• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WOJTYLAE.D.C., tašky, batohy, urban tacticool , urban survival, urban gear, jak přežít v džungli velkoměsta i výlet k babičce
    VACA
    VACA --- ---
    WOJTYLA: tak to asi hledáš spíš něco takovýho: http://velkoobchod.conrad.cz/univerzalni-klic-pro-rozvadece.k811950 Radši v čechách než objednávat někde z daleka, můžou tam mít jinej standart a celá klička by ti byla k prdu..
    Ale na hydranty s timhle zapomeň, na to potřebuješ POŘÁDNEJ klíč :)

    A tim se obloukem vracíme zase k tomu stanleyho fubaru. Ty jejich vychytanější na sobě maj uni klíč na ventyl požárního hydrantu... viz obrázek: http://s3images.coroflot.com/...files/individual_files/original_228494_AJo2ufPVtemfuMisTRKfPo_gU.jpg

    Co mě osobně ale přijde jako zajímavá featura je, že prostřednictvím tý hranatý čelisti a efektu křížení můžeš tohle "páčidlo" použít jako improvizovanou jistící pomůcku. (možno též vidět na obrázku v pravo dole)
    I když bych asi nevyhledával příležitosti k tomu se na tom zavěsit, tak může přijít vhod. Když teda člověk razí tu filosofii tacticool nástrojů :D
    Takže jestli se ti do toho chce dát dvojku (myslim že za 19kil ho tu seženeš), proč ne. Budeš mít kůl-tůl pravděpodobně na celej život :D

    Jako kdyby do toho ještě byl nějak zakomponovanej vysekávací břit, nějakej sekeroid, tak bych to chtěl hned taky ;) A ty dva bych za to dal, ono už by to byl pakt fakt hodně všestranej nástroj, takhle mito furt přijde trochu účelový, ale je to pěkný
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    WOJTYLA: Akorat ze u pavecka mam futral objednanej uz pul roku a porad nikde... Nejak to sn im v posledni dobe vazne abych pravdu rekl:(
    VACA: Myslm ze tenhle OT snesem. Ty ses vzal v a-stanu kde? nebo to jsi ty co to tam projel na tom kole nebo kteryho certa?

    Jinak co jsem ja slysel, tak napr. v iraku ted maji kontraktori povolene dva zasobniky na osobu, coz je dost opruz, a existujou nejaky firmy ktery to delaj poradne, ale jinak je to kontraktor, irackej ridic a klient v aute ktery neni nijak specialne chraneny...
    VACA
    VACA --- ---
    VACA: jen si dovolím ještě poslední k tematu. Pro představu jak vypadá takováhle cca čtyřtunová obrněná toyota po výbuchu nástrahy.




    tuhletu fotku už jsem nefotil já, pro mě je zajímavá jen tím že jde o jedno z vozidel dva dny po tom co jsme odtamtud odjeli. V tomhle případě dva mrtvý a jeden těžce raněnej. (jak a jestli to nakonec dal nevim)

    A sorry za ot už mlčim
    VACA
    VACA --- ---
    REDSNAKE: to je určitě zajímavá věc, i jen jako na podívání.

    Mě v tomhle případě přijde zajímavej už jen fakt, že je to Jeep. Sice proto, že tam jsou jako vozidla "in duty" k vidění téměř výhradně toyoty LC ve všech provedeních.

    Tyhle konkrétní měli kompletní balistickou ochranu proti puškám, ručním granátům a menším nástražnem zařízením (menším řikám proto, že tam je běžný použít 100-200kg semtexu (ano semtexu) v jedný nástraze). Tyhle auta také měli povrchovou úpravu proti magnetickejm náložím, ale nebyl to nátěr betonu jako na tancích v druhý světový:) na pohled prostě normální káry no. :D

    přidám ještě obrázeky z cesty




    jinak ona to byla vůbec země toyotám zaslíbená, toyotama tam jezděj všichni kdo maj auto, kromě policajtů. Jejich benga maj fordy protože je podoruje amerika, přitom amici sami jezdej toyotama, ale jim přece musej dodávat svůj produkt.



    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    VACA: ale protože sem kunda a k mýmu dotazu mel jít tendle link

    4-Way Water Key (Sillcock): An Emergency Kit Must Have
    https://www.youtube.com/watch?v=KHWcZxopPCE
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    VACA: u nas v praci se zrovna prodava jeden jeep, ktery byl v afghanistanu. Pry to ma ochranu proti pistolim, v prednim skle je strilna, takova manzeta na zalozeni samopalu. Rozbity skla a orezlej vrek, stejne za to chtej pres dveste tisic... jen jsem si na to vzpomnel.
    VACA
    VACA --- ---
    VACA: když už sem se o tom zmínil tak mi to nedá a pro ilustraci dopním nějakou vlastní fotkou z této zkušenosti:)
    Už je to rok starý, takže si myslim že informace na fotce už nejsou aktualní a můžu...




    běžnej provoz tam pak vypadá nějak takhle


    VACA
    VACA --- ---
    WOJTYLA: nerozumim otázce. Ale moderní budovy mívaj venku nástupní plochy pro požárníky a s tím spojené přístupové body k hydrantům. Např tebou už dříve zmíněný nástroj Stenley Fubar ty vyšší a rescue řady maj na sobě klíč na požární hydranty

    Starý činžáky z 99% nemaj z venku žádnej hydrant, možná tak na dvorku nějakej vývod na kohoutek pro uklizečku. Rodinej domek má na zahradě často vývod na zahradnickou hadici, ale fakt vubec nerozumim tázce ani kontextu, a jakym způsobem to souvisí s článkem o kontraktorech v iráku... ?

    btw v afghanu si americká strana často pronajímala zrovna český týmy pro ostrahu a doprovod důležitejch činitelů... Proč? protože sou prostě dobrý :)
    Pravda ale je, že to nebyly soukromý subjekti, a ani by se mezi ně určitě nedostaly žádný lůzři, jak típek v článku popisuje cosi o jugoslávskejch distribučních kanálech.. Nevim to sou fakt asi nějaký osobní strážci v recepci na hotelu, bo tohle byl rochu jinej level. Tihle lidi se v terénu pohybovali neustále, interiéry aut byly fixou počmáraný popisem různejch sledovanej či jinak vytipovanejch aut a spz který ty auta střídaj, veliká koordinace a neustálej kontakt s mnoha "místy" i druhým vozidlem, které nikdy není daleko. Tihleti borci zkrátka byly tam venku v ulicích jako doma, a aby ne, je to jejich rajón a uvnitř základny nikoho chránit nemusej. Point tehle borců teda byl hlavně o tom, že ze základny nevypravuješ žádný vojenský kolony, ale pár civilně vypadajících vozidel...

    Ale tihle byly normálně "majetek státu"..
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    kluci jak je to vlastně v našich končináích? bejvaj zvenku budov nejaký zdroje vody? co hydranty? jsou na to nejaký univerzální klíče? co me tak napadá jediný je klasickej čtverhrannej kohout...

    POVOLÁNÍ: SECURITY KONTRAKTOR | SECURITY MAGAZÍN
    http://www.securitymagazin.cz/zpravy/povolani-security-kontraktor-1404043787.html
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    TABORACEK: Kamo venovat se bastlu celej vikend nebo koupit profitool za 700? Myslim ze je jasny co je vitezna varianta. Jen pak este vod Pavecka molle futral na to.
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    TABORACEK: Ale jestli mas svarecku (coz doufam v ty dilne mas) tak vidim slusnou sanci v nejakym bastlu kde se zkombinuje cast kladiva a pulmetrovy pacidlo...
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    WOJTYLA: Abych pravdu rekl, tak pres ty vsechny leta pouzivani pacidel mi tahle ficura nikdy neschazela. Jako pravda, nevykradal jsem chaty a auta a tak podobne, proste otevirat ruzny bezny, vytahovat hrebiky, normalni konstrukcni cinost. Coz samozrejmne neznamena, ze v tom ty ten smysl nevidis.

    Jinak tady: http://www.rr-naradi.cz/demolicni-nastroj-stanley-fatmax-fubar-ii-4-v-1

    ale 800 za kosmicky vypadajici pacidlo mi prijde vazne dost penez...
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    TABORACEK: no kupřikladu jak fubar tak ten annihiklator ma ty čelisti do kterejch se dá neco hranatyho vzit a vypáčit to kolem svy osy...
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    WOJTYLA: Pulmetrovy pacidlo i maly pakovky se do baglu vejdou, vyzkouseno:) jinak teochu mi unika jaky dalsi funkce bys chtel od pacidla, protoze ja ho celkem uspesne pouzivam injako kladivo
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    TABORACEK: jo určitě cesta... já bych chtěl aby se to dalo přenest v baglu ideálně... a mělo to maličko víc funkcí...
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    WOJTYLA: Ja si koupil pacidlo v obi a pakovky v lidlu, uz jsem musel vydavat jednoho manika potom co me naboural a pulmetrovy pacidlo poslouzilo dobre
    VACA
    VACA --- ---
    WOJTYLA: j tj, tak to je pravda ze muj setup je na tohle moc heavy, sem si to nezpojil.

    Ti rozumim, ale stejne by se mi moc liblo kdyby ten pajcr mél na jedný straně sekyru, něco jako dělá všemi tolik oblíbený gerber:





    Koncepčně mi to přijde pro tyhle účely jako super nástroj, Jenomže za to chtěj 7litrů, nesmysl. Alternativu žádnou nemám, jestli někdo máte, sám bych byl vděčnej..
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    VACA: no jako do autobaglu... do G.H.B.
    VACA
    VACA --- ---
    WOJTYLA: a co návrh kombinace požárnická sekyra a polní rejček/lopatka? Do auta praktické:)

    Je pravda že požárnická sekyra nemá takovej cool vzhled jako zombie-hammer, ale imho při výletnictví a podobnejch činostech nalezne častější využití, než páčidlo s vyrážecim kladivem...
    A když by jsi náhodou narazil na tu situaci... ...tak ten bodec z druhý strany požární sekery spolehlivě vyŕeší většinu problému od zatlučený bedýnky až po vrata od stodoly ;)
    ZLOKOCKA
    ZLOKOCKA --- ---
    PIVECEK: Zephyry jsou super, ale na rizeni teda pohodlne nejsou.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam