• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HC_Šijeme dětem
    Ráda bych,aby tento klub byl především o sdílení našich výtvorů, střihů a nápadů. A vůbec nevadí, že budou třeba jednoduché, hokus pokus - každý nějak začíná:) Také je zde prostor na různé dotazy ohledně šití, od začátečníků po pokročilé.

    NAKUPUJTE U NAŠICH TVOŘILEK!
    Plenky, svrchňáky, rychloprdky, vkládačky apod. http://www.petitlulu.cz Kontakt id Hc_
    Originální pohodlná móda pro děti, rodiče i nerodiče. Šijeme i na zakázku! http://www.facebook.com/pages/Alter-Native-Shop/217701884985387 Kontakt ID Tuleni
    rozbalit záhlaví
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    TRISSIE: až v červenci. Ale i tak šiju, kdykoliv to jde. Bambus kluka a triko, peasant dress zkouška střihu z platna, další kraťasy do sbírky




    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    hele, a nechcete příští týden udělat další výzvu?
    pro všechny ty, co říkaly, že budou mít čas až v červnu? :-)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    INUSHKA: a tak to má taky být :-)
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    Víte, že mě ta šicí výzva taky nakopla, abych zas jednou vytáhla stroj? Ne že bych se pustila do nějakých větších vlastních projektů, ale aspoň jsem holkám zkrátila několikery kalhoty s rozedranýmu koleny na kraťasy, sobě konečně vsadila gumu do sukně, která na to čekala dva roky, a zašila pár rozpáraných švů na dětských věcech. A takových věcí na opravu, úpravu nebo přešití tu mám plnou bednu. Asi to není nic k chlubení, ale já mám radost i z toho mála.
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    TRISSIE: Ty jsou už TAK veliké!!!!

    A šaty jsou překrásné!!! Úplně jsem se rozněžnila....

    Já to šití taky dám!!!!
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    Tak jsem zpunktovala sewing challenge a sama jsem to nedala :-/
    Ale nakoplo mě to a na nějaké to šití doslo, i když později.

    Šaty do divadla/na školní focení:

    MAAJAA
    MAAJAA --- ---
    MAAJAA: Tak dnes ještě večer začistím nitě a tričko (za zoubek) je hotové.
    Když už jsem měla vytížený stroj, tak jsem ještě opravila dvoje kalhoty a jedny legíny z důvodu díry zkrátila na kraťasy.

    SOLEI
    SOLEI --- ---
    Já byla dnes plodná....jedny kalhoty které vyhodím neb jsou krátké a prodloužení přehozů na gauč.
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    Předevčírem jsem nastrihala na micropeachovy kalhoty pro mladíka, slepila střih na kuklu a raglan triko z bambus úpletů. Včera triko a kuklu nastrihala, ale už neměla sílu tahat stroj. Chudák muž potáhne overlock z chaty domů, 4p bez výtahu. Chtěla bych to do čtvrtka došít, v pátek vyrážíme.
    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    TRISSIE: jo zahradní práce, to bych mohla taky dát nějakou výzvu :) Momentálně mám rozešitou vestu a "kabát" na divadlo pro starostu a dneska vyfiknu nějaké spoďárky pro slečnu a chtěla bych ještě střihnou tepláčky pro nejmenšího.. uvidím v kolik přijede muž z práce a já zasednu večer ke stroji..
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    LEJIMADA: anything counts :-)

    já teda můžu reportovat jen jedny zašité ponožky, protože jsem makala na zahradě, ale dneska!!!
    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    TRISSIE: počítá se i dospělácké šití nebo jen pro potěr?
    MAAJAA
    MAAJAA --- ---
    MAAJAA: Včera jsem střihla na tričko, tak dnes by se ke slovu měl dostat i stroj =)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    já jsem byla harantům nakupovat boty, což mě naprosto vyčerpalo (to tady asi všichni pochopí, plus protože bydlíme v prdeli, tak to zahrnovalo hodinovou cestu tam a hodinu zpátky), takže taky nic... ale dneska to hodlám napravit dvěma hodinama! :-)
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    NIENNA: včera jsem:
    Rozmyslela, na co se vrhnu, připravila střih, látky a ostatní propriety.... A usnula, což vysvětluje, proč víc nic...

    Snad mi to dneska půjde od ruky, abych tu hodinu vyšetřila... :-) a ŠILA... ;-)
    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    TRISSIE: Jdu do toho :)
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    TRISSIE: Jsem odhodlaná!!! :-)
    MAAJAA
    MAAJAA --- ---
    TRISSIE: tak já bych se přidat zkusila =)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    Tak dneska začínáme? Kdo se přidá? :-)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    jinak já mám taky spoustu skoro hotových projektů - myslím, že za první hodinu budu mít něco jako čtyři sukně, protože dvěma chybí navléknout gumu a dvěma vsadit pásek :-)
    pak už to bude horší... kupříkladu mám tu nastříháno na šaty pro holky, a jediné, co o tom modelu vím, je, že to bylo z časopisu Burda, a z nějakého čísla staršího než 6/2020, protože původně si to holky měly vzít na návrat do školy loni. Takže budu muset nejdřív zjistit, jak to mělo vypadat, pak to došít, a pak se modlit, aby se do toho holky ještě vešly (ale dobrý, přinejhorším to zdědí ta nejmenší :-)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    GUDRUN: už jsem se lekla, že to chceš stihnout všechno za týden za hodinu denně :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam