• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WOJTYLAE.D.C., tašky, batohy, urban tacticool , urban survival, urban gear, jak přežít v džungli velkoměsta i výlet k babičce
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    YGGDRASSIL: aha škoda
    YGGDRASSIL
    YGGDRASSIL --- ---
    WOJTYLA: to je ten, jak maj pred kramem toho indiana, zejo? bohuzel, ty byly o cislo mensi:(
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    YGGDRASSIL: zkus armyshop v Hybernský myslim že jsem tam náký videl...
    YGGDRASSIL
    YGGDRASSIL --- ---
    lidi, prosim dotaz: nevite, jestli se jeste nekde v praze a strednich cechach daji sehnat cesky klasicky kanady devadesatky? na netu bud nenajdu vubec nic, nebo max nejaky zbytky v mini velikostech (potrebuju 46). rikam si, jestli nekdo nevite o nejakym zastrcenym krame/sklade, kde je jeste maji
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    V Hradci měli někteří ambice... :)

    MEDCUP | Vítejte na stránkách soutěže MEDCUP.
    http://medcup.jackal.cz/
    HNZDD
    HNZDD --- ---
    WOJTYLA: tvl než mi došlo že ptákama myslíš dravce...
    BLACKOUT
    BLACKOUT --- ---
    HELIOS3123: dik za tip :)
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    WOJTYLA: Přesně tak. A jestli mi z toho po téhle sezóně nehrábne, tak se tím ještě snad minimálně jednu sezónu živit budu..
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    STEPNI_VLK: ty se živíš předváděním ptáků nebo tak neco esli se nepletu že jo?
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    Málem bych zapomněl na to hodnocení kalhot Clawgear Raider MK.IV po delším čase užívání. Psal jsem o nich po koupi: [ STEPNI_VLK @ E.D.C., tašky, batohy, urban tacticool , urban survival, urban gear, jak přežít v džungli velkoměsta i výlet k babičce ] Nosil jsem je den co den v kuse 2 měsíce bez praní. Teď po vypraní vypadají v podstatě jako nové. Postřehy jsou následující:

    + Materiál Polycotton (35 % bavlna, 65 % polyester) je nejen pružný a přizpůsobivý, jak už jsem psal, ale také se z něj velmi snadno odstraňují skvrny od krve či ptačích hoven. Značka ideál, potřebujete-li být (v práci) za "slušňáka".
    + Přestože jsou hřejivější, krásně ventilují, takže se mi ani ve vyšších teplotách na přelomu září a října nestalo, že bych měl kupř. propocený zadek nebo kolena (což u čistě bavlněných kalhot pochopitelně zvyšuje pravděpodobnost roztržení na koleni při rychlém pohybu nohou nahoru), nebo že bych se v nich prostě celkově cítil zapařeně.
    + Zipy jezdí jako po másle. Ani jednou se mi nestalo, že by se nějak zadrhly.
    + Nůž jsem několikrát denně používal, tj. jeho klip přejížděl přes okraj a šev kapsy. Na daném místě ovšem zatím není znát ani stopa po opotřebení ve srovnání s kapsou na druhé straně.
    + Kapes je na kalhotách tak obrovské množství, že jsem při běžném provozu využil sotva jejich polovinu.
    + Kalhoty jsou subjektivně velmi příjemné na nošení a když je zapotřebí, při kombinaci s vhodným oblečením a obutím působí díky barvě a střihu i docela společensky.
    ± Párkrát se mi stalo, že jsem při jejich oblékání špičkou nohy zachytil za systém k vytahování kolen, nicméně není to nic zásadního.
    ± V pase sice zpočátku (a po vyprání) drží jen pomocí stažení poutek na suchý zip, ovšem záhy materiál nošením přeci jen trochu povolí, takže bez řemene jsem se nakonec neobešel.
    - Asi na dvou místech se mi začala párat nit (prošití kolene a napojení pravé kapsy s pasem). Řešil jsem to opálením jejího konce zapalovačem.

    Celkově prostě zatím panuje maximální spokojenost. Za ty peníze jsem dostal přesně to, co jsem potřeboval a očekával..
    HELIOS3123
    HELIOS3123 --- ---
    BLACKOUT: chceš to mít trochu složitější? já mám Rush 12 a spokojenost nosím ho denně.
    Můžu říct, že u těchto dvou batohů si vem ten co se ti víc líbí (na obrázku je brácha).
    Ohledně těch kalhot tak mám tyhle jen v olivové http://www.kerberostactical.cz/cz/product/HEL-OKD-SFU-CB/kalhoty-helikon-sfu-coyote/
    za tu dobu co je mám (od února 2014) zatím bez známky použití, takže velká spokojenost.

    SVORO
    SVORO --- ---
    STALK: Hele víš jak, někdo si vyleze na kopec ohřát párek a někdo si tam ohřeje kafe ;)
    STALK
    STALK --- ---
    SVORO: já teda ešus vyplnim potravinama, - třeba moje klasická čundr edc věc je kremžská v kelímku za 5kč a to je jinak velice nebezpečnej náklad ))
    LACHAUER
    LACHAUER --- ---
    HNZDD: hlavně kvůli praktickýmu oddělení "mastnýho" a "čajovýho" vaření, obnáší to míň mytí a vůbec opruzu. Na kafe teď nosim tatonka plechovej hrnek ale není to ideální. Proto uvažuju o plechový lahvi nebo dokonce konvičce, ale to je krám navíc.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    HNZDD: Pac ja sebou netaham esus:-)
    Dalsi vec je ze v nerezce muzes uvatit caj a nemusis na to mejt ten rsus cos v nem mel gulas.
    A taky se hodi 'just in case' kdyz jdes jen s lahvi a z jakyhokoliv duvodu potrebujes ohrat vodu.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    ASACRA: Prrsne tak to mam.
    ASACRA
    ASACRA --- ---
    SVORO: pro tydle účely jsem vybavil maxpedition kapsu na nalgenu. Vejde se do ní 1lnalgene, hrnek tatonka a gelovej vařič. Do boční mapsy dáš sporka, krabičku s kafem nebo čajem a pár dalších nezbytností. Dá se nosit na popruhu přes rameno, nebo na molle.
    SVORO
    SVORO --- ---
    HNZDD: Tak občas lidi nechodí do lesa na tak dlouho aby si tam vařili jídlo, ale chtěj si dát třebas jen horký kafe. A táhnout sebou láhev s vodou + ešus je prostě objem navíc obzvláště máš-li tacticool prdelbag plný naprosto jiných EDC věcí :)

    Dál se dá říct, že kovová láhev ideálně nerez s širokým hrdlem může sloužit jako záloho k tvému ešusu :)
    HNZDD
    HNZDD --- ---
    hele neberte to jeko rejpani,jen se blbe optam.. jsem stara konzerva ktera se pohybuje v lese a po horach diky otci odmoji nepaměti,proc je potreba v lahvi varit vodu? ja varim v esusu a vodu taham v petce (je to lehky prazdny sklady a maj je vsude). diky
    LACHAUER
    LACHAUER --- ---
    WOJTYLA: a jo, s tim hrdlem to je pravda.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam