• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEGOPRO HERO , Contour, Drift hd, MagiCam a ostatní outdoor HD kamery a kompakty, diskuze, editace,ukázkové videa a fotky
    PIPLA
    PIPLA --- ---
    Někdo zkušenost s DJI OSMO Pocket? Je to i na serioznější natáčení??? Ď.
    MONOTYPEK
    MONOTYPEK --- ---
    Ahoj, neválí se někomu doma rámeček (orig pokud možno) na Session 4, prosím? (Právě jsem ho rozštípal, škoda, že jsem nenatáčel... to mohlo být dobré slomo).
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    7 black - přepnul jsem na PAL a vypozoroval zajímavou věc - zatím jenom v terénu, nemám změřeno - v PAL režimu ta kamera žere mnohem víc baterku. a taky 4k/50 ukazuje, že se na kartu vleze víc než v 4K/25 (i baterka se mi zdála, že dala víc, ale to už bych kecal). oproti 4K/30 ale ta baterka vydrží fakt znatelně kratší dobu.
    BASIK
    BASIK --- ---
    DOKKTOR: Precet sem si ten svuj post znova a "ultimatni vsespasnou radu" tam nevidim. Snazil jsem se dat nejakej protinavrh nakupu novyho HW - tim se samozrejme da resit uplne vsechno a vzdycky. Proxyny si spocita pres noc a prace s tim proste bude na stejnym zeleze lepsi, tot vse. Vzhledem k dotazu nepredpokladam, ze vychazi z profesionalniho studia, kterej potrebuje ladit barvy nebo ostrost na pixely.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    DOKKTOR: jo, protoze nevis jak to maka s i9 :)
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    WINSTON_SMITH: jo, to je jasné, že je to pal/ntsc, ale nejak sem nenašel, kde to přepnout - RTFM - už to mám no, holt chybama se člověk učí
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    BASIK: to je rada nad zlato - na starém železe ty proxy bude počítat jak dlouho? nejaké finální lazení barev a detailů na komprimovaném proxy záběru taky lahoda. neříkám, že je to paušálně blbost, ale taky bych to nedával jako ultimátní všespásnou radu - záleží jak kdy a na co se to vyplatí.
    BASIK
    BASIK --- ---
    AG_: HW bych kvuli tomu nekupoval - pred strihanim si je dobry udelat proxy soubory, ty pohodlne sestrihat a export pak zas ze zdrojovejch dat. Treba resolve to ma na dve kliknuti.
    WINSTON_SMITH
    WINSTON_SMITH --- ---
    DOKKTOR: Tohle je o nastavení PAL/NTSC podle toho, v jaký zemi jsi.

    Info třeba tady: https://community.gopro.com/...y-GoPro-Hero-6-camera-screen-flickers-on-NTSC-video-format/td-p/68822
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    DRAGON: mám i5 8500 a 4k60 není problém
    AG_: grafika pomáhá s konkrétníma procesama v konkrétním střihovém softu, který s grafikou umí komunikovat
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    AG_: mas stary hardware, bude to na nem proste mene komfortni, muzes si snizit detaily vykreslovani, ale spis bych dokoupil ram a cpu. Grafarny pomahaji taky, ale lvi podil je na cpu. Ja upgradoval kvuli 4K z i7 7gen na i9 9900K a ten rozdil je obrovskej.
    AG_
    AG_ --- ---
    DOKKTOR: mě to ty videa i divně přehrává, ani nemusím pustit editor na videa. stačí nějaký přehrávač, a ty 60fps se prostě sekají. proto jsem zas spíš tipoval spíš tu grafárnu
    nebo na to jsou potřeba nějako special ovladače, kodeky?
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    a už sem si taky vzpomněl, na co sem se potřeboval zeptat: jak natáčíte v interiéru pod zářivkama? v jakémkoliv snímkování to brutálně bliká
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    AG_: mám 1050 a surový obraz to v premiéře přehrává a stříhá vpohodě, bez seků a lagů. neco mně ale říká, že je to spíš záležitost procesoru
    AG_
    AG_ --- ---
    může mi někdo poradit grafickou kartu, se kterou by mělo jít příjemně editovat na PC (premiere pro cc) videa z gopro kamery? Procesor je i5 7600K a 8GB ram, ale moc to nefunguje, mám tam nějakou starou Nvidia Geforce GTX 460, a nějaký větší rozlišení videjí, nebo fps60 už to moc nepobírá. jo a je to vlastně tou grafickou kartou?? :D
    WINSTON_SMITH
    WINSTON_SMITH --- ---
    DRAGON:
    DEEJAYY: díky, ta četnost je u mě zhruba stejná, takže se s tím taky smířím :)
    DEEJAYY
    DEEJAYY --- ---
    DEEJAYY: tak si odpovím sám, funguje to a úplně paráda :)

    WINSTON_SMITH: stává se mi to podobně jako DRAGON
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    WINSTON_SMITH: jj, tohle se stavalo uz u gopro 3, 4, 5, 6 a ted to dela i sedmicka. Nevim cim to, proste asi nejaky overheat, spatne otestovanej soft, kdo vi... dela mi to treba v peti pripadech z dejme tomu padesati. uz sem se s tim smiril...
    WINSTON_SMITH
    WINSTON_SMITH --- ---
    A nestává se vám někdy u Hero7, že se úplně sekne po ukončení nahrávání?
    Nevysledoval jsem zatím žádnou přímou souvislost, děje se to náhodně a mám to chvilku, ale občas když zmáčknu spoušť pro ukončení nahrávání, zůstane svítit displej se zaseklým obrazem. Tlačítko pro cyklení timelapse/video/fotky sice jakoby funguje, ale mód reálně nepřepne a když to ještě chvíli týrám, tak se přes celou obrazovku objeví takový šedý digitální šum a musím vyndat/zandat baterku. Pak už je to ok, i to video, po kterém se to kouslo je na kartě uložené bez chyb...
    JOPS
    JOPS --- ---
    DRAGON: mne zase kravila GoPro Hero 3. Pak jsem do toho koupil lepsi kartu a od te doby jsem to nezkusil.... :) proste kokot no

    a u me to delalo to, ze treba po 10 vterinach se ukoncilo nahravani. Nekdy pozdeji, nekdy drive. Nevim cim to bylo, ale s jinou kartou jsem to proste nezkusil, protoze jsem se k tomu nedostal.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam