• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HC_Šijeme dětem
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    IJACZEK: No, já mám ale jen ten základní, ty kalhoty. Používám ho na cokoliv - od pyžamových kalhot až po bermudy a vždycky improvizuju - délka, kapsy, další detaily... Nejjednodušší je vzít si kalhoty, které tvému prckovi sedí, a ty si obkreslit na papír a pak už jen dát prostor fantazii. :-)

    Tady je víkendová sukýnka pro dcerku. Našla jsem doma stařičké cosi, co zdobilo nějaký noční stolek, a tak jsem z toho vystřihla tu kapsu s výšivkou, do které okamžitě putovala hromada kamínku, klacíků a kytiček. :-))
    ZARZAROSA
    ZARZAROSA --- ---
    HC_: napadlo mne... co bych dneska ocenila, kdybych si usila dopredu v tehotenstvi, tak davam tip: nejaky sacek na spinave pradlo, neco jako kapsar, ale s jednou kapsou na detske oblecky a plinky (ne ty pokakany, ale treba ty pod hlavicky, ublinkavaci apod). ja mam ted na postylce zavesene platene tasky, do kterych to hazim, a peru jednou za 4 dny (dobre, ja mam 2 najednou..) a rikam si, ze az se k tomu jednou dostanu...
    a pak ty jednoduche fleesove zavinovacky-nechapu, proc ty kupovane jsou tak priserne drahe.
    Tak třeba kdybys už nevěděla, jak se připravovat :)
    IJACZEK
    IJACZEK --- ---
    JANYNA: super, nemohla bys nějak poslat střih? .)
    HC_
    HC_ --- ---
    BARETKA: sukni teda klidne hod i sem:)
    BARETKA
    BARETKA --- ---
    ALDETRUDA: az bude chvilka, tak vyfotim...zadna velka modni pecka to neni, ale je pohodlna a nositelna :) pas jsem udelala z takovyho upletu..koupeno ve flex texu za par kacek, jestli si prazska...

    HC_: jj, vatelin ma i zateplovaci fci..
    ALDETRUDA
    ALDETRUDA --- ---
    BARETKA: Těhotenská sukně mě taky zajímá-z čeho jsi udělala ten pas, aby neškrtil ani nepadal?
    HC_
    HC_ --- ---
    BARETKA: jo aha, ja znam jen vatelin, ale ten vlizelin je asi tenci vid
    BARETKA
    BARETKA --- ---
    HC_: vyztuzna vlozka (vlizelin) je tkanina, ktera se nazehli (nebo vsije) z rubu latky a tim se zpevni..sezenes ji v jakekoliv galanterii nebo v obchode s latkami..
    ..vypada to takhle http://www.prima-obchod.cz/vlizelin-nazehlovaci-p00207001
    HC_
    HC_ --- ---
    SPIRALOID: diky, no budu se tim muset prokousat

    BARETKA: co si mam predstavit pod vyztuznou vlozkou?:)
    tehotenskou sukni pls do posty,)
    BARETKA
    BARETKA --- ---
    bezva klub..! vcera jsem dosila tehotenskou sukni s pasem a ted se chystam na kratasy pro novorozence..az budou, tak kdyztak hodim foto..
    HC_: ja bych asi zazehlila vyztuznou vlozku, bude to pevnejsi a bude ti to lip drzet tvar..
    SPIRALOID
    SPIRALOID --- ---
    HC_:
    navod nemam. ja to delala bez navodu, podle sve predstavivosti. nepodsivala jsem. ta latka neni elasticka, normalni pevnejsi bavlnena latka. zaklad je dobre to napnout, ukotvit na vsech stranach.kapsy jsem strihala podle latky, chtela jsem dodrzet vzor, takze jsem davala bacha aby kapsy i snurky k poveseni hracek licovali vzorem s podkladem. na vystrizene kapsy jsem prisila boky (pruhy zelene latky) a tim urcila hroubku kapes. vse oendlovat. pripravene kapsy jsem prisila na predurcene mista na nosne latce. nektere kapsy maji uzavirani na suchy zip. stejne tak snurky k poveseni hracek.... je to hodne snadne. ja si to stezila tim, ze jsem chtela dodrzet ten vzor. takze to byla trosku piplacka.
    HC_
    HC_ --- ---
    SPIRALOID: btw. je nekde na netu navod na kapsar, resp. mne zajimaji kapsy, plus jestli se to ma nejak podsit, aby to bylo pevnejsi a tak vubec
    HC_
    HC_ --- ---
    HC_: tak kecam, i ty moje koupeny grovie a baby lucy se zmensuji zvrchu
    HC_
    HC_ --- ---
    SPIRALOID: no vidis, a ja je na koupenych mam prave naopak
    SPIRALOID
    SPIRALOID --- ---
    HC_: ja je nesila, ale mam koupeny. a na vsech rostoucich je to takhle... kazdopadne na to, ze si zacla sit ses fakt moc sikovna! klobouk dolu
    HC_
    HC_ --- ---
    SPIRALOID: ok diky, to me nenapadlo, precijen mi s tema plenkama chybi ta praxe no
    SPIRALOID
    SPIRALOID --- ---
    HC_: pekny. jeden tip. ty patentky priste dej naopak. at se ti plenka zkracuje zvrchu. takhle si uberes z pruzne casti kolem nozicek a muze ti pak protekat. pokud plenku zahybas zvrchu tak neprichazis o pruzny lem kolem nozicek...
    HC_
    HC_ --- ---
    SPIRALOID: no uvidime, spis to vidim na postylku, na sikme zdi jsou okna a uz takhle bude problem tu komodu tam prisunout, dat prebalovak, natoz dite:)
    SPIRALOID
    SPIRALOID --- ---
    HC_: na sikmou zed to taky pujde. jen to musis poradne napnout a hlubsi kapsy...
    HC_
    HC_ --- ---
    MEDOULKA: to vypada celkem jednoduse, peknej tutorial, davam na nastenku

    TULENI: dik, taky to jde na nastenku:)
    to je hrozny, pak aby mel clovek tuny penez, nebo radsi nikam nechodil:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam