• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WOJTYLAE.D.C., tašky, batohy, urban tacticool , urban survival, urban gear, jak přežít v džungli velkoměsta i výlet k babičce
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    S4MUEL: v určitých situacích bych se s kverem nerozpakoval, vzít si to, co bych potřeboval. A nejsou to jen silácké kecy. Bohužel pro některé.
    Jelikož jsem ale podobnou situaci nezažil a doufám že nezažiju, je tady samozřejmě spousta ale.
    Rozhodně se nebavíme o pár dnech bez elektřiny, spíše předpokládejme delší konflikt, problém, atd.
    CROSS
    CROSS --- ---
    S4MUEL: podle mě jde o reakci na to, že nejznámější případy těchto situací pocházejí z válečného konfliktu na Balkánu. K něčemu takovému v ČR těžko dojde (debatu o historickém rozdílu mezi ČR a někdejší Jugoškou bych nechal stranou), mnohem pravděpodobnější je nějaké dočasné selhání infrastruktury po přírodní nebo technogenní katastrofě, a tam si myslím každej aktivní nasazení střelných zbraní nad rámec nějaký sebeobrany rozmyslí, protože to bude situace dočasná, nikoli zánik civilizace.

    Po deseti dnech bez elektriky by asi došlo na vysvětlování, proč jsem vystřílel půlku ulice...
    S4MUEL
    S4MUEL --- ---
    hele, a to myslíte vážně, že vaše první reakce v době krize by byla jít si s kvérem vzít, co vám chybí? opravdu? jen proto, že třeba nakrásně budete mít kvér?

    to jsou jen silácký kecy, že jo?
    MONOEGO
    MONOEGO --- ---
    Nekvéráci mívaj u svých zásob i jiné druhy střelných zbraní na obranu než kvér.. Požát lepší kuše, prak atd, než klacek
    TOM
    TOM --- ---
    kolik váží vaše edc kudla?
    koupil jsem opinel no8 outdoor, a jsem nadšenej
    62g
    mocná píšťalka
    o něco robustnější (širší) čepel než standard opinel
    vynikající střenka a zámek (můj předchozí dřevěný opinel měl i po dotažení trochu vůli, tenhle se nehne ani o zlomek mm)
    Opinel Outdoor №8 - Testing, making fire, spoon carving, batoning
    https://www.youtube.com/watch?v=83rJi6-RlBg

    Recenze Opinel 08 Couteau Outdoor - Heureka.cz
    http://noze.heureka.cz/opinel-08-couteau-outdoor/recenze/
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    WOJTYLA: tak to je jiná situace, kdo do mě klackem, já do něj olovem
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    BRUKEV: ale prijdou k tobě jiný s klackem...
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    TABORACEK: já mám taky zbraně a je mi jasná odpověď na otázku: osoba A má vodu, osoba B má zbraň, kdo má žízeň? Nicméně když třeba dojde k výpadku proudu, nebo nějakému neválečnému pár dní trvajícímu problému, nepůjdu hned s kverem loupit a obírat nekvéráky.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    PRAASHEK: A to podstatně snadněji, než proč nám ten pán odnáší všechno jídlo. ;-)
    SWIST: Poskytneš bezpečí před nájezdníky a zásoby příjdou.
    KURE
    KURE --- ---
    MONOEGO: aspon vim kam jit kdyby neco...
    SWIST
    SWIST --- ---
    TABORACEK: jo to už tu taky někde padlo. Při diskuzi jestli je lepší syslit rýži nebo těstoviny, někdo přišel s tím že nejlepší jsou náboje.. Já bych tak přímočarý nebyl. Jistě náboje taky mám v zásobě a postupně dokupuju ale přijde mi lepší skladovat od všeho něco než jen náboje. Minimálně nepřitahuješ tolik pozornost..
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    TABORACEK: ...tak jim vysvětlíš, žes peníze místo za jídlo utratil za bouchačky :)
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    BRUKEV: Vzdycky kdyz se me na tohle nekdo zepta, vzpomenu si, ze patrim do 3% mensiny ktera ma zbrane. Nemoralni jiste, ale az budou moje deti brecet hlady...
    MONOEGO
    MONOEGO --- ---
    BRUKEV: pujčiš mi ji :D
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    MONOEGO: přece na víkendovou chalupu :)
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    btw v tom článku se to vyznívá, jakoby si měli lidi udržovat ty zásoby pořád, ale tak to určitě není - ten plán je spíš ve formě edukace, co si mají lidi nakoupit, když k něčemu dojde, novinařina na úrovni
    MONOEGO
    MONOEGO --- ---
    BRUKEV: mam doma konzervy, rýži, těstoviny, zavařeniny a 200L balene vody vše cca s expirací konec roku 2017.. Nějaký to MRE, + evakuační zavazadlo s jidlem na 3dny. Kanistr benzinu, benzinový vařič, filtr na vodu
    Průběžně obměnuju, co už končí, beru ssebou do lesa.

    Dle meho v případě průseru tak 2-3dny max ve městě pak co nejdal od lidí.. :) Otazkou je kam ? :D
    IHNAT
    IHNAT --- ---
    SWIST: Ano, v případě průseru se velmi hodí chalupa v rozumné dojezdové vzdálenosti. Je tam dost prostoru pro skladování potravin a většinou i zdroj vody a možnost topit/vařit se dřevem, takže obvyklé potraviny jsou vyhovující. Ve městě je třeba zásobit se konzervama, vařičem a filtrem na vodu.
    SWIST
    SWIST --- ---
    Vaření níže zmíněných potravin je problém, je potřeba voda a ohřev, ale na druhou stranu jejich trvanlivost a pořizovací cena... Navíc v případě nějakého velkého průseru je nesmysl zůstávat ve městě.. To co jsme já pořizoval vyjde snad na 230,- za 0,5kg a mělo by to energeticky pokrýt 2 dny pro dospělého člověka při normálním provozu... Ale za 230,- je pár kg těstovin nebo rýže a trvanlivost to má při správném skladování trvanlivost taky v rámci let.. Ale to už je asi mimo rámec tohoto klubu..

    Moc mě nenapadá co kupovat aby to nestálo balík, vydrželo dlouho a nebyl potřeba ohřev/voda..
    RIVAN
    RIVAN --- ---
    ono co se tyce vody tak ve meste je velky problem i se zachodem ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam