• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WOJTYLAE.D.C., tašky, batohy, urban tacticool , urban survival, urban gear, jak přežít v džungli velkoměsta i výlet k babičce
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    381007: jo
    381007
    381007 --- ---
    BAAL: popruh v šířce 40mm (tresp. 38mm) máme na cestě ze států, ale nevíme kdy dorazí. Jsme schopni ušít opasek z dvou cordur, mezi kterýma je všitá plastová vložka (vzorky sendvičů se třemi sílami plastových vložek jsem posílal Wojtylovi na okouknutí, protože řeší to samé, co Ty ;)

    WOJTYLA: takže těch 38mm?
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    381007: jo vole taky... došly mi ty vzroky... myslim že ten prostřední bude uplně ok... a taky bych prosil nákou běžnou šíři...
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    Pobavilo. ;)

    Na apokalypsu buď připraven! | Kácíme modly | 2016 | 10 | Instantní strach | Čilichili
    http://cilichili.cz/2016/10-instantni-strach/kacime-modly/na-apokalypsu-bud-pripraven/

    Jak by to dopadlo, můžete vidět v hezkém kanadském dokumentu Aftermath (Dohra), který mapuje, co by se stalo, kdybychom nechali veškerou technologii bez dozoru. Dozvíte se v něm například, že by během deseti minut vypadla elektřina, za dva dny by vybouchly rafinerie a za dalších pět až deset dnů by se přidaly jaderné elektrárny. Bez údržby a s nefunkčními řídicími systémy by se z reaktorů vypařila chladicí kapalina, nahromaděné teplo by způsobilo explozi a vychrlilo do vzduchu oblaka radioaktivního materiálu.
    ...
    Hezký příklad přinesl loni v létě televizní kanál History, který v rámci pořadu Alone (Sám) vyslal deset lidí do divočiny. Každého zvlášť, pouze s batohem na zádech a ruční kamerou. Jedinou podmínkou bylo vydržet v přírodě co nejdéle, přičemž výhrou pro vítěze bylo půl milionu dolarů. Přestože byl každý z deseti soutěžících zkušený zálesák a chlupy obrostlý mačo, odpadat začali už po dvou dnech. Důvody byly různé – někdo dostal strach z divokých zvířat, další ztratil při brodění nářadí, zbytek drsných mužů udolala zima, hlad a deprese ze samoty. Nejdéle vydržel čtyřicetiletý Alan Kay. Domů se vrátil o třicet kilo lehčí a značně sešlý, protože přes veškerou zkušenost a loveckou zručnost se jeho dieta skládala především z mořských řas, mušlí a slimáků. Vydržel 56 dní.
    LORD_WANG
    LORD_WANG --- ---
    LORD_WANG: hrmpf, dopravne se pocita za kus. jdu to s nim ukecat
    LORD_WANG
    LORD_WANG --- ---
    GONDAR: strejda WOJTYLA se prihlasil vedle ([ Advanced lifesaving ] ), dalsi tri vahajici, tak ja jdy rovnou objednat vsechny 4 kusy ;)
    AZIM
    AZIM --- ---
    super web, je to teda outdoor a ne military ale myslim, ze spouste lidi se bude libit ... review, srovnavaci zebricky atd. prokliknete si to

    http://www.outdoorgearlab.com
    LORD_WANG
    LORD_WANG --- ---
    GONDAR: ok super!
    ve vedlejsim klubu pise ANARCHY:
    Potvrzuju, tuhle karimatku mam, a az na to, ze je o neco malicko vetsi nez bezne karimatky (ale fakt jen o trosicku) je vynikajici - jednak to pouziti jako nositka je naprosto luxusni (lepsi jsou asi jen nositka s pevnym ramem/konstrukci - ktera se ovsem do batohu prece jen skladaji dost spatne ;-) ), druhak diky tomu, ze ma jednu stranu tvrdou, tak si ji clovek muze dat treba i na beton pokryty malymi kaminky a presto je prakticky neciti - kdo nekdy vyzkousel vi asi presne o cem mluvim ;-)
    A teda jinak jak koukam na ten obrazek, tak se da skladat tak jak je to vyfocene =- ale ja ji normalne roluju jako bezne karimatky, a jde to bez vetsich potizi
    GONDAR
    GONDAR --- ---
    LORD_WANG: jdu do toho;] jeste si nechme treba vikend, zjistim, jestli se vyskytne jeste nekdo.
    VOJTAM
    VOJTAM --- ---
    AUDIAC: kouknu se
    STEVE
    STEVE --- ---
    Další zajímavý kousek na trhu, i když by mi jako EDC spíš vyhovoval ten half-day :)

    Recenze: Batoh First Tactical TACTIX 1-DAY PLUS – představení urban bestie | Vybaven.cz
    http://vybaven.cz/...batohy/recenze-batoh-first-tactical-tactix-1-day-plus-predstaveni-urban-bestie/
    LORD_WANG
    LORD_WANG --- ---
    DOTAZ (sorry za spam - je to spis Every Day Drive):
    Nechcete někdo švédskou armádní karimatku, která současně slouží jako nosítka?
    Výhody:
    - je podlepená opravdu pevným plastem - neroztrhne se, unese člověka s jistotou, částečně otupí ostré výstupky podloží při spaní
    - má madla příhodně rozmístěná po obvodu, díky pěně karimatky jsou opravdu pohodlná a neřežou do ruky
    - má popruhy pro fixaci raněného
    - původně je myšlená jako skládací, ale dá se i stočit jako normální, pokud to něčím stáhnete nebo dáte do obalu
    Nevýhody:
    - díky plastu je tužší a hůř se skládá/stáčí
    - je samozřejmě těžší, než normální (našel jsem někde 1,1kg)

    Zamýšlím si ji koupit nastálo do auta coby normální karimatku / nosítka se můžou hodit.

    ID ANARCHY ji vlastní, já tehdy prohloupil a nekoupil a v čechách ji už nikde nevidím.

    Tak bych ji koupi přes ebay z británie a tak mě napadlo, jestli se někdo nechce šábnout o poštovné. Jsem z Prahy.

    Swedish Army Sleep Mat | eBay
    http://www.ebay.com/...sh-Army-Sleep-Mat-/272411730668?hash=item3f6d0122ec:m:m5e1iw68bWNEfeJNny-VZCg

    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    VOJTAM:vyborny mestsky batohy dela dakine. Maji dobre organizovany vnitrek, design od usedlejsich po barevny a vydrzi snad i vybuch atomovky. Mam doma 3 se starim 3 - 7 let a vsechny drzi perfektne.
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    Tak se ještě naposled vrátím k hodnocení kalhot Clawgear Raider MK.IV. Po dalším zápřahu přibylo pár negativ.

    - Materiál je sice díky převaze umělého matroše pružný, takže se jen tak neroztrhne tahem (třeba na koleni), nicméně na druhou stranu je relativně málo odolný vůči oděru. Dokonce jsem zaregistroval takový paradox: rohy bočních kapes totiž při složení a dlouhodobém převážení v tašce částečně prodraly oblast v místě ohybu. Stejně tak se děje u légy v místě jezdce zipu.
    - Ta měkká část suchého zipu, který jistí velký knoflík v pase, už je celkem dost vytahaná.

    Jinak teda ale celkově furt převládá spokojenost...

    [ STEPNI_VLK @ E.D.C., tašky, batohy, urban tacticool , urban survival, urban gear, jak přežít v džungli velkoměsta i výlet k babičce ]
    VOJTAM
    VOJTAM --- ---
    MAARISTAAN: Ten vypadá dobře dík!

    WOJTYLA: Právě že spíš výletnicko-horolezeckej, ideálně aby měl pevná záda, nechci typický batoh na notebook.

    CROSS: Vypadá taky dobře ty kapsičky jsou přesně to co sháním...
    CROSS
    CROSS --- ---
    VOJTAM: můj oblíbenej do města bejval Deuter Giga II, kterej myslim v tom zmiňovaným testu dTestu taky solidně skóroval. Nicméně ten je z kategorie batohů na tahání laptopu a je to znát na hmotnosti toho samotnýho batohu.

    Bejval = ještě máme doma dva ;-] ale poslední roky nosim po městě jenom messenger nebo fotobatoh.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    VOJTAM: design má bejt tendle ten výletnicko horolezeckej?
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    VOJTAM: Nějaký Osprey?
    VOJTAM
    VOJTAM --- ---
    Ahoj,
    nemáte někdo tip na pevnější městský batoh?
    momentálně mám: http://www.huskycz.cz/batoh-mesto-turistika-muff-22l-cerna# je super a má ideální rozložení (samostatně přístupnou kapsu na peněženku, klíče, tablet) ale štve mě že po nějaké době (pár měsíců) je vidět že se mu povolují švy a začíná se vytahávat, tak hledám něco podobného co vydrží...
    díky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam