• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MARKYTKAKAKCE PRO DĚTI - Ať se doma nenudíme a také něco ušetříme


    Tipy pro rodiče s dětmi na různé společenské akce, divadélka, tipy co s dětmi aktuálně podniknout, zajímavé programy, výlety, tábory, ale i tipy na výhodné nákupy dětského zboží. Prostě vše co by se rodičům a dětem mohlo líbit a hodit.
    rozbalit záhlaví
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    LADY_MYSKA: Zemědělské taky doporučuji, nemohla jsem odtamtud děti dostat (tehdy 6.5 a necelé dva) a dali jsme i piknik na střeše
    PETATA
    PETATA --- ---
    LADY_MYSKA: diky za info
    my se tam porad chystame, ale jestli to za to nestoji, tak radeji vyrazime jinam :)
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    PETATA: na vystave jsem byla sama, ale asi jsem byla na jine vystave. Vystava ma 4 patra a tri byli o obrazech a v Ladove pracovne cedulky, ze se nema na nic sahat.
    V detskem patre ( ve sklepe) bylo jen pexeso a nejake podivne sochy ( auto a hrad), jelo tam i video - nic z toho by moje deti asi moc neuchvatilo.

    Hodne ctu chvalu na zemedelske a technicke muzeum v Praze
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    univerzita prvního věku, mohlo by někoho zajímat, koná se to v klementinu: http://www.labyrintvedeni.cz/
    PETATA
    PETATA --- ---
    my jsme tam byli take v patek a prijde mi na techto vystavach super, jak si vsechno muzou deti vyzkouset, osahat a nemusime je porad okrikovat "at na to nesahaji"

    urcite budu rada za dalsi tipy na podobne akce
    na podzim jsme byli ve Chvalskem zamku na Krtkovi a to bylo take moc fajn

    dneska psala kamaradka na FB, ze je super tato vystava, treba to nekomu prijde vhod, pripadne sem prosim pak napiste recenzi :)
    Výstava "Sedmičky Josefa Lady" | Tančící dům, Praha | Úvod
    https://www.sedmickyjosefalady.cz
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    TRISSIE: Taky rozhodně doporučuju, stihli jsme dnes a bylo to boží.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    připojuju se k ALDEMIK s nadšenou recenzí na výstavu Zámecké imaginárium v Roztokách.
    Výstava končí 11. února, takže neváhejte!

    Absolvovala jsem sama s hyperaktivním šestiletým, skoro pětiletými dvojčaty a miminem (pozor, s kočárkem se dovnitř nedostanete, chce to nosítko) a zvládli jsme to na výbornou - děti se perfektně zabavily, jak se na všechno může sahat a prakticky vše snese i ne-úplně něžné zacházení, tak jsem pro jednou neměla pocit, že bych se měla rozčtvrtit, abych mohla hlídat každé dítě zvlášť, aby něco neprovedlo.

    Muzeum je hned vedle vlakového nádraží, autobusové zastávky a odstavného parkoviště, takže velmi dobře dopravně dostupné.
    PETATA
    PETATA --- ---
    nemate prosim tip na vystavu pro deti, neco jako byva ve Sladovne v Pisku, ale trosku bliz Praze?
    hledame na zitra program/ vylet, ale naopak ne akci "vysvedceni", ale neco klidnejsiho
    ZEMINO
    ZEMINO --- ---
    KOPRETKA: taky beru malého od první třídy do knihovny..je pravda,že ted s druhým dítětem jsem přestala chodit do knihovny i já,bo není kdy číst,ale až dočteme vánoční várku,tak malý zase začne určitě chodit,za těch pár korun co to stojí.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    KOPRETKA: my chodíme celá rodina společně :-) a teda už od....no já nevím, prostě odjakživa....
    KOPRETKA
    KOPRETKA --- ---
    MEDVED007: jo už přišla s přihláškou do knihovny..) jen kdo s ní tam bude chodit, ona je v tomhle ještě dost nesamostatná..)
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    KOPRETKA: a knihovna není řešení ? naše holky čtou mraky knížek neustále, tak dvě tři týdně zcela běžně. mít to všechno jako vlastní, tak se za chvíli můžeme z baráku vystěhovat, protože se už nevejdeme :-)
    KOPRETKA
    KOPRETKA --- ---
    TORUVIEL: tohle jsem taky našla, ale bohužel u nás máme cca 400 knížek pro děti na prvním stupni, že plánujeme provozovat půjčovnu knih u nich ve škole. Takže za mě je momentálně doma stop stav. Z těch 10 na vánoce už jsou krom dvou zase všechny přečtený, ale to bude asi tím, že nemáme televizi a k počítači jí pouštím jen kůli škole.
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    KOPRETKA: Neni to zadarmo, ale jen sleva ... kdyby třeba chtěla nějakou knížku :-)
    Odměna za vysvědčení – sleva až 20 % | Knihy Dobrovský
    https://www.knihydobrovsky.cz/akce-a-autogramiady/detail/odmena-za-vysvedceni-sleva-az-20-290
    KOPRETKA
    KOPRETKA --- ---
    LORAIN: mrknu díky.
    já teda našla tady seznam věcí http://www.kudyznudy.cz/Aktuality/Kde-deti-odmeni-za-vysvedceni.aspx , ale nic co by se hodilo. škoda, že přijede v pátek babička, jinak bych jí poslala za odměnu přespat na zámek. http://www.kudyznudy.cz/...ivity-a-akce/Akce/Nocovani-na-zamku-s-hostinou--vilou-Ohnivkou--skri.aspx
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    KOPRETKA: Něco mělo mít Muzeum Karla Zemana, ale nemám to nastudované přesně, protože jsme doma s chřipkou.
    KOPRETKA
    KOPRETKA --- ---
    Prosím prosím, jelikož zítra bude vysvědčení a Emka asi bude mít samé jedničky, nevíte o akcích (asi zase Světozor to jistí, ale ráda bych i něco jiného) kde předložíte vysvědčení a dostanete něco zadarmo? Takhle jednou měli Booble tee a ač to jinak nekupuji, mohla si to za vysvědčení se samejma vybrat.. No a zatím u nás funguje tahle motivace dobře, takže bych jí ráda vzala někam, kde za samé něco dostane. Nevíte o něčem? ZOO, kino, cokoliv?
    Díky
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    Nemáte tip, kam dneska s čtyřleťákem? Praha, něco, kde neprší a kde se počítá s tím, že je dítě aktivní...
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    teď o víkendu v pražských Holešovicích



    Program Knihexu 07½
    Všichni malí nakladatelé aneb Knižní vánice

    Knihex je místem setkání nakladatelů a čtenářů v příjemné přátelské atmosféře – popáté se Knihex uskuteční v zimě, a to 9. a 10. 12. od 10 do 20 hodin v prostoru Studia ALTA v pražských Holešovicích.

    PROGRAM:

    KAVÁRNA
    autorská čtení, představení nových knih, autogramiády
    so 14–15 hod. Ladislav Čumba: Wittgensteinova kniha faktů
    so 15–16 hod. Tereza Verecká: Kamenná, divná věc… (Akropolis)
    so 16–17 hod. Erik Tabery: Opuštěná společnost (Paseka)
    so 17–18 hod. Josef K. Šlejhar: Cvrček mého krbu (Akropolis)
    so 18–19 hod. Lela Geislerová: Zen žen (Paseka)
    ne 14–15 hod. Petr Kroulík (ed.): Křičím: „To jsem já.“ Příběhy českého fanzinu od 80. let po současnost (Page Five)
    ne 15–16 hod. Roman Barták: Co je nového v umělé inteligenci (Nová beseda)
    ne 16–17 hod. Jakub Kitchen König: Zvíře jménem podzim (Paseka)
    ne 17–18.30 hod. Slam Poetry Show. Poezie okamžiku. Poezie vs show.
    Nesoutěžní set nejlepších českých slamerů tohoto roku (Dr. Filipitch, Tukan, Ellem Makumbirofa)


    DÍLNA:

    workshopy pro děti

    so 13–15 hod. Tereza Říčanová: Noemova archa – workshop výroby lodi. Z krabice vyrobíme maketu lodi a pak se rozhodujeme, koho a co do ní dáme, abychom to zachránili pro budoucí svět. Zachráněná zvířata a věci vystřihujeme, kreslíme a lepíme na loď.

    so 15–16.30 hod. Jana Rucká: Pikle z pytle

    so 16.30–18 hod. Iva Baltaretu, DIY projekty: výroba diáře pro děti. Přijďte si vyrobit diář, deník či zápisník na nový rok pomocí razítek, šablon, barevných papírů a stužek, kterými si ozdobíte desky. Děti si mohou dovnitř diáře nadepsat jednotlivé měsíce pomocí šablony. Doporučeno pro děti od 6 let (mladší děti v doprovodu a pomocí rodičů).


    ne 11–12 hod. Free Cinema uvádí: Jak vznikl film! Jedna, dva, tři.. a je tu film. Inu, takhle snadné to nebylo. Podnikneme spolu dobrodružnou archeologickou výpravu do dějin filmu. Kdy film vznikl, kdo se o to zasloužil? Můžete se těšit na hru s filmovými vynálezy. Vhodné pro děti od 5 let.

    ne 12–14.30 hod. Helena Čubová: Vyrobte si vlastní péefko / vánoční přání anebo volnou grafiku pomocí linorytu. Pro děti od 5 let s dospělým doprovodem a dospělé.

    ne 14.30–15.30 hod. Michaela Záleská: Hrajeme si jinak

    ne 16–17 hod. Mistr sportu skáče z dortu. Workshop a autorské kreativní čtení Jana Nejedlého k oblíbené knize Mistr sportu skáče z dortu. (Nakladatelství Meander)

    ne 17–18.30 hod. Vlaďka Šturmová (UMPRUM): Knihařský večerníček
    Zastavte se u nás vytvořit si malou knížku. Knížku na dobrou noc s příběhem O sněhové vločce. Zajímá vás, z jakých částí se knihy skládají? Jak vznikají? Jak se vyrábějí?
    A vůbec, tušíte, jak dopadne malá vločka, která se kamarádí s větříkem?
    To vše se dozvíte v našem knihařském večerníčku. V pouhých 75 minutách se stanete ilustrátorem, grafickým úpravcem i knihařem.
    Doporučený věk 6–99 let.

    DIVADLO

    divadlo, film

    so 11–12.30 hod. Tereza Říčanová: Vlk Šedivák
    so 16–17 hod. Legorytmus (Studio ALTA)
    so 20–21 hod. Recykliteratura special: Podezřelý je Kamil

    ne 10–11 hod. Free Cinema uvádí: Pásmo animovaných filmů pro děti s hraným úvodem, vhodné pro děti od 4 let (Malý Cousteau, r. Jakub Kouřil, Nový druh, r. Kateřina Karhánková, Až po uši v mechu, r. Filip Pošivač, Barbora Valecká)
    ne 11–12 hod. Altík workshop (Studio ALTA)
    ne 14–14.30 hod. TS Light: Pitrýsek (Studio ALTA)
    ne 14.30–15 hod. TS Light: Pitrýsek (Studio ALTA)
    ne 16–17.30 hod. Hitchcock / Truffaut (dokument, 2015)
    ne 18–19 hod. Ozvěny Marienbad Film Festivalu: Kino Effenberger (2017, r. Jakub Felcman)

    Novinky - KNIHEX
    https://www.knihex.cz/
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    LORAIN: neviděli jsme, ale já při uvažování o představením často koukám na tyhle stránky
    https://www.i-divadlo.cz/divadlo/divadlo-v-celetne/mikulasovy-patalie konkrétně tedy na recenze
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam