• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LYKANTROPPíšeme plnicím perem
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    Když už je řeč o tom, že tu někdo v poslední době píše málo a tak, napadá mě otázka: když píšete perem, co tím perem píšete? Poznámky, deník, účetnictví, knihy?..
    KURE
    KURE --- ---
    PAVEL_K: omg, ten tvuj blog mě může přijít dost draho.... Inkebara... :D
    PAVEL_K
    PAVEL_K --- ---
    V poslední době patří k mám nejoblíbenějším tento (při psaní je nejprve modrý, zezelená za chvíli)
    Guitar Taisho Roman Gentle Green Ink Bottle 40 ml - Stilo&Stile
    https://www.stiloestile.it/en/inks/bottled-inks/guitar-taisho-roman-gentle-green-inchiostro-40-ml
    Jinak ve srovnání s mými dalšími zelenými http://kotrla.com/pmpro/2022/01/hledani-te-prave-zelene/

    KURE
    KURE --- ---
    Jak se tu tak probiralo, kdo čím píše, zjistil jsem že se mi někam zabehlo pero. Lamy2000. A dneska jsem ho konečně našel, mezi obycejnejma tuzkama, v nejhnusnejším futrálu co mám. Jak se tam dostalo netuším.
    Docela se mi ulevilo.

    Jinak poslední dobou píšu málo, většinou Pelikán Pura.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    Ja ted nejvice pisu timhle a nepříjemně ubývá. Uz je tam max pulka. To ji mam necele dva roky.

    VEEHELL
    VEEHELL --- ---
    NEVILL: ja jedu teprve druhou krabicku :) taky toho moc nenapisu, ale snazim se :) Ted jedu "smokey grey" :)
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    VEEHELL: Já si asi tak před pěti lety koupil sedm lahviček inkoustu Diamine různých odstínů a mám pocit že jestli to nevyschne a nebo nezačnu nějak výrazně více psát, tak mi nejspíš vydrží až do důchodu... :-)
    VEEHELL
    VEEHELL --- ---
    K tem inkoustum ... ja si koupil (par let zpet) par patron do zasoby ...

    NTR23
    NTR23 --- ---
    MILAZAJICEK: Zkusím. Tohle je klasický školní Pelikan inkoust. V jiných binec nedělá. Když si vezmu, že jsem do MB za školních let lil modrý Koh-i-noor :)
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    NTR23: to je teda pech. Ja vetsinu per rozbehl po totalnim rozebrani a vycisteni v ulatrazcukovy cisticce. Je k nevire kolik inkoustu se do tech zahybu vejde. Jen jedno stale prestava psat a to jsem dojebal dokumentnim inkoustem od diamine. BTW me napada zkpusel jsi i jiny inkoust? Ja mel kdysi nejakej oranzovej. Upkne bozskej ale z pera kapal a kapal.
    NTR23
    NTR23 --- ---
    MILAZAJICEK: Teklo, tak jsem ho rozebrat, položil do vody. Po dvou hodinách vysušil, smontoval a kape pořád.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    NTR23: rozebrat a vycistit jsi ho zkousel. Chapu ze by to spis vypadalo ze nebude psat ale treba jw ucpana nějaká skvira kterou to ma prisavat vzduch
    NTR23
    NTR23 --- ---
    Vytáhl jsem historického MontBlanc, se kterým jsem psal na ZŠ a SŠ. Když ho ale naplním inkoustem, teče. Během 20 sec se vytvoří kapka a postupně kape. Čím by to mohlo být?
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    LOOKASH: Tak nějak nevím, co by mělo být za problém používat nějaký "základní" model libovolné značky…
    Případně používat ůůzákladní model" ve smyslu low-cost…
    Já po dlouhém testování zakotvil u tohoto a mám v něm fialový inkoust Diamine…
    S EF hrotem vypíšu cca 1 konvertor týdně, někdy o maličko rychleji
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    Já pera střídám podle nálady. A dopouštím se takových zvěrstev, jako jsou barevné inkousty :-D
    Ale mezi moje nejoblíbenější pera patří
    Parker 51
    Waterman Hemisphere
    TWSBI mini
    a starý ručně malovaný platinum, o kterým nevím v podstatě nic, konvertor už dosloužil, takže plním injekční stříkačkou, ale nedám na něj dopustit

    K Vánocům jsem dostala Parker Sonnet Premium a taky není zlý.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    LOOKASH: ale proste me to nejzakladnejsi Lamy porad sedi nejvic .... já po zkoušení všech možných per zakotvil u TWSBI ECO s ef hrotem na běžné psaní a "Midori Traveler's Brass Limited Edition Factory Green" cestovním perem, které mám v poutku Travelers Notebooku a chodí všude se mnou.
    To TWSBI je levný, vejde se do něj plno inkoustu a pohodlně se mi s ním píše.
    LOOKASH
    LOOKASH --- ---
    Jsem si pri dnesnim doplnovani rikal, ze by me zajimalo kolik "divnych" lidi z nyxu pise perem jako ja :-D
    A jsem rad, ze nejsem sam... Nevim jestli je cim se chlubit (docela nuda, ja vim, ale proste me to nejzakladnejsi Lamy porad sedi nejvic. A na inkoust jsem hrozna konzerva a jedu porad jeden)
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    LEPEK: jakykoliv detsky pero + konvertor na nasavani inkoustu z beznych flakonku.
    LEPEK
    LEPEK --- ---
    Máte někdo typ, kde koupit pro dítě plnící pero na “píst” a nikoli na bombičky? Ideálně do 300 Kč.
    Díky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam