jsou v podstatě dvě podobná pera - Pilot Capless a Lamy Dialog, ale ty jsou o minimálně 4.000 dražší, než Platinum Curidas :-)
    KURE
    KURE --- ---
    LEON_KOWALSKI: už jsem po tom pokukoval, ale v ruce jsem nedržel.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    LEON_KOWALSKI: Měl jsem v ruce něco podobného, tuším že to bylo od Lamy. Při psaní mi tam překážel ten klip, nebylo to vůbec pohodlné. Ale třeba je tohle nějak líp ergonomicky řešené, zdá se že je to poměrně silné pero.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    Přemýšlel jsem o Platinum Curidas, máte s tím někdo zkušenost?

    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    LEON_KOWALSKI: btw ty inkousty jsou super :-) hledal jsem něco, co je vodě odolné a co mi nezničí pera (když jsem zkoušel Noodlers, tak ten mi oddělal Parkera).
    S inkousty Rohrer and Klingner SketchINK, jsou moje Lamy a Pelikan jsou naprosto v pohodě.
    Dá se přes ně čmárat zvýrazňovači a vodovkami, akvarelové barvy a fixy - taky OK, akorát lihové markery, jako Copic, Arteza, Ohuhu to nesnese.
    Leuchtturm 1917 kalendáře, Midori a Clairefontaine co používám, ty s těmi inkousty taky nemají problém.

    Tyhle dvě barvy zatím mám, půjdu i do dalších :-)
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    MILAZAJICEK: Já už od nich dlouho nic nebral. Tak tři roky hádám. Naposledy jsem si kupoval inkousty tady https://www.luxusni-pera.cz/
    Jinak většinou na amazon.de - inkousty, zápisníky, skicáky a tak.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    LEON_KOWALSKI: Takže můžou nevyřizovat objednávky z mnohem novějšího eshopu?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam