• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WOJTYLAE.D.C., tašky, batohy, urban tacticool , urban survival, urban gear, jak přežít v džungli velkoměsta i výlet k babičce
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    FINSONOVA přednáška na téma fejky z Ali za ...3 .... 2 .... 1 .....
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    tak napodobenina maxpedition monsoon z aliexpressu dorazila a jsem mile překvapen materialem i zpracováním. uvidíme jak vydrží.

    BLOUBEKNT
    BLOUBEKNT --- ---
    JOPS: Páčidlo a toaleťák :)
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    A nezapomínat na Rescue me!
    CROSS
    CROSS --- ---
    JOPS: tohle téma se tu periodicky objevuje, takže za mě zde. Minule jsem tam nezmínil deštník. :-] Taky upevňovací popruhy (nechávám často zahrádku dlouhodobě na autě, obvykle oba příčníky vzadu, aby mi to nedělalo kravál do střešního okna), samo duct tape a v poslední době se mi hodně osvědčila páska s oboustranným sucháčem (jako že na každý straně má jinej povrch), tim upevňuju skoro všechno. Z běžný výbavy mi chybí lano, z míň běžný hasičák, startovací kabely vozim.

    Obvykle taky nechávám v autě ekvivalent cc tisícovky v hotovosti, samo ne na ráně :-]

    Jak jsem psal, pohybuju se obvykle v civilizaci, výbava tomu odpovídá.
    MONOEGO
    MONOEGO --- ---
    JOPS: Ja v autě mám standartně: Polní lopatku, hasičák, 20m lana, karabinu, rukavice, sekeru, deštník, gumolana, sněžné řetězy, 5L benzínu, gafu, binderpásky, baterku, lightstick, balenou vodu, kpz a pár proteinových tyčinek.

    Pak si na delší cesty přidávam takové vytuněnejší evakuační zavazadlo, ale to je jiná story.
    ZAPPO
    ZAPPO --- ---
    SNOWWHITE: A jinak se tomu typově říká duffel bag, kdybys chtěla hledat dál
    SNOWWHITE
    SNOWWHITE --- ---
    LA_PIOVRA: Nejlepší, moc děkuju. Mé google skills nebyly dostačující:D
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    SNOWWHITE: narazil jsem na google:

    Aliexpress.com: Comprar Muzee Alta Capacidad Bolsa de Viaje Nueva Llegada Cilindro paquete Multifunción Mochila Rusksack Moda Masculina de travel bag fiable proveedores en MUZEE Official Store
    https://es.aliexpress.com/...e-Multifunction-Rusksack-Male-Fashion-Backpack/1110403_32765086811.html
    SNOWWHITE
    SNOWWHITE --- ---
    Nenarazili jste někde na tento batoh/tašku? Nebo něco podobného?
    SKUTEKKUTEKK
    SKUTEKKUTEKK --- ---
    JOPS: Polní lopatku
    5l vody v kanystříku
    vlhčený ubrousky
    nabíječku na telefon
    baterku
    utahovací popruhy (zahrádku mám furt na střeše)
    rezervní zásobník

    vozíval jsem i kufr s nářadím, nikdy jsem ho nepoužil a nakonec mi ho ukradli
    VACA
    VACA --- ---
    VACA: Svitilnu asi nemusim zminovat, tu prece kazdy dobry auto ma v kastliku pred spolujezdcem, ve vlastnim napajecim slotu, ze ktereho se udrzuje nabita. Od vyrobce rovnou z fabriky, nebo uz to dnes do aut nedavaj? :D
    VACA
    VACA --- ---
    VACA: A kvalitni, a poradne velkej destnik. Haha, ale to v aute vsichni mate, to je jasny.. :D
    VACA
    VACA --- ---
    JOPS: Ja ted auto neprovozuju, ale jen tak vykopnu co by nemuselo bejt od veci:
    Nejakej dobrej rezac pasu
    Rozbijec oken
    Na bezdusove pneumatiky celkem dobre funguje lepeni knotem.
    vzdy jsem vozil kvalitni startovaci kabely. Nejaky lano taky neni marna vec.
    Kufr s kvalitnim vercajkem obsahujici svickac je zaklad.
    Nejake "spindirske" rukavice, to je jasny, zejo..
    Ale trea i lahvicku gelove desinfekce na ruce. A proc ne par tablet na purifikaci vody, trea v te lekarnicce..

    Super vec taky je v aute mit teplou deku, ktera se ale da pouzit i treba jen na piknik na louce;)
    JOPS
    JOPS --- ---
    dotaz do placu, co vozite v aute krome povinne vybavy ? Mam tam akorat navic hasicak a asi 5 lekarnicek :) (mam oproti predchozimu autu o dost vetsi kufr a lekarnicky nicemu nevadi a nikdy nevim, kdy se to muze hodit)...
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    Nebo jinak, není tu někdo, kdo by měl přístup k CNC, že bychom koupili 1ks a ty další si sami vyrobili?
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    Pánové, kde by se dala koupit takováhle mini čepel? Nechce se mi dávat 72USD za jeden malý titanový přívěšek na klíče.
    BLADE - The Ultimate Titanium EDC Keychain Knife by Tactyk —Kickstarter
    https://www.kickstarter.com/projects/55624473/tactyk-blade-the-ultimate-edc-keychain-knife
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    MONOEGO: Sibir? Bajkal? Tam budou hlavni problem miliardy komaru a klistat, tak bych jako prvni vzal kuklu se sitkou pres oblicej a obleceni, pres ktery se nedostanou a zasobu repelentu - i kdyz ty nebude problem sehnat na miste. Dal jak rikas. Celovka, zasoba baterek, kvalitni nuz s kresadlem, jednoducha pytlacka na ryby, zasoba penez a vybavena lekarna leky (v rusku je sice spousta lekaren, ale casto prodavaji v zapadakovech fake leky, tak je lepsi mit vlastni) bude ideal a pak bych se ridil heslem: "co nemas, nepotrebujes".
    MONOEGO
    MONOEGO --- ---
    Čau, hele prosím o radu, jedu na 2 měsíce na Sibiř a součástí "dovolené" bude vejlet na Bajkal, zvažuji co ssebou.
    Co mam tahat z čr co řešit až tam. Nebude to žádnej extrém, budu žít ve městě a občas jezdit na vejlety autem.. Takže filtrt na vodu atd je asi zbytečnost. Napadá Vás něco?? Díky klidně i pm.

    Zatím mam nachystanej multitool leatherman, lekarničku a čelovku.
    FROGENGINE
    FROGENGINE --- ---
    KURE: tuhle 511 mam, dva roky ji denne taham a neni na ni znat sebemensi opotrebeni. rozhodne doporucuji, ve finale jsem se do toho naucil sbalit i na vikendovej cundr. nepohodli nepocituji ani pri vetsi zatezi a delsim noseni.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam