• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WOJTYLAE.D.C., tašky, batohy, urban tacticool , urban survival, urban gear, jak přežít v džungli velkoměsta i výlet k babičce
    KURE
    KURE --- ---
    WOJTYLA: tak batoh je jasnej. Tohle jsem myslel na situace kdy je batoh už moc.
    Třeba když hrozí postávání v davu, courání po muzeu... přišlo mi že "kabelka" u boku bude míň zavazet.

    Já asi ani nemyslim vysloveně messenger bag, spíš takovyho: http://www.511tactical.com/push-pack.html
    ten požadavek na 13" notes mě napad potom, že bych to moh mit jako minimalisticky zavazadlo i do prace.
    ale to už asi jde proti tomu puvodnimu zaměru o minimalni rozmer...

    NAVARA: To je nabídka? :D

    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Někde tu mám ještě původní Rush Messenger, co jsem přešel na baťoh, tak jsem už k němu nevracel.
    Jako dámská kabelka nevypadá :)
    CROSS
    CROSS --- ---
    KURE: ad LUCKYBSD a 5.11, uvažoval bych o Rush Delivery Mike, 13" by tam mělo vlézt (větší Lima už pobere 15" stroj). Nicméně s tou nejmenší velikostí (to je právě Mike) nemám osobní zkušenost, tahám na střídačku Limu a X-Ray, podle toho, co tam zrovna potřebuju nacpat.
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    KURE: mam ten vetsi messenger bag od direct action (helikon), nosim ho kazdy den a pohoda. Nosim tam 14" ntb hp 840 a je to tak tak takze 13" pohoda i s lahvi
    WOJTYLA: mne se tyhle tasky nosi lip nez batoh, ale samozrejme na vyssi objemy/vahy batoh nenahradis. Dalsi dobrej messenger bag je rada od 5.11, maj ruzny velikosti
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    KURE: hele a prostže batoh se nedá použít? přijde mi že 1. všechny tyhle kabelky vypadaj retardovaně a 2. kurvěj záda... Batoh prostě naplníš jen tak jak potřebuješ a tradá...
    KURE
    KURE --- ---
    Zdravim, prosim o radu.
    chtel bych nejaky co mozna nejmensi zavazadlo na edc, pripadne kratkou turu, delsi prochazku.
    Neco na susenku, doklady, flasku na vodu.
    Podminkou je aby se tam dal dat 13" notes a aby to nevypadalo jako damska kabelka :D

    Nejakou variantu na messenger bag, neco jako tohle:
    Veldspar™ Crossbody Shoulder Bag | Maxpedition – MAXPEDITION
    https://www.maxpedition.com/...ed-carry/products/veldspar-crossbody-shoulder-bag?variant=28179437649

    Nejaky napady zkusenosti?
    INF1466
    INF1466 --- ---
    AZIM: no neni to zadnej zazrak, ale myslim si ze v ramci toho, co to je to svoji funkci plni dobre. kdyz jsi nekde ve vetru tak je to potreba necim oblozit, protoze to ma kulaty nohy a ty nikam "nezapichnes". Ja mam i klasickej stativ velkej (Triopo GT-3232x8C), ale ten bych bral v pripade, ze jedu primarne fotit a ne chodit, zas bejt uplne bez stativu by me nasralo, kdybych ho potreboval a zadnej nemel...(coz se nestalo protoze pres den byl porad opar a vecer a v noci zatazeno ale co uz:) a s tema holema no nevim, ty jsou tak dobry na postaveni pristresku, ale na stabilitu chce to proste tripoda, monopod si muzu odsroubovanim nohy z velkyho stativu taky udelat, ale to je tak na nejakou vterinu max si myslim a jeste na vic pokusu.. jinak souhlasim s tim co psal nize VACA o tom ultrapodu a to ze ani v nejmensim nedavam na ty uvadeny hodnoty nosnosti (hlavne u hlavy), moje zkusenost je takova, ze hlava co ma davat 5kg ma dost problem s 1.5kg, kdyz je blby teziste a musi se to hrozne utahovat a i pak to ujizdi, proto mam taky na 1.5kg fotak ten gorilla na 5kg (focus) a ne ten na 3kg kterymu rikal DLSR.. na klasickym stativu mam hlavu na 15 kilo a s tim se konecne da pracovat pohodlne (vanguard tbh100)..
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    STENNY: Ja mam ten 45L kufrik na koleckach a neprijde mi ze by se melo cokoliv urvat kdyz ho nalozim. Naposled jsem do nej narval horu vysilacek (rekl bych tak 10Kg) a vsechno drzi. Jedine prezky, ale ty jsou slaby misto i u original pelicase...
    STENNY
    STENNY --- ---
    TABORACEK: Když se ten 7l kufr naloží třeba hřebíky nebo jiným spojovacím materiálem, neurve se držadlo?
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    Na takoveto domaci skladovani tech tacticool kramu, unimax nam pridal kufr na flintu a trochu rozsiril nabidku: https://www.uni-max.cz/...ulozne-a-prepravni-boxy/ulozne-systemy/dilensky-nabytek/dilenske-vybaveni/
    VACA
    VACA --- ---
    ale jak jsem psal, na plnotučný zrcadlo je to taky odřenejma ušima... Koncept je to však výbornej, a kdyby byla "tlustější" verze, tak je to pro mě jasná volba...
    VACA
    VACA --- ---
    SPM: no já mám taky nejakej ten už větší, tlustější (měla by to bejt asi ta dslr verze, hlavu jsem k tomu používal malou 1-osou manfrotto).
    Jako zatracovat to nechci, nicméně mě to přinášelo spíš trápení, že mi tam na obepnutém předmětu vznikaly při sebemenším dotyku vůle a viklavosti, případně mi to furt někam cestuje a velice pomalu se to sklápí dolu :( Oproti tomu mi ten systém Ultrapod2 na ten suchej zip přijde prostě nebe a dudy. Že to připnu k lampě, zábradlí, tařka na cokoliv, záběr pak dokomponuju tou kulí a jednoduše zatáhnu šroubem, takže to dřží na místě.. Rychleji a pohodlněji se mi s tim pracuje a nerozezlívá mě to tolik, což je pro mě lepší motivace pokoušetz se něco vyfotit :)
    SPM
    SPM --- ---
    VACA: Já mám originál té DSLR verze gorilly a přijde mi to v pohodě. Teda takhle, ono to hlavu nemá vůbec, ta se tam dá buď dát externě nebo to štelovat těma nožičkama, což je oser strašnej, ale jinak to drží v pohodě. Fotil jsem tim často při skupinovejch prohlídkách věci typu jeskyně, doly, atd. - prostě místa s hodně mizernym světlem a na 30+s expozici to dávalo v pohodě.
    VACA
    VACA --- ---
    AZIM: Já s tim mám teda blbou zkušenost. Furt to někam uhybá, valice pomalu a nenápadně.. Na nějaký dlouhý expo se mi naprosto neosvedcil, ale na momentky, selfie apod to asi muze bejt v pohodě..
    Kdyby tam byla možnost to nějak uzamknout, jak psal Navara, tak by to asi bylo o něčem jinym. ALe to si zase neumim dost dobře představit, zamikat to po jednotlivejch dílkách...

    Já mám daleko, daleko, daleko lepší zkušennost s ULTRAPOD II Při použití tý stejný zrcadlovky a skel je mnohem stabilnější, variabilnější, skladnější a lehčí.
    Ale musim varovat, že na tu zrdcadlovku je to spíš fakt nouzovka a po nějakém čase odejde ta aretace v tý kouli. Díky tomu že se musí hodně na krev utahovat, tak potom vycestuje ten kovovej závit z té plastové utahovací rukojeti. To by se ale asi dalo řešit nějakou improvizací. Na bezzrcadlo nebo kompakt je to ale uplně fakt super věc!
    Druhý blbý je, že už to neprodavají v čechách nevim proč, já ho měl od škody. Ale tak ebay to řeší..0875}:
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    AZIM: mám, schází mi u toho možnost zamknout to ve zvolené pozici (ideálně po částech), najít vhodnou stabilní pozici není úplně snadné - ale lepší než drátem do oka nebo podkládání dřívky na nerovných kamenech :)
    AZIM
    AZIM --- ---
    INF1466: jak jsi spokojený s tím gorila stativem, premejslim o něm už pár měsíců ale zatím to vše cvakám z ruky nebo kameru na něco položím a propos ... já když tam vidím ty hole tak mě tak napadlo že by mohl někdo přijít se stativem/trekovejma holema v jednom
    INF1466
    INF1466 --- ---
    JAHODOVE_PYRE: jj, akorat pujde v plastu.. dezinfekce musi byt :)
    JAHODOVE_PYRE
    JAHODOVE_PYRE --- ---
    INF1466: doufam ze sluvovicka jde s tebou
    INF1466
    INF1466 --- ---
    INF1466: jeste po.. s litrovkou slivovice pro lepsi meritko a naladu :D
    INF1466
    INF1466 --- ---
    OTAKAR: jsou tam takovy pristresky, takze staci karimatka a spacak
    andrejcova
    ramza - - -
    hiadalske sedlo
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam