• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WOJTYLAE.D.C., tašky, batohy, urban tacticool , urban survival, urban gear, jak přežít v džungli velkoměsta i výlet k babičce
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Matka se synem se ztratili v divočině. Přežili díky televiznímu pořadu – Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/...matka-se-synem-se-ztratili-v-divocine-prezili-diky-televiznimu-poradu.html

    Bear Grylls strikes back :)
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    Neznáte někoho kdo opravuje batohy deuter? Po 4 letech každodeního se mi prošoupal v dolní části zad :(
    GIF
    GIF --- ---
    // mimo limit, ale když se to tu tak rozjelo

    Co Marathon Navigator?

    MARATHON Navigator Tritium Pilot with Date WW194013
    http://www.chronoworld.com/marathon-navigator-tritium-pilot-with-date-ww194013.html
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    NAGASAWA: To je pro mě docela šok. Před čtyřmi lety jsem vybíral odolnější hodinky, a
    Trasery jsem skoro vzal. Nakonec jsem koupil levnější Wengery se safírovým sklíčkem, a i když s nimi dělám hrozné věci, nemají skoro škrábaneček. Safírové sklíčko funguje skvěle, vícekrát jsem v práci narazil do kovového regálu, sklo drží a regál je škráblý…
    LACHAUER
    LACHAUER --- ---
    BRUKEV: Používám německé diáře Leuchtturm1917. Něco jako Moleskin, ale méně designu a hipsterismu, víc německé praktičnosti. U nás k dostání u penshop.cz

    Co se mi líbí:
    - hodně variant, různé kombinace zapisnikove a diarove části (sám si kupuju jen zápisník, diář si tam dopisuju dle potřeby)
    - číslování stránek a index
    - papír imho lepší než Moleskin
    - nalepovací poutko na tužku
    - poslední stránky jdou lehce vytrhnout
    - desky jdou dobře proseknout - protože já si tam zepředu dělám takový okýnko, kam si dávám třeba nákupní seznamy, abych na ně viděl i při zavřeným diáři

    AZIM
    AZIM --- ---
    BRUKEV: mrkni na Midori, podle me teda silene prepalena cena ale pekny to je ...
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Tip na nějaký malý, ale skladný diařozapisníček? Rád a často si potřebuju dělat poznámky, ale v mobilu mě to začíná štvát, tak hledám něco, ale nevím co. Kdysi se o tom tady vedla debata, nebo linky, ale nemůžu to dohledat.
    KADLIK
    KADLIK --- ---
    Jednoznačně Herrmann Kožený protože gerberu se nedá říkat Herrmann Kožený
    INSEQUI
    INSEQUI --- ---
    NE7RA: Leatherman
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    jednoznacne co do kvality Leatherman
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    NE7RA: Leatherman protože Leatherman
    CROSS
    CROSS --- ---
    NE7RA: obecně vzato bych šel do Leathermanu, kvůli servisu, výměně dílů a pod. (nevim, jak to má pořešený Gerber teda)
    NE7RA
    NE7RA --- ---
    zvazuju multitool a nemuzu si vybrat. Gerber MP 600 nebo Leatherman Rebar.

    mel bych zvazovat i jine podobne?
    303_NER
    303_NER --- ---
    Moc to řešíte. Je v tom jedna CR2032, šroubovákem to otevřu, vyměním, zavřu., funguje to. Hodinky jsou stále vodotěsné. Balení náhradních CR2032 mám doma, nosím i v batohu. Jakmile vidím že slábne podsvícení, beru šroubovák a baterii. Na rok mimo civilizaci nejezdím, takže mě to netrápí. Jen jsem se chtěl podělit o skvělé hodinky.
    SPM
    SPM --- ---
    INF1466: zas na druhou stranu u vodotěsných hodinek, pokud je chceš mít vodotěsné dále, by se měla nějak pravidelně dělat zkouška; eventuelně to nechat přetěsnit... Takže z tohohle pohledu je už jedno, když to tam jednou za x let odneseš, jestli ti k tomu navíc vymění baterku nebo ne.
    INSEQUI
    INSEQUI --- ---
    ANARCHY: zkus Fast v Říčanech u Prahy, jednou jsem tam sehnal od techniků řemen sice použitej ale funkční a vydržel dalších pět let.
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    taky mam solarni casio protrek, akorat se mi podarilo pretrhnout/prelomit reminek a je docela opruz ho sehnat, delali toho mraky ruznych typu a musi se na zakazku objednavat novy snad z Anglie
    INF1466
    INF1466 --- ---
    303_NER: ja mam radsi neco, kde se nemusi resit baterka, takze solar, konkretne v mem pripade casio protrek.. ted mam druhy analogovy, driv jsem mel digitalni a je to proste pohoda, nemuset baterku resit nikdy...
    303_NER
    303_NER --- ---
    Suunto Core All Black. Jednou za rok baterie, jedna výměna pásku za látkový OEM z Ebay, ten plastový po dvou letech praskl. Mám je cca 9 let. Jednou za měsíc vydrhnu kartáčkem když se koupu. Jiný hodinky bych nechtěl.
    SPM
    SPM --- ---
    VACA: jako řikám, nebral bych to svojí zkušenost jako úplnou referenci... já s nima dělal úplně všechno, včetně střílení, ježdění na kole, skákání do vody... Kalibr odešel na to, že se mu rozbil chronograf (tuším, že nešel pustit, nepamatuju si už přesně). Odešel v době, kdy jsem s nima byl v kanclu, tedy nebylo to po žádném extrému, nárazu, apod... Takže nedokážu úplně objektivně posoudit, jestli odešly na to, že se jim nelíbilo to dlouhodobé zacházení nebo jsem měl prostě smůlu na zmetek, který se projevil po několika letech. Hodinář říkal cosi o tom, že se to prostě stává, ale zrovna u těhlech hodinek to nebývá moc časté a vydrží leccos... moje druhá "smůla" byla v tom, že zrovna v tomhle modelu byl ETA kalibr (ETA vyrábí spíš mechanický kalibry, quartzů moc nedělaj, obvykle u těhlech noname švýcarských quartzů bývá spíš Ronda), u kterých docela raketově stoupla cena, takže ta oprava byla něco přes čtyřku... Nevím, jednoznačný závěr bych z toho nevyvozoval, ale fakticky jsem sbírku rozšířil o ty levné g shocky, které nyní tahám na to náročnější používání... minimálně jejich výhoda je v tom, že stály pod 3k, takže ikdyž je rozšvihám nejhorším způsobem, tak víc než tohle to stát nebude :-)

    Jinak abych to zase třeba úplně nehanil, tak na těch traserech mám safírové sklo. Zrovna včera se mi v kanceláři povedlo dost nevybíravým způsobem s nima na ruce jebnout o futro dveří. Šlo to přímo na ně, rána strašná. Na hodinkách ani škrábanec.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam