• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WOJTYLAE.D.C., tašky, batohy, urban tacticool , urban survival, urban gear, jak přežít v džungli velkoměsta i výlet k babičce
    381007
    381007 --- ---
    BRUKEV: Ano, teď jsme například sehnali slečnu, která ním chodí na poštu s balíkama, koupili jsme za 100k automat na porcování popruhů (naměří sám délku a horkým nožem uřízne), eshop a možnost kalsické objednávky, která přijde s kompletními údaji pro doručení (aniž bych je musel ze zákazníka tahat mailem), automatické maily zákazníkům při změně stavu objednávky, konec osobního vyřizování objednávek i read-made výrobků, kde není potřeba nic custom ladit, to vše nám ušetří moře času, které budeme moct dát do výroby...

    Navíc jsme sehnali do party dalšího šikovného člověka, je to paní, která je dámská krejčová a ing. oděvního designu. Nesmírně šikovná osoba, která má chuť pracovat a je precizní. Teď jsme jí dovybavili dílnu, koupili jsme jí úplně nový průmyslový stroj a paní pro nás bude 1) dělat oděvní vývoj, 2) šít oděvní řady (protože na naší dílně jsou všechny stroje jen na těžké materiály, tak bychom látky na oblečení rozbili), a bude nám pomáhat se šitím nějakých podsestav a jednodušších přípravných prací ve špičce, když nebudeme stíhat. Samozřejmě, že finální kompletace, pevnostní šití, šití důležitých částí apod. to nikomu nesvěřím... :) - takže budeme rozšiřovat portfolio o nějaké hadry, a zároveň nám paní pomůže obstarat více zakázek :)
    KURE
    KURE --- ---
    381007: drzim palce at se ta investice rychle vrati.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    381007: hele, já bych to přirovnal k jednomu šikovnému truhlářovi, kterého znám. Dlouho se zdráhal vzít si dva brigoše, kteří by mu třeba jen hoblovali fošny, dělali špinavou práci s broušením, lakováním. Přece jim nebude platit, to zvládně sám, je to jednoduchá práce.
    Pak najednou zjistil, že kvůli této práci, která mu žere čas musí odmítat zakázky, bo je nestíhá dělat v termínu. A v důsledku tedy přichází o spoustu peněz, zákazníku, pozitivní reklamy.

    381007
    381007 --- ---
    NELLI: Je blbé, že mi to takhle trvalo, ale od dětství jsem nebyl tlačenej k moderním technologiím, protože otec i matka jsou techničtí dinosauři... Já (kdyby to doba dovolovala, jakože nedovoluje) bych nejradši podnikal s pevnou linkou, faxem a psacím strojem... Ale muselo to přijít, pokud se chceme posunout dál.

    Co mohu otevřeně říct: byl pro mě fakt morální problém přijmout to, že ten web s eshopem není za hubičku, a stejně jako většina řemeslníků jsem tu cenu přepočítával na množství materiálu, nebo několik strojů... Ale pán z té firmy na weby mi polopaticky vysvětlil, že to je dost peněz, ale je u nich velký předpoklad, že se v objednávkách rychle vrátí a navíc, že můžu mít dílnu vybavenou jak chci, ale pokud se o ní neví, je to k hovnu :) a tak jsme se prostě plácli přes kapsu... :)
    NELLI
    NELLI --- ---
    381007: hurá, herr Pávek vstoupil do 21. století! :D
    381007
    381007 --- ---
    PRAASHEK: nebudu tu dlouhosáhle obhajovat Sushi :) to už na NYXu několikrát proběhlo :). Ale ano, znamená to, že si budeš moci úplně bělošsky naklikat nášivky do košíku, a nebudeš je muset složitě objednávat přes e-mail :)
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    381007: pro sprosťáka jako já to znamená, že si konečně něco objednám. minimálně pár těch patch-suchejzip :) i když ta sushi mi přijde hrozně nevkusná (a to jsem nosil před dvaceti lety i horší vlastnoruční výmysly ;) ale mohl bych ji koupit svojí ženské a tajně ji nalepit na záda od bundy. třeba by pak došlo k nenadálé trojce
    381007
    381007 --- ---
    PRAASHEK: samozřejmě bude normální obyčejnej, sprostej, eshop :)

    KURE: adresa bude stejná, jako doteď, tj. janpavek.com - ale do provozu to bude uvedeno za cca 14 dní, už je hotový design, teď se řeší nějaké funkcionality a čeká nás ještě plnění zbožím a textama :)

    WOJTYLA: Viz odpověď pro Práška :)
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    381007: taky bych se přimlouval za nákej bělošskej eshop, páč tu parodii cos tam mel z toho jsem opakovaně chytil nádor do koulí...
    KURE
    KURE --- ---
    381007: no a adresa by nebyla?
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    381007: a kdy bude k dišposici normální e-shop?
    381007
    381007 --- ---
    NELLI: Budeme se těšit :). Naše šikovná paní krejčová a návrhářka minulý týden od nás dostala zbrusu nový průmyslový šicí stroj, aby se nemusela vztekat u svého původního, tak jsme opět ready i na oděvní výrobu ;)
    NELLI
    NELLI --- ---
    381007: vždy a všude platí otřepané "nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci". Bohužel jsi na to musel přijít tou těžší cestou ;)
    Každopádně držím palce, v lednu se ozvu s tou kombinézou.
    381007
    381007 --- ---
    NELLI: To je fajn, doufám, že to takové pocity bude vzbuzovat u dalších lidí.

    ...Nejvíc mě sere, že náš web je mrtvý, neviditelný, nahovno a nepřehledný a navíc letos v pořadí již třetí změnou lidí, kteří se nám starají o provoz webu jsme opět přišli o e-maily, vše co nebylo zazálohované se ztratilo a chybou nastavení těch jejich serverů, nebo jak se to jmenuje nám už půl roku hapruje příjem a odesílání mailů... Ani se nechci zamýšlet o kolik zakázek jsme kvůli tomu přišli. Jelikož vím, že to je průser, tak jsem si konečně vytáhnul hlavu z prdele a nechal si udělat web u profíků, a ti samí lidé nám budou web spravovat, včetně mailů, budu to mít se zárukami, zálohami a hlavně technickou podporou na telefonu... Doufám, že už bude líp :)...
    NELLI
    NELLI --- ---
    381007: když vidim to video, mám chuť si hned něco objednat! ;)
    381007
    381007 --- ---
    Ahoj všichni, byl u nás na dílně kamarád a hrál si s kamerou, natočil takový krátký spot s novým vybavením naší dílny (další videa, nějaké tutorialy a tak připravujeme) :) https://www.youtube.com/watch?v=qMNR2YNpLVA
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    TABORACEK: Jojo, sice jsou trosku sverazny, ale na obchodni transkaci to nic nemenilo :)
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    PIVECEK: o tehle manicich vsichni mluvi celkem dobre. Koukam do kramu a maj v podstate jenom dvoje boty, Lowa a Salomon, zadny srani:)
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    TABORACEK: Ja je kupoval v https://www.marines-shop.com/ na Pavlaku, meli vsechny velikosti skladem
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    WOJTYLA: Tak do mukarova si zajedu, jsem tam ted za bukem do casto.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam